Krasobruslení

Realizační tým

Manažer oddílu: Oldřich Bakus
Hlavní trenérka: Věra Paulusová
Sekretariát: Linda Haferníková (mail: hafernikova@hcdukla.cz, mobil: +420 737 208 504)
Zástupci ve výboru mládeže: Zdeněk Šteiger, Linda Haferníková

Synchronizované bruslení

Co je – synchronizované bruslení?
Jak už název napovídá, vychází z tradičního krasobruslení. Na ledové ploše se objeví ne jedna, ale hned 16 krasobruslařů, kteří musí jednotně provádět krokové variace, měsíce, váhy, jednoduché skoky, piruety a další prvky. Za doprovodu hudby se řadí do různých formací, jako je kružnice, blok, řada nebo různé kreace, kde se kombinují váhy, skoky a piruety v jízdě v hranách.

Již několik let tato disciplína usiluje o vstup do olympijské rodiny. To je však stále hudbou budoucnosti. Mistrovství světa je však každoroční událostí, kterou si nenecháme ujít. Mezi nejlepší týmy světa patři celky z Finska, Švédska, Kanady, USA a Ruska.

První tým jihlavských závodnic složený z bývalých sólistek krasobruslení nakročil do mezinárodních soutěží, např. v Itálii, Švýcarsku či Maďarsku. Další jihlavské skupiny tradičně jezdí do rakouského Salcburku, chorvatského Záhřebu, Budapešti, Drážďan a do švýcarských sportovních středisek.

Tak jako mnoho jiných i synchronizované bruslení je celoročním sportem. Nedávno otevřený Zimáček umožňuje lepší tréninkové podmínky. V současné době čítá jihlavský oddíl 80 závodnic ve čtyřech týmech: Gemini – základna, Ice Flowers – Mixed Age, Starlets – Mixed Age, N´Ice Age – dospělí. V našem sportu je obvyklé, že závodnice aktivně trénují i ve vyšším věku, což je výhledově velmi zajímavé :)

Postupně naplňujeme širokou základnu, díky sdružování bruslařů ve sportovních třídách na základní škole Seifertova v Jihlavě. Spolupracujeme s trenéry na ledě, s instruktory tance a baletu, s učiteli tělesné výchovy ve škole a také zkoušíme divadelní průpravu!

Oddíl jihlavského krasobruslení pořádá tradiční kurzy bruslení pro veřejnost, jak pro děti, tak pro dospělé. Začínáme 2. října 2016, každou neděli v 8:30, přihlášky formou Online formuláře na www.hcdukla.cz. Dále pořádáme veřejně zábavné sportovní akce a organizujeme hromadné výukové kurzy pro mateřské i základní školy.

Zveme Vás na oblíbený závod Jihlavský ježek, který se koná tradičně před velikonočními svátky 2017.

Odkaz na webovou stránku:
www.gemini.wbs.cz

Jednotlivé týmy

Mixed Age - Starlets

Hlavní trenérka Asistentka

 Věra Paulusová

 Jitka Poukarová

Fotografie týmu Starlets ze závodů a z různých akcí k vidění zde

Mixed Age - Ice Flowers

Hlavní trenérka Asistentka

 Vladimíra Pokorná

 Lucie Srníková

Fotografie týmu Ice Flowers ze závodů a z různých akcí k vidění zde

Mladší žactvo a přípravka - GEMINI

Hlavní trenérka Trenérka Asistentka

 Linda Haferníková

 Věra Paulusová

 Vladimíra Pokorná

Fotografie týmu Gemini ze závodů a z různých akcí k vidění zde

Adult - N´Ice Age

Vedoucí Asistentka

 Naďa Černá

 Tereza Krejčová

Fotografie týmu N´Ice Age ze závodů a z různých akcí k vidění zde

Trenérská rada oddílu krasobruslení Dukla Jihlava mládež, z.s.

Mgr. Věra Paulusová trenér licence A, I.tř., FTVS UK Praha (hlavní trenérka)
Bc. Linda Haferníková trenér licence B, II.tř., FTVS UK Praha
Vladimíra Pokorná trenér licence C, III.tř.
Mgr. Jitka Poukarová trenér licence C, III.tř.
Ing. Hana Farková trenér licence C, III.tř.

