7:1
(6:0, 1:1)

Jihlava na závěr přípravy utrpěla debakl v Českých Budějovicích

04.09.2014 / Jakub Musil

V posledním zápasu přípravy nastoupila Dukla na ledě Českých Budějovic. O osudu zápasu rozhodla hned úvodní dvacetiminutovka, ve které se Motor trefil hned šestkrát. První a jediný gól Jihlavy zaznamenal na začátku druhé třetiny Filip Seman. Poslední slovo však měli opět domácí, když ve třiatřicáté minutě vstřelil sedmý gól Motoru Daniel Boháč. Krátce poté, v čase 32:45, bylo utkání předčasně ukončeno. České Budějovice se tak staly vítězem Regionálního poháru. Oba soupeři se znovu utkají již v pondělí 8. září 2014 od 17:30, kdy zahájí Dukla na ledě Jihočechů první zápas nové sezony první ligy.
04.09.2014 17:30, Přípravné zápasy - 11. kolo

Banes Motor České Budějovice

Kůdela – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Růžička, Mucha, Suchánek, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Marek, Pajič, Prokeš – Vaniš, Rob, Přibyl
7

Kacetl (18. Sáblík) – Zadražil, Kolda, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Podlipnik, Čáp, Štebih – Jarůšek, Štěpánek, Prokš, Březina, Důras, Zeman, Čachotský, Kuřítko, Malec, Mikeš, Seman, Kasalý
1
Branky a nahrávky: 5. Kuchejda (Punčochář), 8. Straka (Nouza, Švihálek), 13. Růžička (Nouza, Straka), 18. Přibyl (Vaniš), 18. Kuchejda (Heřman), 19. Nouza (Straka, Švihálek), 33. Boháč (Kuchejda) – 24. Seman. Rozhodčí: Mertl – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:3, navíc Prokš (JIH) trest ve hře. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1

Karty byly rozdány už před začátkem zápasu. Když Motor nad Jihlavou zvítězí, vyhraje i celý Regionální pohár bez ohledu na výsledek Třebíče...

A podle vývoje první třetiny se zdálo, že by si Jihočeši na poličku vystavili první pohár rádi. Zápas totiž začali famózně a v úvodní části zápasu nastříleli šest branek. Pomyslný pytel s brankami roztrhl už ve čtvrté minutě David Kuchejda. Punčochářova střela se odrazila od Kacetlovy masky a Kuchejda, který chytře operoval na brankovišti, hbitě dorazil kotouč do branky. Uběhly pouhé tři minuty a v Budvar aréně bylo znovu veselo. V útočném pásmu předvedl hezkou akci Tomáš Nouza s Michalem Švihálkem a zakončující Josef Straka se z prostoru před brankovištěm nemýlil.

Jihlava se po druhé brance chtěla rychle oklepat, ale ve třinácté minutě šla do čtyř a Dan Růžička po třiceti vteřinách tvrdou střelou od modré přesilovou hru využil. Nápor domácích v první třetině však zdaleka nekončil a na rozmezí osmnácté a devatenácté minuty zasadil Motor smrtící úder. V čase 17:40 byl na brankovišti nejpohotovější Adam Přibyl a když doklepl kotouč za Kacetla, bylo vidět, že toho má jihlavský brankář už dost. Z úzkých však mělo jít do ještě tenčích. Martin Heřman ihned po buly ukořistil jihlavským obráncům kotouč, nahrál Davidu Kuchejdovi a ten střelou pod víko poslal Kacetla na střídačku. Lukáš Sáblík si však ani nestihl poklepat tyčky a už měl mezi nimi kotouč. Po dvaceti vteřinách od nástupu na led totiž dostal přihrávku mezi kruhy Josef Straka a svižnou střelou připravil Sáblíkovi gólové přivítání.

Zdálo se, že po první třetině už se bude zápas jen v klidu dohrávat. Opak byl ale pravdou. Ve čtyřiadvacáté minutě se po špatné rozehrávce domácích podařilo Jihlavě snížit, když Filip Seman prostrčil puk pod jinak dobře chytajícího Kůdelu, ale domácí měli zápas stále pevně pod kontrolou, což potvrdil i Daniel Boháč, když od modré čáry propálil Sáblíkovy betony a přidal už sedmou branku.

Hra se začala přiostřovat. Vše vyvrcholilo ve třiatřicáté minutě, když hostující hráči začali diskutovat s hlavním rozhodčím Stanislavem Mertlem a Marek Prokš do něj dokonce strčil. Za to obdržel trest ve hře, a to hostující lavičku v čele s trenérem Vlkem popudilo ještě víc. Na trestnou lavici odmítal své hráče poslat a rozhodčí tak udělil další dvě minuty za zdržování hry. To už bylo na jihlavského trenéra příliš a po opakovaných protestech poslal své hráče do kabin. Hlavní rozhodčí tedy ve třiatřicáté minutě utkání za stavu 7:1 ukončil a Motor se tak stal vítězem Regionálního poháru.

Budějovičtí diváci byli z předčasně ukončeného utkání značně rozladěni a k autobusu tak museli jihlavské hráče a realizační tým dovádět pořadatelé, kterým na pomoc přijelo také několik policejních automobilů.

Konečná tabulka Regionálního poháru

1. ČEZ Motor České Budějovice	6   4   1   0   1   25:11   14
2. SK Horácká Slavia Třebíč 	6   4   0   1   1   23:13   13
3. HC Dukla Jihlava      	6   3   0   0   3   19:22    9
4. HC Rebel Havlíčkův Brod	6   0   0   0   5    4:25    0

Radek Bělohlav (České Budějovice): Některé zápasy, třeba jako dnes, jsou holt zvláštní. Když se nebudeme dívat na góly tak ta první třetina byla velice vyrovnaná. Na střely skončila 16:19, ale vyhráli jsme jí 6:0 tím, že nám tam spadlo všechno. Z naší strany tam některé věci nebyly ideální, takže je to až neuvěřitelné, že to po první třetině bylo 6:0 a bylo po zápase. To, co se stalo potom nechci příliš komentovat, bylo tam asi hodně emocí a raději bych si počkal na oficiální vyjádření. To, co se objeví v zápise je věc rozhodčího a já to nechci komentovat. Uvidíme, jak to dopadne. Každopádně je to nepříjemná věc.

Petr Vlk (Jihlava): Odmítl poskytnout komentář.