Sezony: 2016/17 | 2015/16 | 2014/15 | 2013/14 | 2012/13 | 2011/12 | 2010/11 | 2009/10 | 2008/09 | 2007/08 | 2006/07 | 2005/06 | 2004/05 | 2003/04 | 2002/03 |

Sezona 2004/05

A tým

Důvěru vést A tým Dukly dostala dvojice Petr Vlk a Petr Fiala, kteří s týmem postoupili do extraligy a měli za cíl udržet se. Příležitost dostali hráči, kteří si extraligu vybojovali, někteří však necítili důvěru své pozice, a tak raději zamířili jinam. Dukla svoje posily lovila především na Slovensku, odkud přišla dvojice obránců Martin Zajac a Dušan Devečka a z Liberce útočník Rudolf Verčík. Jihlavě chtěl pomoci i navrátilec z NHL Petr Buzek. Své kvality měl prokázat i Karel Mošovský, který se však v přípravě zranil a hokej nemůže hrát dodnes. Ze Slavie přišel strážit jihlavskou svatyni Lukáš Hronek. Z Vítkovic přišel vypomoci Lukáš Chmelíř, Aleš Padělek a Petr Vala. V přípravě se Dukle dařilo se střídavými úspěchy, odehrála 15 utkání a dokázala vyhrát 7 zápasů, v 6 utkáních pak odešla poražena.

Do extraligy vstoupila Jihlava dobře, ve svém prvním zápase, který dokonce přenášela televize, porazila Chemopetrol Litvínov 1:0 gólem Ladislava Rytnauera z 1. minuty. Poté ještě přišla výhra nad Slavii Praha a remíza se Zlínem, jinak na své soupeře Dukla nestačila. Vedení klubu se snažilo tým posílit, do Jihlavy se postupně stěhoval Ladislav Lubina, Lukáš Říha, Pavel Vostřák či Roman Kaděra, který předvedl parádní výkon proti Kladnu, které i s Jágrem prohrálo 5:0. Poté již však takové výkony nezopakoval. Dukla dalších 23 zápasů nedokázala zvítězit a bylo více méně jasné, že jí baráž nemine. Najít střeleckou mušku přišel na pár zápasů z Třince Pavel Janků a po zranění se rozehrát Ivan Padělek. Před Vánoci se vedení odhodlalo k výměně trenérské dvojice, Petra Vlka a Petra Fialu vystřídal Richard Farda s Kamilem Konečným. K týmu se také připojil z Karlových Varů Edgars Masalskis, z Kladna Tomáš Klimt a z Litvínova výměnou za Petra Buzka přišel Michal Jeslínek. Před koncem základní části museli tým ze zdravotních důvodů opustit Petr Buzek, Jaroslav Mareš a Roman Kaděra.

V baráži se Dukla utkala s Českými Budějovicemi, které se snažili Jihlavu poslat do 1. ligy. Celek z jihu Čech notně posílený o hráče z NHL byl před barážovou sérií favoritem právě díky těmto klíčovým hokejistům. Dukla však svého soupeře v prvním utkání na vlastním ledě překvapila. Jihočeši se dostali do vedení ve 12. minutě, ale v rozmezí 13. až 17. minuty nastřílela Jihlava čtyři branky a o výsledku zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Domácí nakonec zvítězili 5:1 a ujali se vedení v sérii 1:0. O den později však parta kolem Romana Turka, Stanislava Neckáře, Andrewa Ference, Radka Dvořáka a Václava Prospala neponechala nic náhodě a zvítězila jasně 5:0. Bárážová série se za stavu 1:1 stěhovala na jih Čech. Třetí zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí a po výsledku 3:2 se ujali vedení. Ve čtvrtém duelu Budějovice předešlé drama nepřipustily a zvítězily 4:0 a již jim chybělo jen jedno vítězství k postupu do extraligy. Většina jihlavských fanoušků, ale i samotných hráčů spílala rozhodčím za jejich nedobré a nefér výkony. Pátý zápas začali lépe hosté, kteří v polovině utkání vedli 3:0 a směřovali směle za postupem, jiskřičku naděje však pro domácí vykřesal Petr Punčochář a Michal Jeslínek. Více však České Budějovice Jihlavě nedovolily a po výsledku 4:2 se mohly radovat z postupu.

