3:2p
(0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Dukla sahala po třetím vítězství, nakonec se vrací s prázdnou

23.02.2015 / Vojtěch Balaštík

Čtvrtý duel série začal na kladenském ledě v 18:00. Diváci se první branky dočkali až na konci druhé třetiny, kdy se prosadili domácí. Dukla ve třetí části dokázala dvěma brankami v přeslovkách vývoj skóre otočit. O vyrovnání se postaral Miha Štebih a do vedení poslal hosty Adam Zeman. Středočeši však stačili ještě srovnat krok a v prodložení se dočkali vítězné branky. Kladno porazilo Jihlavu 3:2 po prodloužení a výhodu domácího prostředí bude mít v pátém duelu Dukla.
23.02.2015 18:00, 1. liga ČR - 0. kolo

Rytíři Kladno

Lukáš – Kaberle, Gutwald, J. Zeman, Růžička, Kania, Klouček – Tenkrát, Dragoun, Horna – Hořava, Pitule, Eberle – Hlaváč, Stach, Kindl – Redlich, Lukáč, Strnad
3

Sáblík – Kaláb, Štěbih, Dobrovolný, Staněk, Šidlík, Mocek, Čermák – Čachotský, A. Zeman, Diviš, Seman, Melenovský, Jergl, Prokš, Zadražil, Harkabus, Březina, Malec, Kuřítko
2
Branky a nahrávky: 38. Eberle (Kania, Pitule), 55. Kindl (Kaberle, Hlaváč), 65. Stach (Hlaváč, Kindl) – 44. Štebih (Diviš, Čachotský), 49. Zeman (Čachotský, Štebih). Rozhodčí: Zubzanda, Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:9, navíc Mocek (JIH) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3233. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Úvodní dějství nenabídlo divákům příliš napínavou podívanou. Oba týmy vstoupili do zápasu s respektem a opatrností, nikdo nechtěl udělat chybu a především ze začátku mohli mít Lukeš se Sáblíkem problémy dostat se do provozní teploty. Do první šance se dostali domácí, když se řítili do útoku tři na jednoho, ale na poslední chvíli dokázal zasáhnout Kaberle a situaci zachránit. O pár minut později se blýskl individuální akcí Prokš. Ten se dokázal prosadit proti Zemanovi a šinul si to proti Lukešovi, ale domácí brankář bekhandovou kličku vystihl a nedovolil jihlavské jedenáctce skórovat.

Za hrubost putovali na trestnou Čermák s Hornou a z následující hry čtyři na čtyři mohli těžit Rytíři. Kania tvrdě vypálil, Sáblíkovi puk vypadl a k dorážce se prodral Stach, jenomže jihlavský strážce zvládl rychle zareagovat. Ke konci třetiny Dukla zvedla obrátky a s velkým tlakem mělo Kladno problémy. Svou druhou trefu v letošním play-off mohl přidat benjamínek Jergl, kterého lahůdkově vybídl Filip Seman, ale Lukeš se stihl hbitě přesunout a ránu zlikvidovat. Po opatrnějším začátku třetiny se činili především brankáři, když ani na jedné straně gól nepadl.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Úvodní tlak vyvrcholil v čase 23:05, když Kania podrazil Tomáše Čachotského v samostatném úniku a bylo nařízeno trestné střílení. Jihlavský kapitán se rozjel s klidem, Lukeše rozpohyboval, ale bekhandová klička mu nevyšla podle představ a kladenský brankář betonem zamezil puku v cestě do brány. Na druhé straně pak Stach skvěle našel Jana Hlaváče, jenomže Sáblík opět vytáhl pohotový zákrok.

Poté byl k vidění klasický hokej play-off. Týmy se střídali v bránění a útočení, tuhá defenziva, hodně osobních a bruslařských soubojů, obě mužstva si zahrála přesilovku, ale ani jeden z týmů přečíslení nevyužil. Pět minut před koncem třetiny efektivně obkroužil bránu Stach a jestliže včera Sáblík působil nejistým dojmem, tak dnes byl jihlavský brankář pro kladenskou ofenzivu tuhým oříškem. To se změnilo o dvě minuty později. V čase 37:01 vypálil od modré Kania, Jan Eberle jej šikovně tečoval a puk změnil trajektorii mimo Sáblíkův dosah. Do konce třetiny si Rytíři vedení pohlídali a po vyrovnané třetině odcházeli do kabin spokojenější.

