3:2
(2:0, 1:0, 0:2)

Dukla porazila Beroun a poskočila na druhé místo v tabulce

27.11.2013 / Tomáš Lysý

Do posledního utkání první poloviny základní části první ligy vstoupila lépe domácí Dukla, která získala dvougólový náskok po trefách Tomáše Čachotského a Radka Hubáčka ze závěru první třetiny. Beroun měl ve druhé dvacetiminutovce k dispozici přesilovku pět na tři, ale nevyužil ji. Jihlava naopak klasickou hru v početní výhodě proměnila Tomášem Čachotským ve svůj třetí gól zápasu. V hodně nervózní a rozkouskované třetí třetině hosté zdramatizovali zápas. Pětiminutovou přesilovku totiž využil Jan Divíšek a tři minuty před koncem se naopak při pětiminutové početní převaze domácích trefil v oslabení Pavel Klhůfek. Poslední dvě minuty zápasu ještě přinesly tři vyloučení, z toho dvě na straně Berouna, který se pokusil o power-play. Červenožlutí si ale tři body vzít nenechali a polovinu základní části první ligy končí na druhém místě.
27.11.2013 17:30, 1. liga ČR - 26. kolo

Rittich – Čáp, Kaláb, Dobrovolný, Štebih, Mocek, Podlipnik, Jícha M. – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Hubáček, Haluza – Kadlec, Velecký, Vysloužil – Kuřítko, Střecha, Jícha L.
3

Medvědi Beroun 1933

Šimboch – Jebavý, Černošek, Kužel, Šenkeřík, Chalupa, Beňovič, Látal – Klhůfek, Kubica, Marek – Divíšek, Stromko, Hrdel – Půlpán A., Kuchler, Ondráček – Půlpán T., Markulinec, Kubeš
2
Branky a nahrávky: 17. Čachotský (Hubáček, Zeman), 18. Hubáček (Haluza, Štebih), 37. Čachotský (Hubáček) – 49. Divíšek (Ondráček), 57. Klhůfek (Kubica). Rozhodčí: Volf – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:10, navíc Jícha M. (JIH) - Kubeš (BER) oba 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1521. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Beroun, který se jako jediný z týmů v letošním ročníku na Horáckém zimním stadionu ještě nepředstavil, se musel už od devětadvacáté vteřiny bránit. Oslabení hosté zvládli bez úhony, jejich soupeř se téměř nedostal k ohrožení gólmana Šimbocha. Ani po vypršení trestu moc šancí k vidění nebylo. První vážnější šance tak přišly až v osmé minutě hry. Nejprve Důras střelou z pravého kruhu vyklepal jen betony Šimbocha. Následně v protiútoku dva na jednoho předložil Kuřítko ideální přihrávku Střechovi, který ale zblízka netrefil napůl prázdnou klec. Největší šance hostů v první třetině přišla v patnácté minutě, kdy se po několika odrazech puku dostal ke střele z mezikruží Marek, ale nastřelil jen Ritticha.

Druhou přesilovku zápasu již Jihlava využila. Zemanovo nahození vyrazil Šimboch před sebe, k puku se dostal Hubáček a přihrál jej na střed Tomáši Čachotskému, který neměl problém trefit opuštěnou klec - 1:0. Za sedmasedmdesát vteřin vedla Dukla po podobné akci již o dva góly. Štebihovo nahození sice bylo hodně nepřesné, jenže u levé tyče jej zachytil Haluza. Ten si všiml před brankou číhajícího Radka Hubáčka. Také centr domácích pohodlně zasunul puk do z poloviny odkryté branky - 2:0. Závěr třetiny ještě okořenila menší šarvátka za brankou Ritticha.

Také ze začátku druhé části měla Dukla možnost přesilové hry, ale až na tvrdou ránu Kalába neohrozila branku Medvědů. Hra poté upadla do průměru, oba týmy se dopouštěly spousty nepřesností. V polovině zápasu měli domácí tři čtvrtě minuty dlouhou přesilovku pět na tři. Beroun uzavřel domácí před jejich brankou a pořádně ostřeloval Ritticha. Několikrát to zprava zkusil Kubica, ale kontaktní gól nevsítil, stejně jako po střele Hrdela nejproduktivnější hráč hostů Marek, od jehož nohy se puk odrazil vedle levé tyče. Již při plném počtu hráčů zamířil Aleš Půlpán z dobré střelecké pozice mezi kruhy jen do Ritticha. Gól tak padl až v přesilovce na druhé straně. Čachotský po Hubáčkově přihrávce viděl před brankou najíždějícího Zemana a zleva mu nahrál. Přihrávku si však smolně do vlastní klece srazil Marek. Gól byl připsán Tomáši Čachotskému – 3:0. Beroun ještě v závěru třetiny hrál přesilovku, ale mohl v ní inkasovat poté, co po chybě hostů na modré čáře ujela dvojice Čachotský – Zeman. Druhý jmenovaný střelou z první vyklepal betony Šimbocha.

Třetí třetina se hrála téměř 45 minut hrubého času a výsledkově poměrně jasné utkání se v ní zdramatizovalo, ačkoliv tomu v prvních sedmi minutách nic nenasvědčovalo. Na začátku osmačtyřicáté minuty byl ale na pět minut a do konce utkání vyloučen Martin Jícha a Beroun početní převahu po minutě a čtvrt využil. Tvrdou střelu Ondráčka vyrazil Rittich před sebe, kde byl připravený Jan Divíšek, který se dorážkou nemýlil - 3:1. Červenožlutí mohli odpovědět o pět minut později, kdy hrála přesilovku. Ta byla vzápětí umocněna vyloučením berounského Kubeše také na pět minut a do konce zápasu. Dvojnásobnou přesilovku ale domácí nevyužili a dvě minuty před koncem pětiminutového oslabení se Beroun prosadil v oslabení. Pavel Klhůfek využil zaváhání v obraně domácích a svůj únik zakončil střelou nad lapačku Ritticha - 3:2.

Závěr zápasu byl hodně nervózní a poslední čtyři minuty byly hodně rozkouskované. A to jak častými šarvátkami, tak vylučováním. Minutu před koncem se hosté odhodlali ke hře bez gólmana, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Jihlava s vypětím všech sil udržela jednogólový náskok a v tabulce přeskočila druhou Olomouc. Naopak Beroun po polovině první ligy opustil pozici mezi nejlepšími osmi týmy první ligy.

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): Spokojenost s výsledkem není, neuhráli jsme ani bod, který bychom rádi získali. První třetinu jsme neodehráli dobře. Přestože jsme na to hráče upozorňovali, nastoupili jsme do zápasu, jako kdybychom měli hrát přátelák. Do hry nás dostaly až dvě přesilovky v další třetině, i když jsme nedali gól. U nás to poslední dobou je tak, že všechno začínáme honit až na poslední chvíli a dnes jsme to nestihli.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): My můžeme být spokojeni s první třetinou, kterou jsme odehráli velice dobře. Konec dobrý, všechno dobré, tři body zůstaly doma. Ale my si ten zápas musíme rozebrat na videu a ukázat si ty školácké chyby, které soupeři dovolily skórovat, a důrazně před nimi hráče varovat.