Krasobruslení

Sekretariát

Adresa: Horácký zimní stadion, Tolstého 23, 586 01, Jihlava
E-mail:  hafernikova@hcdukla.cz
Mobil: +420 737 208 504

Manažerka oddílu

Linda Haferníková

Email: hafernikova@hcdukla.cz

Mobil: +420 737 208 504

Koordinátorka oddílu a sportovních tříd zaměřených na krasobruslení na ZŠ Seifertova Jihlava. Trenérka závodních týmů Prima, Tempo, Trend a Gemini. Vedoucí Kurzu bruslení pro děti a dospělé. Členka výboru spolku DUKLA Jihlava – mládež, z.s. Členka komise pro sport a tělovýchovu Rady města Jihlava.


Hlavní trenérka

Věra Paulusová

Vedoucí tréninkového plánu oddílu. Trenérka a choreografka volných jízd týmů Tempo, Trend a Gemini. Technická specialistka mezinárodní bruslařské unie ISU.


Balet a gymnastika

Hana Bubníková, Jiřina Langová

Legendární sportovkyně a trenérky „sestry Machatovy“. Hana učí jihlavské krasobruslařky již 7. rokem. Zajišťují dokonalou průpravu našich krasobruslařek „na suchu“.


Předseda

Oldřich Bakus

Bývalý kapitán HC Dukla Jihlava. Pomáhá oddílu zajistit dobré zázemí a podmínky. Člen výboru spolku DUKLA Jihlava – mládež, z.s..


Trenérka

Vladimíra Sedinová

Trenérka týmu Uno a Ice Flowers.


Trenérky
 Denisa Poukarová  Natálie Poukarová  Natálie Feldmanová  Veronika Humlerová

Úspěšné závodnice týmu Starlets asistují závodním týmům na trénincích a na soutěžích u nás i v zahraničí. Instruktorky Kurzu pro děti.


Trenérka a asistentka

Hana Farková

Asistentka u závodních týmů Prima a Tempo. Instruktorka Kurzu pro děti.


Vedoucí přípravky

Kateřina Boudová, Michaela Nerudová

Trénérky začátečníků - přípravka oddílu krasobruslení a instruktorky Kurzu pro děti.


Externí asistentky, asistenti
 Simona Rajfová  Jitka Poukarová  Jan Barták  Petr Procházka

Fotografka:

Jana TesařováInterreg: Evropský fond pro regionální rozvoj

V rámci fondu malých projektů Interreg CZ-AT jsme díky podpoře Kraje Vysočina navázali přeshraniční spolupráci s dolnorakouským oddílem krasobruslení UETV St. Pölten. Pravidelně se setkáváme a organizujeme společné soutěže, soustředění a workshopy. Cílem je podpořit naše závodnice v komunikaci a rozšířit si tak znalosti v trénování i managementu sportu.7


Synchronizované bruslení

Co je – synchronizované bruslení?
Jak už název napovídá, vychází z tradičního krasobruslení. Na ledové ploše se objeví ne jedna, ale hned 16 krasobruslařů, kteří musí jednotně provádět krokové variace, měsíce, váhy, jednoduché skoky, piruety a další prvky. Za doprovodu hudby se řadí do různých formací, jako je kružnice, blok, řada nebo různé kreace, kde se kombinují váhy, skoky a piruety v jízdě v hranách.

Již několik let tato disciplína usiluje o vstup do olympijské rodiny. To je však stále hudbou budoucnosti. Mistrovství světa je však každoroční událostí, kterou si nenecháme ujít. Mezi nejlepší týmy světa patři celky z Finska, Švédska, Kanady, USA a Ruska.

První tým jihlavských závodnic složený z bývalých sólistek krasobruslení nakročil do mezinárodních soutěží, např. v Itálii, Švýcarsku či Maďarsku. Další jihlavské skupiny tradičně jezdí do rakouského Salcburku, chorvatského Záhřebu, Budapešti, Drážďan a do švýcarských sportovních středisek.

