KontaktTurnaje Krasobruslení
Kurz brusleníDokumenty Klubový řád, příspěvky

Mládež - výpis článků

Devatenáctá výhra sezony. Mladší žáci proti Třebíči nezaváhali

Na první gól zápasu Ligy mladších žáků mezi Duklou a Třebíčí se čekalo do desáté minuty, kdy se trefil jihlavský zadák Martin Matějíček a o šest minut později jej napodobil Lukáš Kolda. Poté padaly branky až na konci druhé třetiny, vedení domácích navýšil Matěj Doskočil a před přestávkou vsítil první gól hostí Pavel Čermák. Třetí dějství už jasně opanovala Jihlava. Podruhé v utkání se prosadil obránce Matěj Doskočil, "bůra" dal Tomáš Vandas a na konečných 6:1 pro červenožluté uzavřel skóre Andrej Fábry. Dukla tak vyhrála všech devatenáct utkání v sezoně při skóre 178:30!

B-tým mladšího dorostu zakončil základní část výhrou nad Třebíčí

Rezerva mladšího dorostu zakončila základní část ELIOD ligy mladšího dorostu domácí výhrou nad regionálním rivalem z Třebíče. Svěřenci trenérů Karla Nekvasila a Marka Melenovského šli do vedení už v 10. minutě, hosté ale ve druhém dějství srovnali a po 13 vteřinách dokonce otočili skóre. Potřebný klid na hokejky dal domácím v polovině utkání přesilovkový gól Jakuba Krajíčka. K obratu zavelel v 50. minutě David Polodna, definitivní podobu výsledku dal dvě a půl minuty před koncem Znovu Jakub Krajíček. Pod třemi góly je podepsán asistencí Martin Barák.

Starší žáci si proti Třebíči s chutí zastříleli, nasázeli jim 15 branek

V sobotu 14. ledna hostili svěřenci Tomáše Dzurika celek Třebíče. Kvalitou se jednalo o velmi slušné utkání, kdy však ani jeden z brankářů neměl svůj den. Po dvou třetinách byl stav velmi vyrovnaný, domácí výběr vedl těsně 6:5. Poslední třetina tak rozhodla o vítězi duelu. Jihlavští mladíci nasázeli svému soupeři devět branek a radovali se z celkové výhry 15:5. Tři asistence si v utkání připsal Max Machovský.

Mladší žáci si bez problémů poradili s Třebíčí

V sobotu 14. ledna hostili svěřenci Tomáše Dzurika celek Třebíče. Po minulé porážce předvedli mladíci Dukly od začátku výborný výkon plný pohybu či kombinací, díky čemuž v půlce utkání bylo skóre 6:0, přičemž na domácího brankáře vyslali hosté pouze čtyři střely. V třetí části se šance začaly střídat na obou stranách, kdy hráči Jihlavy byli neustále tím aktivnějším týmem a po zásluze vyhráli dvouciferným rozdílem. Na výsledku 10:0 se čtyřmi body za gól a tři asistence podílel Matouš Kazda.

Mladší žáci svůj duel nezvládli především ve druhé třetině

V sobotu 7. ledna cestovali mladší žáci D do Ledče nad Sázavou. Jihlavští mladíci byli první půli zápasu lepším týmem, bohužel se přes daleko větší držení kotouče málo tlačili do zakončení, a tak drželi velice těsné vedení 3:2. Poté kvůli zdravotním potížím jednoho z hráčů museli dohrávat pouze v devíti lidech, čehož domácí velice rychle využili a utkání otočili ve svůj prospěch. V třetí části byl z jihlavské strany tlak spíše platonický a síly na zvrat chyběly, tudíž po více jak třech měsících odešli malý dukláci ze zápasu poraženi po výsledku 3:7. Úvodní branku duelu vstřelil Tobias Chlubna.

