KontaktTurnaje Krasobruslení
Kurz brusleníDokumenty Klubový řád, příspěvky

Mládež - výpis článků

Junioři v pěkné hokejové bitvě skolili Chomutov a dělají výrazný krok k vyřazovacím bojům

Vstup do důležitého utkání DHL extraligy mezi Duklou a Chomutovem, tedy týmy, které bojují o play-off, se lépe povedl Jihlavě. Domácí tým poslal v šesté minutě do vedení Stanislav Huňáček a v polovině třetiny využil přesilovou hru Ladislav Pospíchal. Ačkoliv Piráti krátce poté snížili, ve druhé třetině nedokázali zužitkovat dlouhou přesilovku pět na tři. Naopak Jihlava se v minutové dvojnásobné početní výhodě radovala trefou Davida Čermáka. Hosté ovšem dokázali snížit a pět minut před odchodem do kabin vyrovnat. Vyrovnanou partii přiklonil na stranu Dukly ve 49. minutě Dominik Adam, na jehož gól již hosté nestačili zareagovat ani při hře bez gólmana. Naopak osm sekund před koncem trefil prázdnou klec Aleš Heinrich. Jihlava se tak po výhře 5:3 výrazně přiblížila play-off.

Rezerva mladšího dorostu dostala výprask od Kolína

B-tým mladšího dorostu Dukly Jihlava schytal pořádný výprask od Kolína. Středočeši jsou společně s Havlíčkovým Brodem aspiranty na postup do extraligy. První třetina ještě dopadla pro jihlavské mladíky příznivě - prohrávali pouze 0:1. Ve druhém dějství se ale s kolínskými góly doslova roztrhl pytel. Hosté se dostali do čtyřgólového vedení, Dukla dokázala během půldruhé minuty dvakrát skórovat a vrátit se do zápasu - na to ale našli kolínští Kozlové rychlou odpověď, čtyřgólový rozdíl si vzali zpět během dalších dvou minut. Ve třetí třetině přidali další tři góly. Rezerva mladšího dorostu prohrála 2:9, o jihlavské zásahy se postarali Filip Křišta a Marian Havel.

Mladší dorostenci vyhráli ve Zlíně a míří k triumfu v nadstavbě

Mladší dorostenci Dukly Jihlava mají v nadstavbové skupině ELIOD extraligy parádní fazonu. Do tabulky si připsali další dva body za výhru 3:2 v prodloužení na ledě druhého Zlína. Skóre otevřeli v přesilovce půl minuty před první sirénou domácí mladíci, zkraje prostředního dějství ale srovnal také v přesilové hře Miroslav Juda, druhý gól hostů z Vysočiny přidal taktéž v početní výhodě Tomáš Chlubna. Domácí vyrovnali v 50. minutě jak jinak než při přesilovce. Další gól už v základní hrací době nepadl. V prodloužení se podruhé v zápase zapsal do listiny střelců Miroslav Juda a Dukla tak brala bonusový bod. Tři kola před koncem mají svěřenci trenéra Petra Svobody na prvním místě tabulky náskok 8 bodů právě před Zlínem a 15 bodů před třetím Třincem.

Generálka na play-off: Starší dorostenci skončili v Salzburgu čtvrtí

Generálkou před play-off byl pro starší dorostence Dukly Jihlava finále Red Bull Rookies Cupu v rakouském Salzburgu. Z třídenního měření sil nakonec svěřenci trenéra Štěpána Moravce odjeli s nepopulárním čtvrtým místem. Příslibem do vyřazovacích bojů tuzemské extraligy je ale fakt, že sehráli kvalitní zápasy se silnými soupeři.

V zápase jako na houpačce byl nakonec šťastnější Tábor

V neděli 19. února vyrazili svěřenci Karla Nekvasila do Soběslavi, kde na na ně čekal Tábor B. Domácí se během první třetiny dostali do vedení 2:0. Jihlavští mladíci ale dokázali snížit a během druhé části vyrovnat. Když se na začátku třetí třetiny trefil Marián Havel šli dokonce do vedení. Domácí družina ale nesložila zbraně a dokázala přidat dvě branky a radovat se tak z těsné výhry 4:3.