Soupiska | Přípravné zápasy | Extraligové zápasy | Tabulka | Statistiky hráčů

Junioři

Extraligové juniory Dukly Jihlava měla na starosti trenérská dvojice Milan Havel a Dalibor Skála. V přípravných utkáních se týmu vůbec nedařilo, dokázali porazit pouze České Budějovice, vyhrát ve Znojmě a doma remizovat s Hradcem Králové. Dalších 8 utkání prohráli většinou po vysokých přídělech. Během sezony se na ledě vystřídalo 46 hráčů, do branky nastoupilo minimálně na jedno utkání 9 gólmanů, což není příliš obvyklé. Do obrany zasáhlo celkem 17 hráčů, v útoku poté nastoupilo 20 kluků. Juniorům se nedařilo ani v samotné soutěži, kdy si první výhru připsali až v 10. kole, kdy porazili Ytong Brno, předtím získali pouhé dvě remízy. Výrazně bodovat začali mladíci Dukly až v závěrečných kolech, kdy tým vedl Petr Vlk, jenž byl odvolán od A týmu. Junioři o záchranu bojovali do posledního kola, prohráli však ve Vítkovicích a Opava doma remizovala s Třincem a mohla slavit. Černý Petr zbyl na jihlavské mladíky, kteří po ročním působení v extralize spadli znovu o soutěž níže a napodobili tak mužské kolegy.

Jak již bylo zmíněno výše v brankovišti se vystřídalo 9 gólmanů, což je neskutečně vysoký počet a i to mohl být jeden z důvodů sestupu. Nejvíce utkání do svého zranění odchytal Milan Řehoř, jenž nastoupil k 18 zápasům. 10 celkem solidních utkání odchytal Martin Růžička, jenž v klubu hostoval z Pardubic a obstojně si vedl Vít Schwamberger. Trnem v oku byla i hra obrany. Obránci nedokázali dobře pokrývat dorážky a ani směrem dopředu kolegům v útoku příliš nepomohli, nejvíce bodů si připsal Aleš Jelínek, který za 43 odehraných zápasů nasbíral 8 bodů. O druhé místo se podělila trojice Martin Čížek, Stanislav Chalupa a Jakub Bradáč, jenž si připsali 7 bodů. Prvně jmenovaný odehrál však pouhých 8 zápasů. Nejlepším útočníkem týmu se stal Tomáš Dolana, který za 47 odehraných zápasů nastřílel 36 branek a k tomu nasbíral 50 asistencí. Raritou však bylo, že dokázal vyhrát kanadské bodování celek juniorské extraligy. Druhá příčka patřila Mariánu Havlovi, jenž odehrál 39 zápasů, během kterých získal 59 bodů. Třetí pozici obsadil Jan Hrbatý, jenž odehrál 43 utkání a nasbíral 24 bodů. Týmu v závěrečných kolech pomáhal i Jiří Řípa, který posbíral 22 bodů, když odehrál 20 utkání.

Soupiska | Přípravné zápasy | Ligové zápasy | Tabulka | Statistiky hráčů

Dorost

Jihlavský dorost měl na starosti jako hlavní trenér Aleš Polcar, kterému asistoval Libor Dolana. V přípravných utkáních se týmu celkem dařilo, prohrál pouze 3 utkání z 11 a to s celky z extraligy. Během sezony se jim na ledě vystřídalo 43 hráčů, na brankovišti se vystřídalo 7 kluků s maskou, což je celkem vysoký počet. Do obrany zasáhlo celkem 14 hráčů, v útoku poté nastoupilo 22 kluků. Mladá Dukla obsadila v tabulce po nadstavbové části bronzovou pozici a nepodařil se jí tak postup do extraligy dorostu, což se povedlo celku Olomouce. Proti Hanákům se Jihlavě vůbec nedařilo, v sezoně je nedokázali ani jednou porazit, třikrát pak podlehli Havířovu a s prázdnou se vraceli z Nového Jičína. Za 40 odehraných utkání nastříleli 208 branek, což bylo daleko nejvíce, inkasovali však 99 branek.

Jak již bylo zmíněno výše největší problém byl s gólmany, vystřídal se jich v brankovišti nevídaný počet, tým pak nevěděl, kdo je jednička. Nejvíce utkání pak odchytal Tomáš Nikodým, jenž nastoupil ke 14 zápasům. 10 utkání měla na kontě dvojice Jan Zour a Jan Dršata, převážně prvně jmenovaný byl velkou oporou a jeho odchod byl pro tým velkou ztrátou. Obrana příliš produktivní nebyla, nejvíce bodů si připsal Vojtěch Cakl, který za 39 odehraných zápasů nasbíral 13 bodů. O druhé místo se podělila dvojice Michal Podhorský a Vojtěch Pekárek, jenž si oba připsali 11 bodů. Nejlepším střelcem týmu se stal Tomáš Dzurik, který za 29 odehraných zápasů nastřílel 28 branek a k tomu nasbíral 23 asistencí a v konečném bodování obsadil druhou pozici. První příčka patřila Jakubu Komůrkovi, jenž odehrál 33 zápasů, během kterých získal 54 bodů. Třetí místo pak pro sebe rozhodl díky většímu počtu vstřelených branek Jiří Man a bramborová pozice zbyla na Romana Dolanu. Oba borci nasbírali 42 bodů.

