Výběry hráčů do patnácti let se představily v Jihlavě

06.04.2014 / Zdeněk Drla

Budoucí mládežničtí reprezentanti se sešli v Jihlavě. Na Horáckém zimním stadionu se od čtvrtka do neděle představilo na kempu Českého svazu ledního hokeje přes padesát mladých hráčů ročníku narození 1999. Ti nejlepší z nich se stanou v příští sezoně členy nejmladší české hokejové reprezentace - "šestnáctky". Během kempu v Jihlavě sehráli mladíci rozdělení do tří barevně odlišených týmů přípravná utkání jak mezi sebou, tak i se švédským výběrem do patnácti let Smålands Ishockeyförbund.

Šest přípravných duelů čtyř výběrů hráčů do patnácti let bylo k vidění na sklonku prvního dubnového týdne na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Trenérům Českého svazu ledního hokeje se zde představilo 54 nadějných hráčů ze všech koutů republiky (více zde). Kromě trenérů sledovali výkony mladíků na ledě i pozorovatelé - svazoví činovníci i hokejové legendy - např. Josef Augusta, Stanislav Neveselý, Milan Chalupa a další.

BUDOUCÍ REPREZENTANTI? Během tří dnů se na Horáckéím zimním stadionu představilo přes padesát talentovaných českých hráčů do 15 let. Ti nejlepší budou v příští sezoně působit v nejmladší mládežnické reprezentaci U16. Mladíci v přípravných zápasech poměřili síly mezi sebou i se švédským týmem (dole).

U15 CZE BLUE - U15 CZE WHITE 1:3

Branky a nahrávky: 35. Wojnar - 20. Novák (Podlaha), 44. Trejbal (Machala, Kaut), 51. Podlaha (Kondelík). Rozhodčí: Hejduk - Polák, Šťastná. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3 Třetiny: 0:1, 1:0, 0:2. Hráno: V pátek 4. dubna 2014 v 15:30 hodin.

U15 CZE RED - Smålands Ishockeyförbund (SWE) 7:0

Branky a nahrávky: 6. Jirásek (Toman), 13. Burda), 14. Martínek (Zadina), 36. Burda (Martínek), 45. Horský (Dvořák), 49. Burda (Kern), 55. Safin (Štohanzl). Rozhodčí: Hejduk - Polák, Šťastná. Vyloučení: 1:0. Bez využití. V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 7:0. Třetiny: 3:0, 1:0, 3:0. Hráno: V pátek 4. dubna 2014 v 18:00 hodin.

U15 CZE BLUE - U15 CZE RED 4:1

Branky a nahrávky: 17. Hrabík (Svoboda M.), 29. Eret (Káník, Kvasnička), 32. Kvasnička (Káník), 60. Wojnar (Hrabík) - 13. Zadina. Rozhodčí: Polák - Kuřítko, Ryšavý A. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0. Hráno: V sobotu 5. dubna 2014 v 15:30 hodin.

U15 CZE WHITE - Smålands Ashockeyförbund (SWE) 1:2

Branky a nahrávky: 49. Podlaha - 3. Sveningsson, 6. Sveningsson (Heljemo). Rozhodčí: Hejduk - Jeletz, Ryšavý V. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:0. Hráno: V sobotu 5. dubna 2014 v 18:00 hodin.

U15 CZE BLUE - Smålands Ashockeyförbund (SWE) 3:4

Branky a nahrávky: 6. Wojnar (Hrabík), 14. Svoboda M. (Svoboda J., Hrabík), 38. Wojnar (Váňa (Káník) - 20. Sanqvist, 22. Sveningsson, 22. Lageskog, 37. Brännström (Sveningsson). Rozhodčí: Vokurka - Polák, Kotlík. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4. Třetiny: 2:1, 1:3, 0:0. Hráno: V neděli 6. dubna 2014 v 9:45 hodin.

U15 CZE WHITE - U15 CZE RED 4:1

Branky a nahrávky: 1. Kalaj (Kondelík, Kaut), 41. Novák, 51. Urbanec (Nečas), 60. Novák (Machala) - 58. Kern. Rozhodčí: Kotlík - Ryšavý A., Ryšavý V. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1. Hráno: V neděli 6. dubna 2014 ve 12:15 hodin.

Vysočinská stopa

Hráči z Vysočiny byli zařazeni do bílého týmu, který vedl bývalý útočník Plzně Radek Kampf. Obránci Lukáš Mareš (HC Dukla Jihlava), Ondřej Trejbal (SKLH Žďár nad Sázavou) a útočníci Matěj Novák (SK Horácká Slavia Třebíč), Martin Nečas (SKLH Žďár nad Sázavou - kapitán bílého týmu), Martin Kaut (SKLH Žďár nad Sázavou), Ondřej Machala (odchovanec SKLH Žďár nad Sázavou nyní působí v Pardubicích) a Vojtěch Veverka (HC Rebel Havlíčkův Brod) se předvedli v dobrém světle. Jejich tým vyhrál dva ze tří duelů, se švédským soupeřem prohrál těsně 1:2. Gólman Dukly Jihlava Jakub Škarek odchytal jeden a půl zápasu. Poprvé inkasoval až v samém závěru zápasu mezi bílým a červeným týmem.

Na pár obrázků z víkendových duelů mladých hokejistů se můžete podívat ve fotogalerii.