Krasobruslení

Sekretariát

Adresa: Horácký zimní stadion, Tolstého 23, 586 01, Jihlava
E-mail:  hafernikova@hcdukla.cz
Mobil: +420 737 208 504

Předseda

Oldřich Bakus

Bývalý kapitán HC Dukla Jihlava. Pomáhá oddílu zajistit dobré zázemí a podmínky. Člen výboru spolku DUKLA Jihlava – mládež, z.s..


Manažerka oddílu

Linda Haferníková

Email: hafernikova@hcdukla.cz

Mobil: +420 737 208 504

Koordinátorka, sekretářka a trenérka na plný úvazek oddílu a sportovních tříd se zaměřením na synchronizované bruslení na ZŠ Seifertova Jihlava. Vedoucí Kurzu bruslení pro děti a dospělé. Členka výboru spolku DUKLA Jihlava – mládež, z.s. a komise pro sport a tělovýchovu Rady města Jihlava. Zástupkyně organizačního výboru tradiční mezinárodní soutěže SYS Jihlavský ježek www.jihlavskyjezek.cz.


Hlavní trenérka

Věra Paulusová

Technická specialistka mezinárodní bruslařské unie ISU. Havní trenérka oddílu, choreografka a konzultantka závodních týmů. Předsedkyně Krajské komise krasobruslení pro Kraj Vysočina. Předsedkyně TMK ČKS pro synchronizované bruslení.


Balet a gymnastika

Hana Bubníková, Jiřina Langová

Legendární sportovkyně a trenérky gymnastiky a klasického baletu „sestry Machatovy“. Hana učí jihlavské krasobruslařky již 9. rokem. Zajišťují dokonalou průpravu našich krasobruslařek „na suchu“.


Hlavní asistentka

Natálie Feldmanová

Úspěšná závodnice týmu Starlets. Asistuje od roku 2018 u všech věkových kategorií. Je instruktorkou Kurzu bruslení pro děti.


Asistentka

Hana Farková

Trenérka krasobruslení - dojíždí k závodnicím na výuku bruslařských dovedností, věnuje se choreografii u nejmlaších jednotlivců.


Vedoucí přípravky

Kateřina Boudová, Michaela Nerudová

Trénérky začátečníků - přípravka oddílu krasobruslení a instruktorky Kurzu pro děti.


Asistentky
 Denisa Poukarová  Natálie Poukarová  Michaela Nerudová  Kateřina Boudová

Úspěšné závodnice, asistentky u závodních týmů synchro a instruktorky Kurzu bruslení pro děti.


Fotografka:

Jana TesařováInterreg: Evropský fond pro regionální rozvoj

V rámci fondu malých projektů Interreg CZ-AT jsme díky podpoře Kraje Vysočina navázali přeshraniční spolupráci s dolnorakouským oddílem krasobruslení UETV St. Pölten. Pravidelně se setkáváme a organizujeme společné soutěže, soustředění a workshopy. Cílem je podpořit naše závodnice v komunikaci a rozšířit si tak znalosti v trénování i managementu sportu.7


Synchronizované bruslení

Co je – synchronizované bruslení?
Jak už název napovídá, vychází z tradičního krasobruslení. Na ledové ploše se objeví ne jedna, ale hned 16 krasobruslařů, kteří musí jednotně provádět krokové variace, měsíce, váhy, jednoduché skoky, piruety a další prvky. Za doprovodu hudby se řadí do různých formací, jako je kružnice, blok, řada nebo různé kreace, kde se kombinují váhy, skoky a piruety v jízdě v hranách.

Již několik let tato disciplína usiluje o vstup do olympijské rodiny. To je však stále hudbou budoucnosti. Mistrovství světa je však každoroční událostí, kterou si nenecháme ujít. Mezi nejlepší týmy světa patři celky z Finska, Švédska, Kanady, USA a Ruska.

První tým jihlavských závodnic složený z bývalých sólistek krasobruslení nakročil do mezinárodních soutěží, např. v Itálii, Švýcarsku či Maďarsku. Další jihlavské skupiny tradičně jezdí do rakouského Salcburku, chorvatského Záhřebu, Budapešti, Drážďan a do švýcarských sportovních středisek.

Tak jako mnoho jiných i synchronizované bruslení je celoročním sportem. S otevřením vedlejší tréninkové plochy Horáckého zimního stadionu byly umožněny lepší tréninkové podmínky. V našem sportu je obvyklé, že závodnice aktivně trénují i ve vyšším věku, což je výhledově velmi zajímavé :)

Postupně naplňujeme širokou základnu, díky sdružování bruslařů ve sportovních třídách na základní škole Seifertova v Jihlavě. Spolupracujeme s trenéry na ledě, s instruktory tance a baletu, s učiteli tělesné výchovy ve škole a také zkoušíme divadelní průpravu!

Oddíl jihlavského krasobruslení pořádá tradiční kurzy bruslení pro děti ve věku od 5 do 8 let.. Přihlášky najdete v záři na webu www.hcdukla.cz.

Srdečně Vás zveme na 26. ročník tradičního závodu s mezinárodní účastí Jihlavský ježek, který se koná 21. března 2020 na HZS v Jihlavě.