Soupiska | Přípravné zápasy | Ligové zápasy | Tabulka | Statistiky hráčů

9. třída

Devátou třídu vedl jako hlavní trenér Jiří Jungwirth, asistenta mu dělal Pavel Staněk. V žlutočerveném dresu se vystřídalo 34 hráčů (4 brankáři, 12 obránců a 18 útočníků). Deváťákům se sezona celkem povedla, když dokázali skončit na bronzové pozici, před nimi s velkým náskokem skončila brněnská dvojka Ytong a Kometa. Nejstarší žáci odehráli 40 zápasů, ve kterých nasbírali 55 bodů. Vyhráli 27 utkání a 12 zápasů prohráli, nastříleli 252 branek, což bylo nejvíce ze všech týmů a inkasovali jich 140. V brance odchytal největší porci zápasů Petr Navrátil, 15 utkání si na své konto připsal Jan Kočí a na pár zápasů nastoupili Filip Novotný a Jan Dršata. Obráncům se příliš bodově nedařilo podporovat útočníky, nejvíce bodů si připsal Josef Kolda, který nasbíral pouhých 11 bodů, když odehrál 36 zápasů. Druhý v pořadí Lukáš Zelený získal 10 bodů ve 36 zápasech. Bodové žně naopak sbírali útočníci, kanadské bodování vyhrál Anatolij Protasenja, jenž za 35 odehraných zápasů nasbíral 70 bodů, když dokázal nastřílet 44 branek. Druhá pozice jasně patřila Adamu Pometlovi, který si na své konto připsal 57 bodů za odehraných 36 utkání. Na bronzové pozici skončil těsně Jaroslav Kuřítko, jenž si na své konto připsal 35 bodů za 20 zápasů. Trenérům výrazně pomohl i Ondřej Březina, který odehrál jen 9 utkání, ale připsal si 23 bodů.

Soupiska | Ligové zápasy | Tabulka | Statistiky hráčů

8. třída

Osmou třídu vedl jako hlavní trenér Jiří Jungwirth, asistenta mu dělal Richard Adam. V žlutočerveném dresu se vystřídalo 35 hráčů (3 brankáři, 13 obránců a 19 útočníků). Osmákům se sezona povedla jen z poloviny, když za 40 odehraných zápasů dokázali nasbírat 50 bodů a jen horší vzájemné zápasy s Ytongem je dělili od čtvrté pozice. Vyhráli 24 utkání a 14 zápasů prohráli, nastříleli 219 branek a inkasovali jich 138. V brance se vystřídali tři gólmani, nejvíce utkání odchytal Michal Feldman, 16 utkání si na své konto připsal Štěpán Holec a na 10 zápasů nastoupil Filip Novotný. Mezi obránci jasně dominoval talentovaný David Musil, který nasbíral 29 bodů, když odehrál 31 zápasů. O parník za ním zaostal Filip Kvasnička, který získal 11 bodů ve 33 zápasech. Bodově prospěšný týmu byl i Richard Adam, který si za 12 odehraných utkání připsal 10 bodů. Kanadské bodování mezi útočníky vyhrál Martin Kuřítko, jenž za 31 odehraných zápasů nasbíral 56 bodů, když dokázal nastřílet 37 branek. Druhá pozice patřila Zdeňku Kubátovi, který si na své konto připsal 45 bodů za odehraných 38 utkání. Trenérům tak chyběl pouze ve dvou utkáních. Na bronzové pozici skončil Peter Troščák, jenž si na své konto připsal 38 bodů za 27 zápasů. Pět útočníku nastoupilo na jeden zápas, většinou šlo o kluky z nižšího ročníku.

Soupiska | Ligové zápasy | Tabulka | Statistiky hráčů

7. třída

Sedmou třídu vedl jako hlavní trenér Petr Hulán, asistenta mu dělal Luboš Pěška. V žlutočerveném dresu se vystřídalo 31 hráčů (3 brankáři, 10 obránců a 18 útočníků). Sedmákům se sezona celkem povedla, když v celkové tabulce obsadili bramborové čtvrté místo. Za 40 odehraných zápasů dokázali nasbírat 56 bodů a 3 body jej dělili od bronzu. Vyhráli 26 utkání a 10 zápasů prohráli, nastříleli 279 branek a inkasovali jich 125. V brance se pravidelně střídalo duo Jiří Šťastný a Jaromír Zezula, na 1 zápas nakoukl do branky i Štěpán Holec. Hra obrany nebyla příliš produktivní, nejlepší obránce Jakub Pekárek si připsal pouhých 10 bodů za 27 odehraných zápasů. Druhý v pořadí David Musil nasbíral 6 bodů, ale odehrál pouze 6 zápasů. Útok to však byla jiná káva, tam přeci jen hráči byli produktivnější. Kanadské bodování vyhrál Jakub Brychta, jenž za 35 odehraných zápasů nasbíral 69 bodů, když dokázal nastřílet 41 branek. Na druhou příčku se dokázal protlačit Marek Prokš, který si na své konto připsal 62 bodů za odehraných 36 utkání. Bronzová pozice patřila Ondřeji Pěškovi, jenž si na své konto připsal 57 bodů za 33 zápasů. Za zmínku stojí povedený kousek Adama Zemana, který odehrál pouhých 8 utkání, přesto měl na svém kontě 29 bodů.