Články

Na Mozart Cupu 2018 se sešla téměř stovka týmů celého světa. Nechyběly ani jihlavské krasobruslařky

Jihlavské týmy synchronizovaného bruslení soutěžily na tradiční světové soutěži v rakouském Salcburku. Již 8. ročník této mezinárodní soutěže hostil přes 90 závodních týmů z celého světa. Zastoupení měla mimo jiné Kanada, USA, Finsko, Norsko, Švédsko, Austrálie, Rusko, Ukrajina, Chorvatsko, Maďarsko, Francie, Německo, Itálie, Rakousko, Polsko, Švýcarsko a Česká republika. Jihlavské krasobruslařky se těchto závodů účastní pravidelně.

Jihlavské krasobruslařky se zúčastnily brněnského závodu Santa Cup 2017

Před Vánoci dne 16. 12. 2017 se jihlavské krasobruslařky zúčastnily tradičního závodu v synchronizovaném bruslení Santa Claus Cup 2017 v brněnské DRFG aréně. V barvách Dukly zde soutěžily tři týmy: nejmladší Tempo, žákovský tým Gemini a nejzkušenější tým Ice Flowers. „Na tomto závodě se tradičně potkáváme se všemi českými týmy poprvé v sezoně. Měříme tak síly a většinou nacházíme ještě rezervy. Gemini zaslouženě vyhrály a konečně se mohly radovat ze zlatých medailí. Příští rok již postoupí do vyšší kategorie. Tým Tempo obsadil páté místo a opět se všem divákům velmi líbil. Působí v konkurenci starších závodnic roztomile a velmi nadějně. Tým Ice Flowers získal v kategorii Mixed Age třetí příčku. Z úvodního závodu letošní sezóny jsme se vraceli do JIhlavy se spokojeností,“ říká trenérka Linda Haferníková. Tento týden čeká na jihlavské krasobruslařky soutěž s vysokým konkurenčím prostředím v rakouském Salcburku.

Vánoční rolnička 2017 – soutěž v krasobruslení v BK Havlíčkův Brod

V sobotu 9. prosince 2017 se uskutečnila v Havlíčkově Brodě soutěž v krasobruslení. Po 25 letech se podařilo zorganizovat v havlíčkobrodské Kotlině krasobruslařské závody, ke startu se dostavilo více než 90 děvčátek, z Havlíčkova Brodu, Jihlavy, Telče, Ledče n/S, Chotěboře a Jindřichova Hradce.

Podzimní kurz bruslení pro děti zakončil karneval pro malé i velké

Podzimní kurz bruslení pro děti byl v neděli ukončen karnevalem pro děti i rodiče. Proběhly soutěže na ledě, střelba na brankáře a kreativní bruslení. Děti udělaly během kurzu velké pokroky a my se těšíme na viděnou po novém roce! Přihlášky do dalšího kurzu bruslení pro děti najdete na webových stránkách zde. Přejeme všem návštěvníkům krásné vánoční svátky a hodně zdraví do nového roku!

Mezinárodní krasobruslařské závody Budapest Cup byly i s jihlavskou účastí, celá výprava čítala 115 členů

Jde o jedny z nejprestižnějších závodů v synchronizovaném krasobruslení během celé sezony. O čem je řeč? Budapest Cup 2017. Oddíl Dukla Jihlava – mládež, z.s. se může pyšnit, že byl do hlavního města Maďarska pozván a účastnil se tohoto klání. Na něm bylo možné sledovat i mistry světa z Ruska, adepty na světové medaile z Kanady nebo tradiční krasobruslařské země jako Norsko, Gruzie, Německo, Rakousko, Chorvatsko a další. „V Budapešti se pravidelně koná mistrovství světa a tento závod byl zorganizován právě na takové úrovni. Naše závodnice si užily atmosféru mezinárodní soutěže nejvyšší úrovně,“ sdělila trenérka Linda Haferníková.