Tak jako mnoho jiných i synchronizované bruslení je celoročním sportem. S otevřením vedlejší tréninkové plochy Horáckého zimního stadionu byly umožněny lepší tréninkové podmínky. V našem sportu je obvyklé, že závodnice aktivně trénují i ve vyšším věku, což je výhledově velmi zajímavé :)

Postupně naplňujeme širokou základnu, díky sdružování bruslařů ve sportovních třídách na základní škole Seifertova v Jihlavě. Spolupracujeme s trenéry na ledě, s instruktory tance a baletu, s učiteli tělesné výchovy ve škole a také zkoušíme divadelní průpravu!

Oddíl jihlavského krasobruslení pořádá tradiční kurzy bruslení pro děti ve věku od 5 do 8 let.. Přihlášky najdete v záři na webu www.hcdukla.cz.

Srdečně Vás zveme na 26. ročník tradičního závodu s mezinárodní účastí Jihlavský ježek, který se koná 21. března 2020 na HZS v Jihlavě.

Budapest CUP 2018: 1. místo - TEMPO Dukla Jihlava - mládež, z.s. - kategoire Pre Juvenile

Články

O první třetině zápasu Dukla – Ústí předvede své vystoupení krasobruslařka Justýna Kohnová

Zápas Dukla – Ústí nad Labem s úvodním buly v sobotu 15. února 2020 nabídne doprovodný program. Jihlava se zapojí do projektu O kapku lepší hokej, psali jsme zde. Nyní můžeme prozradit, že diváky čeká také vystoupení jihlavské krasobruslařky. O první přestávce zápasu předvede své vystoupení Justýna Kohnová, žačka 2. sportovní třídy ZŠ Seifertova. Justýna bruslí od malička, v oddílu Dukla Jihlava – mládež, z.s. se připravuje pod vedením trenérky Lindy Haferníkové a příští rok bude soutěžit s týmem Prima.

Jihlavské krasobruslení slaví úspěchy

Jihlavské krasobruslařky bodovaly po Novém roce na soutěžích u nás i v zahraničí. Na 16. ročníku Zagreb Snowflakes Trophy dokázal žákovský tým Tempo (Juvenile) zvítězit. Další žákovský tým Trend (Basic Novice) získal čtvrté místo a zanechal za sebou mnoho týmů. Gemini (Advanced Novice) se velmi dobře umístil na pátém místě v konkurenci vynikajících týmů z Finska, Švédska, Itálie a dalších. Na soutěži jihlavské krasobruslařky sledovaly i ISU kategorie juniorek a seniorek, kde se ukázali favoriti a kandidáti na mistry světa (USA, Kanada, Finsko ad.)

Jihlavské krasobruslařky úspěšně reprezentovaly na závodech v Chorvatsku

Tři týmy synchronizovaného bruslení z oddílu DUKLA Jihlava – mládež, z.s. se úspěšně zúčastnily 16. ročníku mezinárodních závodů Zagreb Snowflakes Trophy v Chorvatsku. Jihlavské krasobruslařky se připravují velmi poctivě, na ledě i na suchu. Na velmi dobře obsazené soutěži se projevily pravidelné tréninky, balet i fitness. Sešly se zde špičkové týmy z celého světa. Nejlepší byly tradičně týmy z Finska, Kanady a USA, vynikající úroveň dosahovalo Švédsko, Itálie a Austrálie. Spřátelené týmy z Maďarska, Chorvatska, Rakouska a České republiky zde potvrdily kvalitu, kterou pravidelně předvádí v Jihlavě na soutěži Jihlavský ježek (letos proběhne 21.3.2020).

Jihlavské krasobruslení zaznamenalo velký úspěch v evropském projektu Interreg

Na titulní stranu kalendáře Fondu malých česko-rakouských projektů Interereg, který je pod záštitou úřadu Kraje Vysočina, byl vybrán jeden z nejlepších projektů - Skate Across The Region. Iniciátorkou úspěšného projektu je trenérka a manažerka oddílu krasobruslení DUKLA Jihlava – mládež, z.s. – Linda Haferníková, která v sousedním Rakousku dlouhodobě žila a zná dokonale místní prostředí.

Přijďte se podívat na 4. ročník krasobruslařské soutěže Jihlava Trophy

Již v neděli 10. listopadu 2019 bude Horácký zimní stadion patřit krasobruslení. Oddíl Dukla Jihlava – mládež, z.s. totiž pořádá čtvrtý ročník soutěže Jihlava Trophy. Program bude pořádně pestrý! Prezentace bude od 7:30 ve VIP-D, od 8 do 15 hodin pak bude ledová plocha patřit výhradně krasobruslařkám. Své umění ukáže kategorie Basic-přípravka a děti z prvních až šestých tříd základních škol. Na řadu přijde také exhibice volných jízd v synchronizovaném krasobruslení. Těšíme se na Vás!