Soupiska | Ligové zápasy | Tabulka | Statistiky hráčů

6. třída

Šestou třídu vedl jako hlavní trenér Petr Hulán, asistenta mu dělal Luboš Anděl. V žlutočerveném dresu se vystřídalo 31 hráčů (3 brankáři, 12 obránců a 16 útočníků). Šesťákům se v sezoně dařilo velmi dobře a až v závěru soutěže přišli o první pozici a nakonec při zisku 71 bodů obsadili hezké 2. místo. Odehráli 40 zápasů a dokázali jich vyhrát plných 33, prohráli jen 2. Dokázali nastřílet 334 branek a inkasovali 101. V brance se střídalo duo David Rittich a Adam Havlík, na 7 zápasů nakoukl do branky i Jakub Tomečka. V obraně se bodově nejvíce dařilo Jaroslavu Šťastnému, který si ve 36 utkáních připsal 28 bodů, druhý v pořadí Marek Zmrhal nasbíral 16 bodů za 37 odehraných zápasů. V útoku pak jako uragán řádil David Březina, jenž za 37 odehraných zápasů nasbíral 89 bodů, když dokázal nastřílet 52 branek. Druhý v pořadí Patrik Přidal si na své konto připsal 67 bodů, odehrál však 33 utkání. Třetí příčka poté patřila Vojtěchu Kretovi, jenž si na své konto připsal 62 bodů za 35 zápasů.

Soupiska | Ligové zápasy | Tabulka | Statistiky hráčů

5. třída

Pátou třídu vedl jako hlavní trenér Josef Kolda, asistenta mu dělal Petr Trávník. V žlutočerveném dresu se vystřídalo 24 hráčů (3 brankáři, 7 obránců a 14 útočníků). Páťákům se v sezoně příliš nevedlo, z 26 utkání dokázali vyhrát pouze 12 zápasů. Při kladném skóre 145:117 a při zisku 25 bodů obsadili 8. pozici. V brance odchytal nejvíce zápasů Milan Hlávka, mezi starší žáky poté nakoukli Filip Schleis a Jan Šlapáček. V obraně se nejvíce dařilo Janu Štěrbovi, který si ve 23 utkáních připsal 15 bodů a dalšího v pořadí Hynka Tobolu za sebou nechal o parník, neb ten měl na svém kontě pouhých 5 bodů. V útoku hrál jasný prim Tomáš Střecha, jenž za 25 odehraných zápasů nasbíral 54 bodů, když dokázal nastřílet 43 branek. Druhý v pořadí Patrik Přidal si na své konto připsal 39 bodů, odehrál však pouze 12 utkání, jinak by jistě jeho počin byl daleko výraznější.

Soupiska | Ligové zápasy | Tabulka | Statistiky hráčů

4. třída

Čtvrtou třídu vedl jako hlavní trenér Josef Kolda, asistenta mu dělal Miroslav Skála. V žlutočerveném dresu se vystřídalo 25 hráčů (2 brankáři, 12 obránců a 11 útočníků). Čtvrťákům se v sezoně nevedlo o nic lépe než jejich starším kolegům, z 28 utkání dokázali vyhrát pouze 13 zápasů. Při kladném skóre 118:76 a při zisku 31 bodů obsadili 7. pozici. V brance se pravidelně střídala dvojice Filip Schleis a Jan Šlapáček. V obraně se nejvíce dařilo Davidu Kuchyňovi, který si ve 26 utkáních připsal 11 bodů. Na záda mu šlapal Hynek Tobola, kterému se dařilo střelecky, za 16 zápasů si připsal 8 branek a 2 asistence. V útoku nikdo více nevyčníval, bodování přesto vyhrál Simon Beran, jenž za 18 zápasů nasbíral 26 bodů. O druhou pozici se přetahovali Ondřej Kovářů a Marek Vantuch, lépe skončil prvně jmenovaný, neb vsítil 16 gólů. Nejlepším střelcem však byl Petr Trávník, který zaznamenal 17 branek.

Soupiska | Ligové zápasy | Tabulka | Statistiky hráčů