Starší žáci otočili zápas na Warrioru a bojují o postup na mistrovství ČR

Starší žáci věděli, že po porážce od Komety si již nemohou dovolit další zaváhání, pokud se chtějí dostat na závěrečný turnaj o mistra ČR. Na ledě jiného brněnského týmu, Warrioru, ale v první třetině jednou inkasovali a prohrávali. 65 vteřin po začátku druhého dějství ale zavelel k obratu Šimon Báťa, na kterého rychle navázal Ondřej Broža a těsně před přestávkou Dominik Mlejnek. Jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný. Ačkoliv domácí snížili, Marek Melenovský ihned vrátil Dukle náskok dvou branek a nakonec i uzavřel skóre ve prospěch 4:2 pro svůj tým. V sobotu 18. února navíc Jihlava vyhrála na ledě svého úhlavního rivala z Přerova 7:2 a na Zubry ztrácí čtyři kola před koncem už pouze bod! O dramatický finiš Ligy starších žáků je tak zaděláno, protože na mistrovství republiky postoupí jen vítězové všech pěti skupin.

Mladší žáci po první porážce v sezoně opět vítězní, Warrioru uštědřili devítku

O osudu zápasu Ligy mladších žáků C mezi Warriorem Brno a Duklou Jihlava bylo rozhodnuto poměrně rychle. Již na konci šesté minuty vedla Dukla o tři góly zásluhou Oldřicha Nováka, Václava Kudrny a Jindřicha Habermanna. Pak sice Brňané vstřelili branku v oslabení, ovšem Jihlava dokázala využít pokračující přesilovku díky Hynku Pešovi. Branky padaly i nadále. Warrior zapsal svůj druhý a nakonec poslední úspěch, aby červenožlutí uzavřeli první třetinu trefou Andreje Fábryho. Ve druhém dějství se podruhé radoval Oldřich Novák s Hynkem Pešem a dokonce v oslabení se prosadil Patrik Křížek. Třetí část hry byla na góly nejméně bohatá, skóroval jen Matěj Doskočil, který upravil na konečných 9:2 pro Jihlavu.

Mladší žáci poprvé v sezoně prohráli, obrat v Kometě k výhře nedotáhli

Od začátku sezony zvítězili mladší žáci ve všech dosavadních jednadvaceti utkáních, častokrát rozdílem třídy. Neuvěřitelnou sérii Dukly zastavila až Kometa. Ta na domácím ledě vedla ve třinácté minutě již o tři góly. Ještě do přestávky se prosadil hostující Hynek Peš, ale Brňané hned na začátku druhého dějství přidali další branku. Poté však začal velký obrat Dukly. Po trefách Václava Kudrny, Hynka Peše a Patrika Bakuse se šlo do třetího dějství za nerozhodného stavu a následně poslal hosty poprvé do vedení Oldřich Novák. Jenže Kometa se nepoložila, zabrala, vstřelila čtyři branky a zvítězila 8:5. I tak ale Jihlava suverénně vede tabulku své skupiny a je nejlepším celkem své kategorie v republice.

Starší žáci prohráli v Kometě a na Přerov již ztrácí tři body

Starším žákům nevyšel zápas na ledě Komety. Dukla se sice dostala ve třinácté minutě do vedení díky Matěji Kravcovi, ale Brno ještě do přestávky otočilo stav, navíc na začátku druhé třetiny vedli domácí o dva góly. Matouš Menšík vzápětí vstřelil kontaktní branku, jenže Kometa na to reagovala dalšími dvěma góly. Špetku naděje vykřesal Dukle těsně před druhou sirénou obránce Ondřej Broža a poté snížil na 4:5 svým dalším zářezem Matouš Menšík, ovšem více již červenožlutí nestihli a v závěru domácí přidali pojistku na 6:4. Jihlava tak ztrácí na Přerov již tři body a při dvoubodovém systému se jí komplikuje boj o republikové mistrovství, jelikož na něj postoupí jen vítězové pěti skupin.

Mladší dorostenci jasně zvítězili ve Vítkovicích a potvrdili roli lídra

Ke 34. kolu odcestoval mladší dorost do Vítkovic. Svěřenci trenéra Petra Svobody byli od začátku lepším týmem, po první třetině vedli 2:0 zásluhou proměněného trestného střílení Vítězslava Brože, který poté nahrál na gól Tomáši Chlubnovi. Ve druhé části přidali jihlavští mladíci jednu branku a osm minut po začátku třetí třetiny další. Autorem obou přesných tref byl znovu Vítězslav Brož a zkompletoval tak svůj hattrick. Domácí se až poté zmohli jedním zásahem na mírnou korekci stavu, ovšem rozhodující slovo měli opět hosté a Martin Zadražil upravil jejich výhru na 5:1. Dukla tak nadále kraluje tabulce a již v příštím kole si může zajistit vítězství v B-nadstavbě.