Starší dorost další výhru nepřidal, těsně prohrál na ledě Motoru

Po jasné výhře 5:0 na ledě Liberce cestovali starší dorostenci Dukly k venkovnímu utkání do Českých Budějovic. První třetina vyšla lépe Motoru, který se v osmnácté minutě dostal do vedení zásluhou Jiřího Egerta. Dukla se radovala z vyrovnání na konci druhé třetiny, kdy využil přesilovku Jakub Filip. Rozhodnutí přinesla třetí třetina, kdy také domácí využili přesilovou hru a gólem Robina Rákosníka porazili Duklu 2:1. Pokud během dnešního dne seberou Karlovy Vary doma body Pardubicím, půjdou svěřenci Štěpána Moravce do dalších zápasů stále jako nejlepší tým soutěže.

Junioři v závěru přetlačili Vítkovice a ve vyrovnané tabulce získali důležité vítězství

Jihlavští junioři hráli po čtyřech venkovních utkáních, ze kterých vytěžili pět bodů, opět doma a do zápasu proti Vítkovicím vlétli, jak se sluší a patří. Již v čase 2:22 vedli o dvě branky, když se prosadil Dominik Adam s Alešem Heinrichem. A to navíc Dukla spoustu šancí první třetiny nevyužila. Zkraje druhého dějství sice hosté snížili, ovšem tři a půl minuty před odchodem do šaten vrátil Jihlavě vedení Pavel Hendrych. Slezanům se podařilo vyrovnat ve třetí třetině, kdy se během dvou minut prosadili dvakrát, ale Jihlava přece jen dotáhla zápas k výhře, když sedm minut před koncem rozhodl její kapitán Richard Peschout. Důležité tři body tak zůstaly doma - 4:3.

Starší dorost nasázel Liberci na jeho ledě "bůra" a upevnil si první místo v extralize

Před utkáním 37. kola NOEN extraligy staršího dorostu patřilo domácímu Liberci třetí místo s dvoubodovou ztrátou na první Jihlavu. Ta ale utkání jasně ovládla. První třetina byla ještě vyrovnaná se šancemi na obou stranách, ale od druhého dějství začala kralovat Dukla i bez tří opor Lukáše Jindry, Dominika Adama a Matěje Vály, kteří ve stejný den hráli za juniorku. Ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil Tomáš Vala a další dva jihlavské góly ve druhé části přidal Jakub Filip. Na začátku třetí dvacetiminutovky vstřelil čtvrtou branku hostí znovu Tomáš Vala. Jihlava nadále trestala nedisciplinovanost Tygrů, potřetí v utkání skórovala v přesilovce a to zásluhou mladšího dorostence Vítězslava Brože. Na pěti gólech v liberecké síti se jihlavské vítězství nakonec zastavilo – 5:0 – a Jan Juřička si tak připsal třetí nulu v sezoně. Dukla tak nadále zůstává lídrem tabulky a celé soutěže staršího dorostu.

Starší žáci dali Třebíči i potřetí v sezoně dvoucifernou nadílku

Před svátečním utkáním Dukla - Motor nastoupili na led Horáckého zimního stadionu mladé jihlavské naděje proti Třebíči. Již v jedenácté minutě vedla Dukla o čtyři branky, když se trefil Matěj Kravec, Denis Štorek, Marek Chvátal a Dominik Mlejnek. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 10:0, když se v prostřední části dvakrát trefil Martin Pigl a jeden gól přidali David Polodna, Marek Melenovský, David Moravec a Jonáš Jungwirth. Třebíč sice na začátku třetího dějství vstřelila čestnou branku, ovšem jihlavskou kanonádu to nezastavilo. Své druhé góly v utkání přidali Jonáš Jungwirth, obránce Marek Chvátal, Matěj Kravec a Denis Štorek - 14:1.

Mladší žáci nepřipustili komplikace a porazili Warrior Brno

První třetina zápasu Ligy mladších žáků C vyšla lépe Jihlavě, která vedla o dva góly zásluhou Lukáše Koldy a využité přesilovce Patrika Bakuse. Ovšem Warrior Brno dokázal během tří minut druhé části hry srovnat, když se dvakrát prosadil z přesilové hry. Nedlouho před koncem prostředního dějství ale vrátil domácím vedení obránce Martin Matějíček a jeho trefa nakonec byla vítězná. V závěrečné třetině se totiž z gólu radovali Denis Jeletz, Andrej Fábry a Václav Kudrna, takže Dukla vyhrála 6:2 a letos stále neztratila ani bod.