2:3
(0:2, 1:0, 1:1)

Dukla urvala vítězství! Na Vysočinu si veze mečbol

05.03.2016 / Tomáš Vlček

Vstup do čtvrtého utkání série se povedl mnohem lépe Dukle, která se v první části ujala zásluhou Tomášů Kalába a Harkabuse dvoubrankového vedení. Ve druhé části však domácí snížili, načež v úvodu závěrečné periody vyrovnal Jiří Krisl. Červenožlutí nesložili zbraně, necelých sedm minut před závěrečným hvizdem totiž rozhodl Josef Skořepa. Družina pod taktovkou Petra Vlka tak udolala Havířov 3:2. V následujícím souboji tak bude moci rozhodnout o postupu do semifinále.
05.03.2016 17:00, WSM Liga - 0. kolo

AZ Heimstaden Havířov

Laco – Lenďák, Krisl, Korím, Bahounek, Punčochář, Graca – Kalus, Sedláček, Sztefek – Kanko, Meidl, Okál – Kotala, Pechanec, Maliník – Bednář, Hudeček, Gřeš
2

Honzík – Štebih, Grebenyuk, Kaláb, Dobrovolný, Bilčík, Zadražil, Parýzek – Důras, Skořepa, Jergl – Kolář, Melenovský, Beránek – Kohout, Seman, Harkabus – Mrňa, Anděl, Diviš
3
Branky a nahrávky: 28. Pechanec (Kotala, Maliník), 41. Krisl (Sztefek, Punčochář) – 16. Kaláb (Diviš, Kolář), 20. Harkabus (Kohout, Seman), 54. Skořepa (Diviš, Grebenyuk). Rozhodčí: Wagner, Pražák – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 7:11, navíc Okál (HAV) 10 minut - hrubost, Kolář (JIH) 10 minut - hrubost. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2930. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Čtvrtý zápas série začala Jihlava mnohem aktivněji než ten předchozí, a protože ani domácí neustoupili ze svého dravého výkonu, bylo se hned od začátku na ledě na co dívat. K vidění byl ten pravý agresivní play-off hokej s hodně bruslením a souboji. Jen vyložené brankové příležitosti zpočátku trochu chyběly. Tu první větší měli hosté až ve 12. minutě díky Kalábovi, ale domácí brankář Laco proti němu včas zakročil betonem. Ve stejné minutě na druhé straně zase Honzík vychytal příležitost Okála. Podobně se střelcům nevedlo o tři minuty později, když Honzík pokryl příležitost Gřeše i dorážku Bahounka a na druhé straně Laco udržel ve výstroji puk o střele Skořepy.

Hned o minutu později poslali rozhodčí havířovské poměrně přísně do tří a Jihlava dvojnásobnou přesilovku využila. Obránce Tomáš Kaláb napřáhl v prostoru mezi modrou a kruhy, a poslal puk přesně k levé Lacově tyči – 0:1. V 18. minutě mohli domácí srovnat, ale Honzík Maliníkovu střelu od mantinelu se štěstím vytěsnil mimo. Naopak na druhé straně ještě do přestávky zahřmělo podruhé. Tomáš Harkabus napálil totiž puk pohotově a hlavně přesně pod horní tyčku a bylo to 0:2.

Do druhé třetiny vstoupili domácí s viditelnou snahou skóre napravit. Paradoxně při jejich přesilovce mě první větší šanci po dravém úniku Seman, Laco však lapačkou svůj tým zachránil. Pak dostal AZ také dvojnásobnou přesilovku, ale i přes drtivý tlak se gólově neprosadil. Ve 27. minutě se v pěstním souboji střetli Okál s Kolářem a rozhodčí je poslali na 14 minut na trestnou. Pokračovalo se v pěti na obou stranách a hned vzápětí se poprvé radovali i domácí. Jakub Kotala nahodil puk na jihlavskou branku z ostrého úhlu a ten se po odrazu od nohy jednoho z bránících hráčů nasměroval za brankovou čáru – 1:2. Domácí se tlačili za vyrovnáním a šance Gřeše a Kaluse po něm i vyloženě volaly. Také ve zbytku třetiny měli domácí velký tlak, ale protože příležitost Kanka zůstala nevyužita a Korím trefil v přesilovce tyč, skóre se nezměnilo.

Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali na začátku třetí třetiny, když v dohrávané přesilovce prostřelil vše, co mu stálo v cestě od modré čáry obránce Jiří Krisl - 2:2. V následujících minutách to byli naopak jihlavští, kdo měli více ze hry a vyplynuly z toho i šance. Kolářovu teč musel s vypětím všech sil likvidovat Laco betonem, Diviše vychytal dokonce hned dvakrát. Šance měli ale také domácí. Pechance však vychytal Honzík a stejně tak Gřeše v přesilovce.

V 54. minutě se vyrovnané skóre překlopilo opět na stranu Dukly, když se Josef Skořepa protáhl před Laca a bekhendem poslal puk přesně k tyčce - 2:3. O minutu později mohl srovnat Kanko, ale Honzík jeho pokus z bezprostřední blízkosti pokryl. AZ se tlačil za vyrovnáním, ale hosté pozorně bránili a nepouštěli havířovské do šancí. A to ani v závěrečné power play, takže si hokejisté z Vysočiny vezou z Havířova výhru 3:2 a v sérii jdou do vedení 3:1.

Martin Janeček (AZ Havířov): Nás mrzí hlavně první třetina, kde jsme dostali dva góly v oslabení. Stálo nás moc sil vrátit se do utkání, kluci však ukázali velkou bojovnost a morální sílu a dokázali srovnat. Bohužel drobná chybička ve střídání vedla ke třetímu gólu, který rozhodl. Série se však hraje na čtyři vítězné zápasy a já doufám, že mužstvo bude mít stále hlavu nahoře a že pojedeme do Jihlavy s cílem vrátit sérii zpět do Havířova.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Samozřejmě jsme čekali, že nás zde bude čekat bouřlivé prostředí a kvalitní soupeř, což se potvrdilo. My jsme sem jeli pro jedno vítězství a to jsme splnili, takže jsme spokojeni. Dnes již od rána bylo na hráčích vidět, že včerejší neúspěch chtějí napravit a to se podařilo. Smekám před týmem, že dokázal v Havířově jednou vyhrát a že jedeme domů za stavu 3:1.