Mistrovství ČR v synchronizovaném bruslení se jihlavským krasobruslařkám vydařilo, získaly zlato a bronz

Také v roce 2017 proběhlo Mistrovství České republiky v synchronizovaném bruslení. Tuto akci tentokrát pořádal klub Dukla Jihlava – mládež, z.s. ve spolupráci s BK Havlíčkův Brod. „Propojili jsme tak naší společnou vizi, že si v rámci regionů můžeme pomáhat. V Jihlavě funguje spolupráce s hokejisty výborně a havlíčkobrodská Kotlina se tak nechala inspirovat. Týmové sporty mají zelenou, dokážou zaplnit zimní stadiony a přilákat mnoho diváků. Nabízí se tak sportovně kulturní zážitky pro rodiny s dětmi. Navíc zájem o tento estetický sport roste,“ shodli se zástupci obou klubů po Mistrovství, na které se sjelo 330 závodníků/závodnic a s doprovodem dohromady 500 osob.

Jihlavské krasobruslařky se zúčastnily závodů Wolf Cup 2017 v Rakousku

Krasobruslařky z Jihlavy se zúčastnily závodů Wolf Cup 2017 v rakouském St. Pöltenu. Tým Gemini a tým Ice Flowers získal zlaté medaile ve svých kategoriích, tým Tempo porazil soupeřky z Vídně a dovezl stříbro. „V krasobruslení je trendem spolupracovat na mezinárodní úrovni a sdílet know-how, pořádat společné kempy a podporovat se v závodění. V St. Pöltenu je ideální sportovní prostředí - areál, který spojuje mnoho sportovních odvětví,“ prozradila trenérka Linda Haferníková s tím, že oddíl krasobruslení Dukla Jihlava – mládež se přátelí s krasobruslařskými kluby ve Vídni, St. Pöltenu a nově i v Korutanech.

Jihlavské krasobruslařky soutěžily na Mozart Cupu v rakouském Salzburgu

Skupiny synchronizovaného bruslení z jihlavské Dukly odjely soutěžit na tradiční ISU Mozart Cup 2017 v rakouském Salcburku. Každým rokem se zde sjíždí téměř 100 týmů z celého světa. Jihlavské závodnice soupeřily s USA, Finskem, Švédskem, Švýcarskem, ale i s Austrálií a mnoha dalšími. „V roce 2000 jsme se podíleli na zrodu synchronizovaného krasobruslení v Rakousku, a tak se dnes můžeme společně radovat z této oblíbené soutěže,“ říká trenérka Linda Haferníková. Mozart Cup je největší mezinárodní ISU (Mezinárodní bruslařská unie – International Skating Union) soutěž v nejbližším okolí a představily se na něm nejlepší světové týmy.

Jihlavské synchro závodilo v Brně na Santa Claus Cupu 2016

V sobotu 17. prosince proběhla v Brně tradiční soutěž Santa Claus Cup. V DRFG Aréně se sjely všechny české týmy synchronizovaného bruslení. Zastoupení v několika kategoriích zde měly kluby z měst, které se této disciplíně věnují: Jihlava, Brno, Praha, Příbram, Žebrák, Kopřivnice a Pardubice. „Závody byly perfektně zorganizované. DRFG Aréna je krásný stadion se zázemím, které sportovní týmy potřebují. V synchru si do organizace takových soutěží téměř nikdo netroufá, tradičně hostíme my Jihlavského ježka a právě Brno vánoční závod Santa Claus Cup. Postarat se o stovky soutěžících a jejich doprovod je opravdu umění a velká odvaha,“ říká trenérka Linda Haferníková.

Týmová práce se jihlavským krasobruslařkám vyplatila na domácí soutěži Jihlava Trophy 2016

Horácký zimní stadion patřil v neděli 6. listopadu 2016 závodům v krasobruslení. Soutěže Jihlava Trophy 2016 se zúčastnily převážně bruslařky z oddílu krasobruslení Dukla Jihlava – mládež, ale pozvány byly i soupeřky z Ledče nad Sázavou, Brna, Pardubic či Chrudimi. Ačkoliv se soutěžní sezona teprve rozjíždí, soutěžící měly možnost vyzkoušet si své bruslařské umění na domácí půdě za podpory rodin a přátel v hledišti. „Odezva diváků naší soutěže Jihlava Trophy 2016 byla ohromná. Návštěvníci byli nadšení z krásné podívané na připravené závodnice,“ říká hlavní trenérka nejmladšího jihlavského žactva Linda Haferníková. Mimo synchronizované krasobruslení soutěžily dívky také v neobvyklých disciplínách, jako je rychlobruslení nebo slalom na ledě.

Další stránky
123456>>