2:1
(0:0, 1:1, 1:0)

Dukla si pojistila první trojku po výhře na Rebely

18.12.2013 / Luboš Jaroš

Jihlava chtěla v utkání proti Havlíčkovu Brodu zvýšit svůj náskok na třetím místě na deset bodů. Po bezbrankové první třetině se Dukla ujala vedení zásluhou Adama Zemana, hosté sice dokázali Davidem Stachem vyrovnat. Jenže v samém závěru vstřelil vítězný gól Marek Prokš a uzavřel na konečných 2:1.
18.12.2013 17:30, 1. liga ČR - 34. kolo

Rittich – Mocek, Štebih, Kaláb, Dobrovolný, Podlipnik, Zadražil, Čermák – Důras, Hubáček, Seman – Mikeš, Zeman, Prokš – Velecký, Haluza, Kuřítko – Vysloužil
2

HC Rebel Havlíčkův Brod

Šindelář – Kolafa, Korím, Semrád, Vágner, Jank, Zítka, Drtina – Havel, Polodna, Číp – Berger, Kadlec, Maliník – Švihálek, Stach, Rousek – Chlubna, Tomi, Milfait
1
Branky a nahrávky: 22. Zeman (Kaláb, Dobrovolný), 56. Prokš (Zeman, Vysloužil) – 35. Stach (Švihálek, Milfait). Rozhodčí: Jeřábek, Würtherle – Klein, Toman. Vyloučení: 2:4, navíc Havel (HBR) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2698. Střely na branku: 34:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Jihlava se musela v derby proti Rebelům obejít bez zraněného Tomáše Čachotského a jeho absence byla znát. Už od úvodu zápasu bylo zřejmé, že hráči budou bojovat o každý centimetr ledu. První vážnější šanci měl Adam Zeman, který mohl zakončovat do odkryté branky, hostující obrana však stačila puk spacifikovat dříve než jihlavský střelec.

Vážnější ohrožení obou brankářů si nedokázal vypracovat ani jeden z týmů, a tak se odcházelo na přestávku do kabin za bezbrankového stavu. Do druhé dvacetiminutovky vlétla aktivněji domácí Dukla. Adam Zeman s pomocí tyčky dokázal dopravit puk do sítě, 1:0. Jihlava byla aktivnější, leč další gól přidat nedokázala.

Když v dobré pozici Šindeláře nedokázali překonat Hubáček, Kuřítko ani Zeman, udeřili Rebelové, kteří využili závaru před domácí brankou a zásluhou dorážky Davida Stacha srovnali skóre, 1:1. Závěrečná část hry pokračovala v rychlém tempu hry bez vážnější příležitosti.

Hosté mohli využít zmatku před brankou Ritticha, což nedokázali a z protiútoku inkasovali. Zeman vypálil z mezikruží, puk se odrazil přesně do míst, kde číhal Marek Prokš, který pohotovou dorážkou mezi betony Šindeláře strhl vedení na stranu domácího celku, 2:1. Přílišná snaha hostí o vyrovnání znamenala zbytečné vyloučení Polodny. Jihlava si tak mohla snadno pohlídat nejtěsnější výhru v poměru 2:1.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Nejdříve bych chtěl poblahopřát soupeři k vítězství. Myslím si, že to byl podobný zápas, který se před měsícem a něco odehrál u nás v Havlíčkově Brodě, kdy jsme byli v závěru šťastnější my. Dneska byli šťastnější domácí. Prvních třicet minut utkání byla Jihlava lepším mužstvem, byla agresivnější a vytvořila si dost šancí, kdy mohla utkání rozhodnout. Hokej se ale hraje na góly. My jsme dali jen jeden. Převzali jsme otěže zápasu ke konci druhé třetiny, kdy jsme vyrovnali a sahali jsme po druhém gólu. Puk ale skákal po brankové čáře. Ve třetí třetině jsme trošku změnili způsob hry a hráli jsme trošku agresivněji. Před rozhodujícím gólem domácích jsme měli gólovou šanci my, ale zase puk přeskočil někomu z našich hráčů „klacek“. Domácí to potrestali čtyři minuty před koncem takovým gólem nególem, ale ten gól platí a historie se na to ptát nebude. Letošní derby mají svoji kvalitu, a ač se hrál třetí zápas v pátém dni, viděli jsme kvalitní hokej.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Vstoupili jsme do utkání velice aktivně, jak už řekl Richard, a je jen škoda, že jsme nedali více gólů, než pouze jeden. Ve druhé třetině jsme měli menší výpadek, což se projevilo, a soupeře jsme posadili de facto svojí laxností sami do sedla. Po druhé třetině jsme hráčům zdůraznili věci, které po nich chceme, a myslím, že si to vzali k srdci. I když Richard říká, že jsme zvítězili šťastným gólem, tak platí jako krásný gól, po šedesáti minutách je výsledek 2:1 a body zůstávají doma. Chyběl nám hráč kvalit Tomáše Čachotského, ale kluci se s tím vyrovnali, hráči se ukázali jako bojovníci, vzali to jak se říká „na hrb“ a zvládli to.