HC Dukla Jihlava

HC Dukla Jihlava
 
AkademieRealizační týmyNábor
KontaktTurnaje Krasobruslení
Kurz brusleníDokumenty Klubový řád, příspěvky

Mládež - výpis článků

Hokejisté a krasobruslařky společně podpořili Gymnastický den

Spolužačky z odvětví moderní gymnastiky podpořili bruslaři z duklácké mládeže a spolu tak zahájili 1. Gymnastický den sdružených oddílů SK Jihlava a Sokol Bedřichov. Gymnastika je i pro hokejisty a krasobruslařky oddílu Dukla Jihlava - mládež nedílnou součástí suché přípravy, a tak se osobně mohli podívat, jak to vypadá, když je gymnastika dokonalá.

V přípravě jsme ubrali na nepříjemných věcech a zaměřili jí spíše na sílu a výbušnost, sděluje trenér staršího dorostu Štěpán Moravec

Téměř jedenáct týdnů trvala letošní první část letní přípravy staršího dorostu Dukly Jihlava. Trenér Štěpán Moravec jí tentokrát trochu pozměnil. Hokejisty nečekaly nepříjemné dlouhé běhy, tréninky byly více směřovány na sílu a výbušnost. „Přístup hráčů byl takový, že to odmakali. Hráčům to vyhovovalo více a uvidíme, jak na to zareagují. Teď máme tři týdny volno a zase se sejdeme v neděli 23. července večer na prvním tréninku,“ říká trenér, jenž v uplynulém ročníku získal se svými svěřenci extraligový bronz.

Druhá část přípravy nám ukázala hodně věcí, říká trenér juniorů Dukly Karel Nekvasil

Bez jednoho týdne tři měsíce trvala první polovina letošní přípravy juniorů jihlavské Dukly. Trenér Karel Nekvasil ji sám rozdělil do dvou částí. „Ta první, která trvala přibližně čtyři týdny, byla hodně zaměřena na vytrvalost, dlouhé běhy, takové nepříjemné věci, které k hokeji patři. Potom následovala druhá část, kdy jsme byli hodně v posilovně, zařadili i tréninky na ledě, myslím si, že už to pak i kluky bavilo mnohem víc,“ říká kouč s tím, že s hráči se opět sejde třetí týden v červenci.

Během přípravy nastaly chvíle, kdy jsme toho měli plné zuby. Byla hodně náročná, shodli se junioři Dukly

Téměř jedenáct týdnů. Tak dlouhá byla letošní první fáze letní přípravy pro jihlavské juniory. První polovina byla zaměřena na delší běhy, ve druhé části se přešlo spíše na posilovnu, kratší běhy a odrazovou sílu. Asi není těžké uhádnout, co hráčům „vonělo“ více. „Určitě posilovna. Běhy moc nemusím, ale na kondici jsou asi potřeba,“ podotkl útočník Jiří Slabý a jeho spoluhráč z obrany Matěj Vála přitakal. „Více mi vyhovovala druhá část, kdy byla posilovna, krátké běhy a už jsme chodili na led,“ hlásil během závěrečného dne přípravy při beachvolejbalovém turnaji.

S první částí letní přípravy jsem spokojený, hráči se s ní poprali dobře, hlásí trenér mladšího dorostu Petr Svoboda

Letní příprava neskončila pouze hráčům A-týmu Dukly. S koncem školního roku začal zhruba třítýdenní odpočinek také extraligovým mládežnickým kategoriím Jihlavy. První část letní přípravy, která byla dlouhá osm týdnů, má za sebou také mladší dorost. „Náplň byla klasická – agility dráhy, odrazová síla, hry a vytrvalost. Po posledním tréninku jsme hráčům oznámili, kdo nastupuje do mladšího dorostu A a kdo do B-týmu. Opět se sejdeme 24. července,“ prozrazuje trenér A-týmu mladších dorostenců Petr Svoboda, který je zároveň asistentem trenéra u reprezentace do 16 let.

Mládežníkům vrcholí příprava, mají za sebou výstupní fyzické testy

První fáze letní přípravy nevrcholí jen hokejistům A-týmu. Náročný letní dril absolvují i mládežnické týmy Dukly Jihlava. Mladší dorostenci, starší dorostenci a junioři absolvovali výstupní fyzické testy. Další testování jejich fyzické připravenosti je čeká 24. července. Od začátku srpna pak série přípravných zápasů a turnajů.

