0:2
(0:0, 0:2, 0:0)

Jihlava obrala Prostějov na jeho ledě o tři body, navíc neinkasovala

26.09.2015 / Radim Nemela

Naladit se po třech porážkách opět na vítěznou vlnu. To byl jihlavský cíl v sedmém kole WSM Ligy na ledě Prostějova. Úvodní třetina příliš šancí nepřinesla, k vidění bylo i minimum střel. Vše podstatné se událo ve druhé dvacetiminutovce. Třiadvacet vteřin po polovině zápasu vstřelil - jak se později ukázalo - vítězný gól Filip Seman a za pět minut přidal druhý přesný zářez Dukly Dávid Gríger. Ve třetí třetině již hosté svůj náskok zásluhou poctivé hry odzadu udrželi. Výraznou měrou se na výhře červenožlutých podílel Jakub Škarek, který zneškodnil všech 29 střel, vychytal první čisté konto za A-tým a jistě jej nemine příspěvek do týmové pokladničky.
26.09.2015 18:00, WSM Liga - 7. kolo

LHK Jestřábi Prostějov

Horčička – Drtina, Šenkeřík, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl, Vokurka – Krejčík, Dragoun, Novák, Luňák, Meidl, Čuřík, Rod, Illéš, Moskal, Šlahař, Kuncek, Kajaba
0

Škarek – Kaláb, Šimek, Štebih, Grebenyuk, Dobrovolný, Zadražil, Šafář – Důras, Skořepa, Prokš, Kohut, Seman, Harkabus, Gríger, Melenovský, Malec, Alekseev, Jícha, Anděl
2
Branky a nahrávky: 31. Seman (Kohout), 35. Gríger (Melenovský, Dobrovolný). Rozhodčí: P. Přikryl – Bartenček, Poruba. Vyloučení: 2:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2132. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:2.

Duel mezi Prostějovem a Jihlavou začal vlažně, hosté párkrát otestovali Horčičkovu pozornost, aby se domácí zhruba okolo poloviny třetiny konečně dostali k prvním náznakům šancí, ty nicméně zastavila buď kvalitní obrana Dukly nebo její brankář. Hanáci dostali možnost hry v přesilovce, které nevyužili, stejnou příležitost měla i Jihlava, ale její početní výhoda skončila po dvaceti vteřinách, kdy byl vyloučen hostující Kaláb. Nicméně ani hra čtyři na čtyři nepřinesla výrazné vzrušení, takže se po první siréně šlo do šaten za bezbrankového stavu.

V duchu části první pokračovala druhá, málo šancí, nebo spíš žádné, a lítý boj o střední pásmo. Až v polovině třetiny přišel blesk z čistého nebe, když se do přečíslení dva na jednoho dostali Jihlavští, Filip Seman vzal odpovědnost na sebe a Horčičkovi nedal sebemenší šanci. Jestřábi dostali perfektní možnost vyrovnant v podobě přesilovky, jenže Hanáci se sotva dostali do útočné třetiny, natož ke kloudnému či gólovému zakončení. Následně přišla obrovská chyba Jestřábů, když jeden z červenobílých poslal neuvěřitelně čitelnou přihrávku, kterou vystihl hostující Skořepa, ale Horčička jej zvládl vychytat. Stejné štěstí však muž s maskou v prostějovské kleci neměl o minutu později, pod přesouvajícího se brankáře poslal kotouč David Gríger a náskok Dukly byl dvoubrankový. Jihlavští se opět zatáhli do své obranné formace, v níž fungovali většinu zápasu a nenechali Hanáky do sirény nic vymyslet.

Stejně jako skončila třetina druhá, začala třetí, Jihlava soustředěně bránila a pokračoval prostějovský útočný zmar. Hanáci nebyli s to vypracovat si nějakou solidní šanci a nedá se říct, že by vůbec v celém průběhu utkání měli možnost, která by se dala označit za stoprocentně gólovou. Možnost srovnat měli v polovině třetiny, kdy hráli přesilovku čtyři na tři, ale i zde si žlutočervení poradili. Poslední pokus přišel tři minuty před koncem závěrečné třetiny, kdy Horčička opustil svou síť, přestože domácí dokázali držet třetinu, Škarek se nemohl cítit nějak výrazně ohrožen a udržel pro Jihlavské výhru 2:0.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Utkání to podle mě bylo hodně vyrovnané, ale musím říct, že Jihlava nás v defenzivě předčila. Do žádných velkých šancí nás nepustila. Náš velký problém dát gól byl do nebe bijící a očividný. Bohužel náš tlak do branky je minimální, a proto se také minimálně prosazujeme.

Petr Vlk (trenér HC Dukla Jihlava): Jsme samozřejmě spokojení, že si z Prostějova odvážíme tři body. První třetina byla taková trošku vyrovnaná, i když si myslím, že tam z naší strany byly velice dobré věci. Ve druhé části pak přišly dva naše góly, které byly jen o tom, že kluci udělali dobře věci, o kterých hovoříme. Podle mě jsme zaslouženě vyhráli.