7:1
(3:1, 1:0, 3:0)

Jihlavští hokejisté utrpěli ve Zlíně vysokou porážku

02.09.2008 / Michal Veselý

Jihlavská generálka na novou prvoligovou sezonu skončila debaklem. Na ledě extraligového Zlína prohrála Dukla vysoko 1:7. Jediný úspěch hostů z Vysočiny zaznamenal hned v úvodní třetině útočník David Dolníček, kterému na gól přihrával patnáctiletý bek David Musil.
02.09.2008, Přípravné zápasy - 13. kolo

Berani Zlín

Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Kučný, Míka, Bořuta, Vosátko, Lučka, - Balaštík, Kollár, Rachůnek - Kubiš, Leška, Záhorovský - Ondráček, Vlach, Andrašovský - Pšurný M., Balán, Pšurný R.
7

Řehoř – Malena, Staněk, Ficenc, Musil, Štrach, Kašpar, Novák, Bílek – Man, Bakus, Rytnauer – Krupka, Dolníček, Hodek – Jonáš, Hanzal, Suk – Hradecký, Pometlo, Kotlík
1
Branky: 7. Vlach (Bořuta), 14. Vlach (Ondráček), 15. Lučka (Pšurný), 37. Galvas (Balaštík), 42. Nosek, 46. Balaštík (Rachůnek, Hamrlík), 52. Rachůnek (Hamrlík, Galvas) - 14. Dolníček (Musil).

Do první třetiny vstoupili lépe hosté z Jihlavy, hned ve druhé minutě hezky prověřil Murína mladík Musil, zlínský brankář dobře na puk viděl a ukryl ho do své lapačky. O chvíli později měl vynikající šanci Hanzal, ke kterému se šťastně odrazil puk, sám před brankářem však vyhořel. Platilo tak staré známé, nedáš, dostaneš. Zlínský bek Bořuta nastřelil puk, který hezky tečoval junior Vlach.

O šest minut později po náhodné akci Dolníček vyrovnal. V té samé minutě se po hezké přihrávce Ondráčka trefil podruhé junior Vlach a o minutu později zvýšil na dvoubrankový rozdíl obránce Lučka. Jihlava hrála v závěru téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Veterán Bakus však ani na třikrát Murína nepřekonal, do kabin tak šli spokojenější domácí.

Druhou část hry měli ve své moci domácí Berani. Brankář Řehoř se v brance nenudil, připsal si několik výborných zákroků. Vyznamenal se hlavně ve vlastním oslabení, kdy chytil rány Galvase a Noska. Zákrok třetiny si ale připsal, když tygřím skokem zlikvidoval Galvasovu ránu. Jihlava se převážně bránila a jednou za čas podnikla rychlý brejk.

Zejména ten Sukův bekhend si o branku říkal, brankář Murín měl velké štěstí, že kotouč minul jeho klec. Stejně si počínal i jeho spoluhráč Kotlík. Branky se tak žlutomodří dočkali až tři minuty před koncem. Galvas se napotřetí v koncovce nemýlil, zkušeně zamířil mezi betony Řehoře. Zbývající tři minuty třetiny se jen dohrávaly. Brankář Murín si ve druhé části připsal jen dva zákroky.

Třetí část připomínala spíše exhibici. Zlín neustále útočil a měl velké množství šancí. Čtvrtou branku si připsal hned v úvodu obránce Nosek, který zkušeně proměnil své sólo. Ještě hezčí branku si připsal Balaštík, kterého našel úplně volného před brankou Rachůnek. Zlínský kanonýr jen nastavil hůl. Svůj gólový účet mohl rozšířit Balaštík v dalším střídání, ale svůj samostatný nájezd neproměnil, skvěle zasáhl Řehoř.

Další zlínský závar skončil dvojím vyloučením na straně jihlavské Dukly. Dvojnásobnou početní výhodu využili Berani po půlminutce, Hamrlíkovu ránu dorazil Rachůnek, zvyšoval už na hrozivých 7:1. V závěru se připomněli i hosté, hezkou přesilovkou ránou se uvedl obránce Staněk, skákající puk odpálila do bezpečí zlínská obrana. Pro žlutomodré to byl spíše kvalitní trénink, soupeř z Jihlavy se totiž prezentoval ustrašeným výkonem.