6:3
(3:1, 0:2, 3:0)

Druhá výhra doma v řadě

30.11.2005 / Jaroslav Novák

Jihlavská Dukla se po týdnu opět představila před domácím publikem na Horáckém zimním stadionu a poprvé v sezóně nastoupila v tmavých dresech. Soupeřem Dukly byl poslední Jindřichův Hradec, a tak fanoušci čekali snadné vítězství. V první třetině se domácí po brankách Altrichtera, Hloucha a Bakuse ujali vedení 3:1, branku Hradce vstřelil Kupec. V druhé třetině Dukla polevila a hosté brankami Muchy a Kocara vyrovnali na 3:3. Ve třetí třetině Dukla opět ožila a brankami Hodka, Bakuse a Hloucha rozhodla zápas, který vyhrála 6:3.
30.11.2005 17:30, 1. liga ČR - 27. kolo

Suchan - Pospíšil, Malena, Staněk, Duben, Dobrovolný, Rýgl, Lukačovič - Čachotský, Bakus, Hodek - Rytnauer, Havel, Fiedler - Říha, Dušátko, Hlouch - Hrbatý, Altrichter, Polák
6

HC Střelci Jindřichův Hradec

Štefl (21. Kučera) - Kolda, Bolf, Horák, Vašíček, Vomela, Kolář, Klimeš - Starý, Kašpárek, Fiala - Škoda, Šperger, Mucha - Schejbal, Kupec, Kocar - Bílek, Mleko
3
Branky: 4. Altrichter, 5. Hlouch (Hodek, Bakus), 17. Bakus (Hodek, Čachotský), 50. Hodek (Bakus, Čachotský), 51. Bakus (Čachotský, Pospíšil), 55. Hlouch (Dobrovolný, Říha) - 13. Kupec (Šperger), 28. Mucha (Mleko), 36. Kocar (Vašíček, Vomela). Rozhodčí: Husička - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 8:10, navíc Vašíček (JHR) 5 + do konce (trest ve hře). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1060. Střely na branku: 44:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 6:3.

Jihlavská Dukla se po týdnu opět představila před domácím publikem na Horáckém zimním stadionu a poprvé v sezóně nastoupila v tmavých dresech. Ve středečním zápase hostila poslední celek prvoligové tabulky KLH Vajgar Jindřichův Hradec, Dukla Jihlava byla jasným favoritem tohoto střetnutí a fanoušci tak očekávali snadné vítězství. Do utkání vstoupili domácí v rychlém tempu a během několika minut zasypali brankáře hostů velkou porcí střel. První vážnější akci zakončoval Robert Pospíšil, ale nastřelil pouze boční konstrukci branky. Listinu střelců otevřel první brankou zápasu Petr Altrichter, 1:0. Jeho lehké nahození se dostalo až za záda Martina Štefla. Jihlavě k druhému úspěchu stačila necelá minuta. Oldřich Bakus viděl dobře najetého Romana Hloucha, 2:0, a ten výzvu od Bakuse proměnil ve druhý gól Dukly. Hostům se podařilo snížit zásluhou využité přesilové hry. Kombinaci v útočném pásmu zakončil přesnou střelou David Kupec, 2:1. Do přestávky však dokázal navýšit skóre opět na rozdíl dvou branek jihlavský kapitán Oldřich Bakus, 3:1. Po první třetině měli Jihlavané náskok dvou branek a fanoušci byli spokojeni.

Po přestávce se do branky Jindřichova Hradce postavil Josef Kučera a nahradil tak rozhozeného Martina Štefla. Jihlavští svoji hru hodně zvolnili a z toho pramenily velké šance hostů. Ve 24. minutě se před jihlavským brankářem objevil volný Jiří Vašíček, ale na pozorného Jaroslava Suchana nevyzrál. Vzápětí se do další velké šance dostal Lukáš Mucha, ale ani on Suchana nepokořil. Ve 28. minutě se už ale Lukáš Mucha, 3:2 nemýlil a dokázal snížit náskok Jihlavy. Dukla působila ve druhém dějství dost odevzdaným dojmem. Do šance se dostal ve vlastním oslabení Oldřich Bakus, když zpozabranky dostal přihrávku, ale ani na třikrát brankáře hostů nepřekonal. Jindřichův Hradec zdramatizoval zápas ve 36. minutě, když druhou přesilovou hru využil Jaroslav Kocar, 3:3, který měl lehkou úlohu, puk střílel do zcela odkryté branky po krásné přesilovkové kombinaci. V závěru druhé třetiny hráli jihlavští hokejisté přesilovou hru, ale z velkého náporu vytěžili pouze dvě nastřelené tyčky.

Stav 3:3 s posledním týmem prvoligové tabulky vyvolával nespokojenost u domácích fanoušků. Všichni příznivci jihlavského hokeje považují za povinnost zápas s Vajgarem vyhrát. Tento pocit měli určitě i hráči, a tak se po velmi špatné druhé třetině dali opět dohromady a dokázali své fanoušky potěšit. Během několika minut vzali Vajgaru doslova vítr z plachet. Gólovou smršť zahájil přesnou a nečekanou střelou z velkého úhlu Daniel Hodek, 4:3. Vzápětí se trefil již podruhé v zápase zkušený kapitán a tahoun mužstva Oldřich Bakus, 5:3, který byl v zápase k neudržení a dokázal si připsat do osobních statistik čtyři body za dvě branky a dvě asistence. V 54. minutě mohl skóre navýšit Pavel Staněk, ale Kučera se stihl proti jeho střele dobře přemístit a puk vyrazit do rohu. V závěru 54. minuty se na ledě strhla menší strkanice. Rozhodčí Husička rozdal několik trestných minut, Jiří Vašíček, hráč Jindřichova Hradce, dostal trest 5 minut + do konce utkání. Dukla tak dostala výhodu hrát přesilovou hru pět na tři. Ještě neutekla ani jedna minuta a perfektní střelou od modré se prosadil po druhé v zápase Roman Hlouch, 6:3. Zápas skončil druhým vítězstvím Jihlavy v řadě v poměru 6:3.

Milan Stárek (Jindřichův Hradec): „Dnes jsem hráli pouze druhou třetinu, takže výsledek je určitě zasloužený. Zápas skončil 6:3, domácí nás v poslední třetině dost přehrávali, pomohly jim i přesilové hry. Za druhou třetinu bychom si bod zasloužili, ale jinak celý vývoj zápasu byl v náš neprospěch, museli jsme stále dotahovat náskok Jihlavy. Bohužel se nám nepovedlo v první třetině proměnit gólové situace a naopak z devíti střel jsme dostali tři góly.“

Aleš Polcar (Jihlava): „Druhá třetina nám vůbec nevyšla, ale v poslední třetině se ukázala síla mužstva. Chtěli jsme vyhrát a myslím si, že jsme byli lepší. Hodně nám pomohla i pětiminutová přesilová hra, ale první a třetí třetinu jsme zvládli dobře. Nasadili jsme rychlejší tempo, dali rychlé branky, ale bohužel jsme se moc uspokojili, a tak přišlo zhoršení ve druhé třetině. Poslední třetinu jsme hráli na tři pětky, hru vyrovnali a nakonec zápas dopadl lépe pro nás.“