2:3sn
(0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)

Dramatický souboj v Berouně nakonec Dukla zvládla. Medvědy zdolala po samostatných nájezdech

19.10.2013 / Dominik Rejthar

Závěr úvodní čtvrtiny soutěže postavil jihlavským hokejistům do cesty velmi houževnatého soupeře, a to Medvědy z Berouna. Svěřenci Petra Vlka však vstoupili do utkání tím nejlepším možným způsobem, již v 5. minutě totiž využil nabídnutou početní výhodu Michal Velecký. Pouhých 5 vteřin před koncem první periody přidal druhý zásah Tomáš Čachotský. Dvoubrankové vedení vydrželo červenožlutým až do třetí třetiny, kdy ve vlastním oslabení snížil Zbyněk Hrdel. Pouhou vteřinu před závěrečným hvizdem pak poslali domácí suboj do prodloužení. To vítěze neurčilo, a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy, v nichž byli zásluhou Tomáše Čachotského úspěšnější hosté. Dukla tak veze na Vysočinu 2 body za vítězství 3:2.
19.10.2013 17:30, 1. liga ČR - 13. kolo

Medvědi Beroun 1933

Cikánek – Špelda, Kužel, Chalupa, Jebavý, Látal, Beňovič, Dresler, Sklenička – Marek, Kubica, Kubeš – Divíšek, Hrdel, Jonáš – A. Půlpán, Šteiner, Babka – T. Půlpán, Matějka, Malý
2

Sáblík – Mocek, Jícha, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Kaláb, Štebih – Čachotský, Zeman, Velecký – Důras, Krupka, Seman – Kuřítko, Kadlec, Malec - Mikeš
3
Branky a nahrávky: 52. Hrdel (Jebavý, Divíšek), 60. Kubica (Hrdel, A. Půlpán) – 5. Velecký (Seman), 20. Čachotský (Dobrovolný, Podlipnik), rozhodující nájezd Čachotský. Rozhodčí: Souček – Šperl, Zíka. Vyloučení: 8:11, navíc Sáblík (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 755. Střely na branku: 22:52. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Do zápasu dvou sousedů v tabulce vstoupila hladověji Dukla, která se hned od začátku zakousla pořádně do svého soupeře. Hned po dvou minutách se objevil sám před brankářem Cikánkem hostující útočník Krupka, ale gólman Medvědů proti jeho střele skvěle zasáhl. Netrvalo ale dlouho a již se Jihlava dočkala první branky. V přesilové hře se nejrychleji dostal k odraženému kotouči Michal Velecký, který se z blízkosti nemýlil.

Tlak Dukly pokračovat i po vstřelené brance. Především v početních výhodách byli Medvědi doslova přikováni ve svém pásmu. Brankář Cikánek ale čaroval a držel svůj tým nad vodou. Všem fanouškům podporující Medvědy zatrnulo v 19. minutě, kdy Čachotský ujel v oslabení obraně Berouna, ale gólman Medvědů se štěstím vytěsnil puk mimo tři tyče.

Druhý gól hostů ale nakonec přišel. V čase 19:55 se po buly před brankou Berouna zorientoval nejlépe tahoun Jihlavy Tomáš Čachotský, který již tentokrát dokázal zasunout puk za záda gólmana Cikánka. Stav po první části tak byl 0:2.

Hned na počátku druhé části měli Medvědi k dipozici hned dvě přesilovky. Jihlavští ale byli skvěle připraveni na kombinace domácích a bez potíží se ubránili. Jediný kdo zahrozil byl Jakub Babka, který se ocitl v gólové pozici, ale trestuhodně netrefil ani prostor tří tyčí.

Pak již ale znovu úřadovali Jihlavští, kteří si vytvořili nespočet šancí, ale domácí držel ve hře skvělý Lukáš Cikánek. Výsledek zápasu tak byl po druhém dějství stejný a to 0:2.

Až ve třetí třetině se Medvědi začali více osmělovat a prosazovat. Přesto to byli nadále hostující hokejisté, kteří povětšinou tvořili hru. Nakonec se ale Berounští dočkali a to dokonce v oslabení. Zbyněk Hrdel vystihl rozehrávku obránců soupeře a následně z křídla vypálil přesně nad vyrážečku do té doby bezchybného brankáře Sáblíka. Medvědi tak byli zpátky ve hře.

Od této chvíle domácí cítili šanci, ale stále to byla především Jihlava, která kontrolovala průběh utkání. Osudová chvíle ale přišla dvě minuty před koncem, kdy byl za hákování vyloučen obránce Jihlavy Jiří Dobrovolný. Medvědi se sice nemohli celou dobu pořádně usadit v útočném pásmu ale následně v neuvěřitelném čase 59:59 vyrovnali.

K Zdeňku Kubicovi se odrazilo nahození od modré čáry. Domácí forward se za brankou soupeře nerozpakoval a rovnou se vytočil před gólmana Sáblíka, který se nestihl zcela včas přesunout a nedokázal tak zabránit proklouznutí kotouče pod jeho betonem do branky. Po řádné hrací době tak byl stav utkání nerozhodný 2:2.

V prodloužení nebyla po celou dobu k vidění žádná gólová příležitost. Přesto měli větší šanci rozhodnout Medvědi, ale přesilovku 4 na 3 nepřetavili ve vítěznou branku. Rozhodnout tak musely nájezdy.

Po první třech sériích byl stav nerozhodný 1:1. Na trefu jihlavského Adama Zemana v poslední možné chvíli zareagoval přesnou střelou David Jonáš. Rozhodnutí ale přišlo hned v další sérii. Zdeněk Kubica na Sáblíka nevyzrál, ale Tomáš Čachotský na fantoma posledních nájezdů proti Kadani Juraje Šimbocha, který naskočil až na trestná střílení, ano. Medvědi tak po strhujícím boji padli 2:3 po nájezdech.

Petr Novák (Medvědi Beroun): Rozhodlo podle mě poslední střídání první třetiny, kdy jsme udělali hroznou chybu a dostali jsme na 0:2. Pak jsme vlastně hráli v tom útlumu celou druhou třetinu a i část třetí periody. Když už nám teklo do bot, tak jsme vybojovali bod. Myslím si ale, že Jihlava byla lepší v zápase a pro nás ten jeden bod byl zlatý.

Petr Vlk (Dukla Jihlava): První třetinu jsme odehráli dobře. Potom se ale do toho pustil rozhodčí, který to hrubě ovlivnil.