Autogramiáda sester Machatových již tuto středu v Jihlavě!

Legendy českého sportu a umění, sestry Machatovy – tedy Hana Bubníková a Jiřina Langrová – jsou v Jihlavě! Ty zavítaly do Jihlavy v rámci letního krasobruslařského soustředění s mezinárodní účastí (Polsko) a celý týden povedou tréninky na suchu. Slavná dvojčata mají za sebou úspěšnou sportovní kariéru moderních gymnastek a k tomu ještě druhou, neméně zajímavou, kariéru baletní. I dnes, když obě překročily osmdesátku, se dívají na svět se stejným úsměvem jako dříve. Čím to asi je? Neobyčejný příběh slavných dvojčat najdete např. v nové knize, kterou Vám sestry Machatovy představí na autogramiádě v kavárně Muzeum. Ta se uskuteční ve středu 7. srpna 2019 od 19 hodin.
Více info zde.

Závod Jihlavský ježek oslavil pětadvacetiny

Už čtvrtstoletí existence slavil březnovou soutěží závod v synchronizovaném bruslení Jihlavský ježek. Domácí týmy se v něm neztratily. Pětadvacátý ročník provázela v sobotu 23. března 2019 slavnostní i soutěžní atmosféra. Závod v synchronizovaném bruslení pořádal spolek Dukla Jihlava – mládež, oddíl krasobruslení, a na Horáckém zimním stadionu se sešly závodnice reprezentující v několika věkových kategoriích týmy z České republiky, Maďarska, Polska, Chorvatska, Rakouska a Německa.
Text: Jiří Varhaník/Jihlavské Listy
Reportáž o závodu Jihlavský ježek 2019 budete moct shlédnout v sobotu 6.4.2019 od 12:00 na kanálu ČT Déčko

Ve druhé přestávce zápasu Dukla - Kadaň předvedou svůj um krasobruslařky

Ve 2. přestávce zápasu Dukla - Kadaň vystoupí GEMINI, oddíl jihlavských krasobruslařek. V jihlavském oddíle je v současné době 5 týmů synchronizovaného bruslení, jsou to týmy Prima, Tempo, Gemini, Ice Flowers a Starlets. Tým Gemini tvoří žačky sportovních tříd 6. a 7.A na Základní škole Seifertova, které trénují pod vedením Lindy Haferníkové a Věry Paulusové. Během vystoupení Vám předvedou svojí závodní volnou jízdu na hudbu z filmu Ballerina. Tak přijďte, zápas začíná ve středu 12.12.2018 od 17:30, vystoupení bude cca v 18:55 hodin

3. ročník krasobruslařské soutěže Jihlava Trophy proběhne již první listopadovou neděli

S pozvolným nástupem zimního počasí přichází čas krasobruslařských soutěží. Jedna z nich se uskuteční v neděli 4. listopadu 2018 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, kde proběhne již 3. ročník Jihlava Trophy. Soutěžit se bude od 10 do 15 hodin. Všechny diváky a přátele krasobruslení srdečně zve do hlediště oddíl synchronizovaného krasobruslení Dukla Jihlava – mládež. Přijďte se podívat na bruslařský um závodnic na vlastní oči.

Krasobruslařky natáčela televize. Tančily na zaplněném koupališti

Projekt spolupráce jihlavského a rakouského klubu plní očekávání! Spolupráce krasobruslařek klubů Dukla Jihlava mládež a UETV St. Pölten téměř jistě ponese ovoce. Ukázal to již premiérový ročník společných tréninků a soustředění. Podle názoru jihlavských trenérek splnil česko-rakouský projekt „Skate Across the Region“, zaštítěný Fondem malých projektů Kraje Vysočina, očekávání do něj vkládaná. „Děti se rozbruslily do nové sezony, a zároveň poznaly nové doplňkové kreativní činnosti, například fitness v tanečním pojetí, či výuku divadelního výrazu v Horáckém divadle,“ přiblížila hlavní trenérka oddílu Věra Paulusová.

Další stránky
123456>>