AkademieRealizační týmyNábor
KontaktTurnaje Krasobruslení
Kurz brusleníDokumenty Klubový řád, příspěvky

V březnu roku 2011 zahájil Český svaz ledního hokeje projekt, jenž má inovovat celý sportovně výchovný proces v klubech. Na základě zkušeností, nových poznatků v oblasti tréninku a výchovy a informací z vyspělých hokejových zemí, vytvořilo sportovní oddělení ČSLH systém pro komplexní rozvoj hráčů.

Cílem projektu je výchova špičkového mládežnického hráče schopného konkurovat nejlepším hráčům ve světovém měřítku ve spojení s absolvováním středního vzdělání.

Chceme, aby se Akademie staly značkou kvality a vrátily náš mládežnický hokej opět na špičku světového juniorského hokeje. V řádném termínu pro uzavření přihlášek pro zájemce se přihlásilo devět klubů, z nichž šest splnilo stanovené podmínky. Ostatní kluby v případě, že odstraní během této sezóny své nedostatky se mohou stát právoplatnými členy od příští sezóny.

Prvními kluby, které získaly statut pro sezónu 2011/12 byly HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE, HC ENERGIE KARLOVY VARY, HC BÍLÍ TYGŘI LIBEREC, HC VÍTKOVICE STEEL, PIRÁTI CHOMUTOV a HC SPARTA PRAHA. Od sezóny 2012/13 mají statut Akademie ČSLH také HC DUKLA JIHLAVA, HC LITVÍNOV a HC KOMETA BRNO. Od sezóny 2013/14 pak také HC SLAVIA PRAHA a PSG ZLÍN. od sezóny 2014/2015 HC OCELÁŘI TŘINEC a od sezóny 2015/2016 MOUNTFIELD HK (od 1. 9. 2015). Statut adeptů pro vstup do systému mají BK MLADÁ BOLESLAV, HC ČESKÉ BUDĚJOVICE, HC PLZEŇ 1929 a RYTÍŘI KLADNO.

Projekt Akademií ČSLH je otevřený, takže už v nadcházejícím ročníku mohou statut získat další kluby, pokud o něj projeví zájem a splní stanovené podmínky. Stejně tak kluby, kterým byl již statut udělen, ho musí před každou další sezonou podle stanovených kritérií obhájit. Celý text podmínek a technických norem pro vstup do Akademie ČSLH lze získat na webových stránkách svazu ledního hokeje.

Mgr. Miroslav Přerost
vedoucí projektu Akademií ČSLH

Více o projektu jediná Akademie ČSLH na Vysočině si můžete přečíst zde.

Rozcestník

JUN SDO MDO-A
Z4 Z3

Copyright © 2002-2017 HC Dukla Jihlava, eSports.cz, s.r.o. a NOWONET. Informace o autorských právech.

Hokejové štulpny, ribana a dresy | Hokejový obchod Brno golfové vybavení hybridní auta střechy koupelny