4:2
(2:0, 2:0, 0:2)

Jihlavští hokejisté si poradili s Havířovem i napotřetí

30.11.2013 / Libor Kucza

První hokejová liga vstoupila do své druhé poloviny, kterou jihlavští hokejisté zahájili domácím soubojem s Havířovem. Poněkud ospalý úvod přerušil Radek Hubáček, který v šesté minutě otevřel se štěstím skóre. V závěru prvního dějství pak přidal druhý přesný zásah Miha Štebih. Prostřední perioda patřila také Dukla, která přidala další dvě branky. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla nepříliš často vídanou věc, hosté se dvakrát prosadili ve vlastním oslabení. Více již ale domácí družina nedovolila. Havířov tak zdolala 4:2.
30.11.2013 17:30, 1. liga ČR - 27. kolo

Rittich – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Podlipnik, Čáp, Kaláb, Štebih – Hubáček, Vysloužil, Haluza, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Velecký, Kadlec, Prokš, Čachotský, Důras
4

AZ Heimstaden Havířov

Matoušek – Bezuška, Vosátko, Roupec, Punčochář, Graca, Krisl, Klimíček – Kanko, Maruna, Sztefek, Rimmel, Marosz, Klimša, Haas, Jakúbek, Daneček J., Šlahař, Hrňa, Škumát, Říčka
2
Branky a nahrávky: 6. Hubáček (Důras), 19. Štebih (Haluza), 21. Zeman (Čáp, Čachotský), 37. Haluza (Zeman, Čachotský) – 47. Sztefek, 51. Říčka (Klimša, Krisl). Rozhodčí: Blecha – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:4, navíc Daneček (HAV) 10 minut OT - nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 1622. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Úvodní minuty duelu příliš pohledného nepřinesly, obě mužstva se spíše hledala. První větší příležitost přišla až v šesté minutě, kdy se octl sám před Matouškem Tomáš Čachotský. Svůj bekhend ale nedokázal umístit dle představ. V čase 05:57 se již skóre měnilo, Radek Hubáček vybruslil z rohu a s notnou dávkou štěstí překonal hostujícího brankáře – 1:0. V následné přesilové hře se individuálně probil do pásma Petr Haluza, který posléze napálil hruď havířovského mága. Následující nepříliš oku lahodící minuty se staly minulostí v devatenácté minutě, kdy Miha Štebih od modré navýšil vedení Dukly – 2:0.

Druhá třetina měla bleskový úvod. Přesilovkovou ránu Zdeňka Čápa srazil za Matouška Adam Zeman – 3:0. Poté se na ledové ploše se objevovala jedna nepřesnost za druhou, žádná z družin se nedostávala do šancí. Tomuto faktu učinil přítrž znovu Tomáš Čachotský. Kapitán jihlavského celku zakončoval v osmadvacáté minutě přečíslení dvou na jednoho. Puk ale zamířil těsně nad. Ve dvaatřicáté minutě nedokázal svůj bekhendový blafák usměrnit Michal Velecký, zanedlouho nerozsvítil červené světlo z voleje Adam Zeman. V čase 36:26 ale Dukla skórovala počtvrté, na přihrávku z pravé strany si sjel a následně pohotově zakončil Petr Haluza – 4:0.

Závěrečnou třetinu zahájili domácí velice aktivně. Odměnou jim byla příležitost, v níž se octl opět Adam Zeman. Ten ale geniální pas zpoza brány nedokázal zužitkovat. Přesilová hra pak přinesla červenožlutým šok, po chybě na modré čáře se vydal do samostatného úniku Michal Sztefek. Havířovský útočník pak vynikajícím blafákem vymíchal Ritticha a snížil – 4:1. V čase 50:49 se situace opakovala, nyní ale Robert Říčka zakončoval přečíslení dvou na jednoho –4:2. Po dvou ranách se defenziva Dukly zkonsolidovala a další neštěstí již nedopustila. V poslední minutě ještě mohl dát finální podobu výsledku Marek prokš, který ale se svou bekhendovou kličkou neuspěl. Dukla tak zdolala Havířov 4:2.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): První dvě třetiny jsme hráli opravdu dobře, od začátku jsme měli utkání pod kontrolou. Ale musím říct, že Havířov se oproti tomu prvnímu utkání tady zlepšil. Ne nadarmo měli poslední dobou takové výsledky, jaké měli. Proto jsme nečekali, že by to bylo něco jednoduchého. První dvě třetiny jsme tedy měli lepší, ale potom malinko ten výkon neguje ta poslední. Ale to šlo o individuální chyby, což se stalo i s Berounem. Individuální chyby jednotlivců dovolí soupeři, aby dal branky. To pak trochu – doufáme, že lidi neodcházeli naštvaní – zneguje výkon předešlých dvou třetin.

Jan Daneček (AZ Havířov): My jsme do Jihlavy nejeli s nějak velkými ambicemi. Tyhle tři mužstva v čele tabulky hrají úplně jinou soutěž, oni jsou trošičku jinde posunutí, než jsme my ostatní. V té tabulce je to vidět – poslední má na páté místo minimální ztrátu, tam jsou všichni víceméně stejní. My se spíše zaměřujeme na mužstva, která jsou kolem nás, takže jsme do Jihlavy nepřijeli uhrát ani tak výsledek, jako spíše podat dobrý výkon. Ale soupeř nás k tomu vůbec nepustil. Rozdíl celé jedné třídy byl patrný po dvě třetiny. Až potom soupeř trochu polevil, my jsme se pak byli schopni dostat k nějakému zakončení, proto musím říct, že ten výsledek je pro nás, dá se říct, šťastný. Kdyby Dukla pokračovala v trendu prvních dvou třetin, nejspíš bychom tu prohráli rozdílem pěti, šesti branek.