Mezinárodní krasobruslařské závody Budapest Cup byly i s jihlavskou účastí, celá výprava čítala 115 členů

Jde o jedny z nejprestižnějších závodů v synchronizovaném krasobruslení během celé sezony. O čem je řeč? Budapest Cup 2017. Oddíl Dukla Jihlava – mládež, z.s. se může pyšnit, že byl do hlavního města Maďarska pozván a účastnil se tohoto klání. Na něm bylo možné sledovat i mistry světa z Ruska, adepty na světové medaile z Kanady nebo tradiční krasobruslařské země jako Norsko, Gruzie, Německo, Rakousko, Chorvatsko a další. „V Budapešti se pravidelně koná mistrovství světa a tento závod byl zorganizován právě na takové úrovni. Naše závodnice si užily atmosféru mezinárodní soutěže nejvyšší úrovně,“ sdělila trenérka Linda Haferníková.

Mistrovství ČR v synchronizovaném bruslení se jihlavským krasobruslařkám vydařilo, získaly zlato a bronz

Také v roce 2017 proběhlo Mistrovství České republiky v synchronizovaném bruslení. Tuto akci tentokrát pořádal klub Dukla Jihlava – mládež, z.s. ve spolupráci s BK Havlíčkův Brod. „Propojili jsme tak naší společnou vizi, že si v rámci regionů můžeme pomáhat. V Jihlavě funguje spolupráce s hokejisty výborně a havlíčkobrodská Kotlina se tak nechala inspirovat. Týmové sporty mají zelenou, dokážou zaplnit zimní stadiony a přilákat mnoho diváků. Nabízí se tak sportovně kulturní zážitky pro rodiny s dětmi. Navíc zájem o tento estetický sport roste,“ shodli se zástupci obou klubů po Mistrovství, na které se sjelo 330 závodníků/závodnic a s doprovodem dohromady 500 osob.

Jihlavské krasobruslařky se zúčastnily závodů Wolf Cup 2017 v Rakousku

Krasobruslařky z Jihlavy se zúčastnily závodů Wolf Cup 2017 v rakouském St. Pöltenu. Tým Gemini a tým Ice Flowers získal zlaté medaile ve svých kategoriích, tým Tempo porazil soupeřky z Vídně a dovezl stříbro. „V krasobruslení je trendem spolupracovat na mezinárodní úrovni a sdílet know-how, pořádat společné kempy a podporovat se v závodění. V St. Pöltenu je ideální sportovní prostředí - areál, který spojuje mnoho sportovních odvětví,“ prozradila trenérka Linda Haferníková s tím, že oddíl krasobruslení Dukla Jihlava – mládež se přátelí s krasobruslařskými kluby ve Vídni, St. Pöltenu a nově i v Korutanech.

Mladí Dukláci ročník 2006 obsadili na turnaji v Havlíčkově Brodě stříbrnou pozici

Ve dnech 31. března až 2. dubna se mladí dukláci ročníku 2006 zúčastnili výborně obsazeného turnaje v nedalekém Havlíčkově Brodě. Soupeři jim byli týmy domácích, Třince, Liberce, Hradce Králové, Komety Brno, Českých Budějovic a Slavie Praha. S Pražany si to jihlavští mladíci rozdali o první místo. Těsná prohra 1:2 znamenala krásnou stříbrnou pozici. Přes spousty slz a zklamání kluků po závěrečném boji patří jihlavským nadějím pouze slova chvály a uznání. Krom vítězství v lize mladších žáků a zlata z domácího turnaje tak putují do sbírky kluků narozených v roce 2006 ještě stříbrné medaile, čímž korunovali letošní veleúspěšnou sezonu.

Další stránky
123456>>

Mládež

Rozcestník

JUN SDO MDO-A  
Z4 Z3  

 

Tip: Levné běžecké pásy v ČR

Copyright © 2002-2017 HC Dukla Jihlava, eSports.cz, s.r.o. a NOWONET. Informace o autorských právech.


Hokejové štulpny, ribana a dresy | Hokejový obchod Brno golfové vybavení hybridní auta střechy koupelny