Začátek třetí části byl plný nepřesností. Po necelých dvou a půl minutách putoval na trestnou lavici Kania a to byla voda na jihlavský mlýn. Nejprve nadejně pálil z první Čachotský, ale to ještě Lukeš vykryl. Půl minuty na to dostal z rohu nabídku na vzálenější tyč od Diviše Miha Štebih a původem slovinský obránce vyrovnal stav utkání. Vyrovnávací branka vlila Dukle krev do žil a vynutila si další přesilovku. Tomáš Čachotský si nejprvě udělal dobrý den z Kanii, dostal se před Lukáše a křižnou přihrávkou našel Adama Zemana, který se nemýlil.

Po jihlavském obratu se na ledě začalo ještě více přiostřovat, ale rozhodčí všechno uklidnil. Domácí začali zvedat obrátky a hnali se za vyrovnáním, kterého se dočkali pět a půl minuty před koncem. Denis Kindl to vzal na sebe, vyjel z rohu do mezikruží a na chvíli zaváhal, nakonec však zvolil střelu a ta se ukázala jako šťastné řešení, když zaplula do horního růžku Sáblíkovi svatyně. A Rytíři tlačili dál, pro Duklu nebyl konec třetiny nic snadného. Nejprve pálil Horna těsně kolem tyče a necelé dvě minuty před koncem napálil Miloslav Hořava v přesilovce tyč, nicméně stav se už neměnil a na programu bylo prodloužení.

V prodloužení byli úspěšnější domácí. V čase 62:01 byl vyloučen za zdržování hry Ondřej Malec. Oslabení Jihlava ještě zvládla, ale pouhé dvě vteřiny po skončení se dostal mezi kruhy Jan Hlaváč, který nejprve naznažil střelu, objel blokujícího obránce a fantasticky přihrál Davidu Stachovi, který před sebou měl snadný úkol a nasměroval puk přesně do prázdné brány. Rytíři zvládli, stejně jako Dukla, obě domácí utkání a srovnali stav série na 2:2. Páté utkání je na programu ve čtvrtek 26.2. od 17:30.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Nikdo nemohl čekat, že tato série bude jednoduchá. To platí na obě strany. Stav 2:2 odpovídá kvalitám obou mančaftů. Myslím si, že jsme v dnešním utkání měli blíž k vítězství. Bohužel se to ale nepodařilo, domácí využili v prodloužení přesilovou hru. Za to, co tu hráči předvedli, před nimi musím smeknout. Doufám, že doma přijde plný zimák a diváci nás poženou. K utkání musíme přistoupit zodpovědně, bude se v uvozovkách lámat chleba. “

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Musím potvrdit, že jsme dnes utkání ubojovali. Jihlava hrála od první minuty perfektně odzadu, nebyli jsme schopní se přes ně dostat. Díky Honzovi Lukášovi poté hosté neproměnili penaltu. Následně jsme dali náhodný gól, zkrátka takový, jaké v play-off padají. Ve třetí třetině jsme bohužel zase vypadli z role, dělali jsme zbytečné fauly. Soupeř poté sehrál perfektně přesilovky. My jsme v nich včera dali tři góly, dnes jsme byli šílení. Nakonec jsme se zmátořili a po vyrovnání dostali tři přesilovky. Ani ty jsme nehráli dobře, ale musím ocenit Honzu Hlaváče, za to, co tam při posledním gólu předvedl. Odtáhl hráče, který padal do rány a předložil puk Ádovi Stachovi (David Stach pozn. aut.), který zakončoval do prázdné branky. Jsme rádi, že jsme srovnali na 2:2, ale nyní se přesouváme do Jihlavy. Myslím si, že půjde o podobný zápas, jako byly všechny předešlé. Očekávám znovu boj a vyprodanou halu Jihlavy.“

Zdroj: hc-kladno.cz