Budapest CUP 2018: 1. místo - TEMPO Dukla Jihlava - mládež, z.s. - kategoire Pre Juvenile

Články

Zrušené závody nás nezastaví! Jihlavské krasobruslařky nadále usilovně trénují

Oddíl krasobruslení DUKLA JIhlava – mládež, z.s. pilně trénuje, ačkoliv současné podmínky a pandemický stav závodům vůbec nepřejí. „Poslední sezony poznamenal covid a pandemie s ním spojená. Byly zrušeny všechny soutěže, střídaly se intervaly, kdy se trénovat smělo a kdy se vše zavřelo. Po celou dobu jsme zůstávali v kontaktu s dětmi a jejich rodiči. Natáčeli jsme instruktážní videa, jak trénovat individuálně a na veřejných sportovištích v Jihlavě nebo v přírodě. Doufám, že už toto nezažijeme a pokud se případně situace zpřísní, tak organizovaný sport pojede,“ říká jihlavská trenérka Linda Haferníková.

Krasobruslařkám ruší závodní program. Dívky tak vystoupí aspoň doma proti Sokolovu

Sílící vlna koronavirové nákazy si vyžádala mimořádná opatření. Vinou covidu se na stadiony dostane pouze 1000 diváků, bohužel soutěže krasobruslařek se ruší úplně. Jihlavské žačky sportovní třídy 3.A, které trénují pod vedením trenérek Lindy Haferníkové a Johanky Tauschové, ještě letos nemohly soutěžit. Proto jim Dukla ráda umožní vystoupení o přestávkách během domácích zápasů. Již o první přestávce utkání Jihlava – Sokolov pojede tým Uno s vystoupením na hudbu Tři oříšky pro Popelku, což bude jejich letošní první volná jízda. Doufejme, že se letos představí s tímto vystoupením i na soutěžích. Zároveň tým zdraví paní učitelku Lenku Dzurikovou se vzkazem – máme jí moc rádi.

Jihlavské krasobruslařky se zúčastnily mezinárodní soutěže v Drážďanech

21.2.2020 se v Drážďanech konala mezinárodní soutěž v synchronizovaném bruslení. Za jihlavské kraso se nejlépe prezentoval tým Prima, který oslovil publikum v Drážďanech zejména svojí hudbou a choreografií na téma z filmu "Tři oříšky pro Popelku" a získal bronzové medaile. Jihlavský oddíl synchronizovaného bruslení dále reprezentoval tým Tempo (kategorie mladší žactvo – Juvenile), který skončil na šestém místě z deseti a také tým Trend (kategorie žactvo – Basic Novice), jenž z osmi účastníků obsadil pátou příčku.

Masopustní karneval zavítal na kurz bruslení pro děti

I na ledovou plochu dorazil tradiční masopustní karneval. Každou sobotu ráno od 7:45 do 8:45 probíhal na malé hale CZ LOKO Arény kurz bruslení pro děti, který je tradičně velmi oblíbený. Na konci února přišly organizátorky s překvapením. „Uspořádali jsme pro děti na ledě masopustní karneval. Naše trenérky a instruktorky si připravily zábavní program plný soutěží a povídání o masopustu. Obvykle karnevalem končíme kurz bruslení, ale tentokrát jsme se drželi tradice a přišli v maskách uprostřed turnusu. Doufám, že se dětem i rodičům tato pestrá lekce líbila. Trenérky se moc bavily,“ hlásí vedoucí kurzu bruslení pro děti Linda Haferníková.

O první třetině zápasu Dukla – Ústí předvede své vystoupení krasobruslařka Justýna Kohnová

Zápas Dukla – Ústí nad Labem s úvodním buly v sobotu 15. února 2020 nabídne doprovodný program. Jihlava se zapojí do projektu O kapku lepší hokej, psali jsme zde. Nyní můžeme prozradit, že diváky čeká také vystoupení jihlavské krasobruslařky. O první přestávce zápasu předvede své vystoupení Justýna Kohnová, žačka 2. sportovní třídy ZŠ Seifertova. Justýna bruslí od malička, v oddílu Dukla Jihlava – mládež, z.s. se připravuje pod vedením trenérky Lindy Haferníkové a příští rok bude soutěžit s týmem Prima.

Jihlavské krasobruslení slaví úspěchy

Jihlavské krasobruslařky bodovaly po Novém roce na soutěžích u nás i v zahraničí. Na 16. ročníku Zagreb Snowflakes Trophy dokázal žákovský tým Tempo (Juvenile) zvítězit. Další žákovský tým Trend (Basic Novice) získal čtvrté místo a zanechal za sebou mnoho týmů. Gemini (Advanced Novice) se velmi dobře umístil na pátém místě v konkurenci vynikajících týmů z Finska, Švédska, Itálie a dalších. Na soutěži jihlavské krasobruslařky sledovaly i ISU kategorie juniorek a seniorek, kde se ukázali favoriti a kandidáti na mistry světa (USA, Kanada, Finsko ad.)

Jihlavské krasobruslařky úspěšně reprezentovaly na závodech v Chorvatsku

Tři týmy synchronizovaného bruslení z oddílu DUKLA Jihlava – mládež, z.s. se úspěšně zúčastnily 16. ročníku mezinárodních závodů Zagreb Snowflakes Trophy v Chorvatsku. Jihlavské krasobruslařky se připravují velmi poctivě, na ledě i na suchu. Na velmi dobře obsazené soutěži se projevily pravidelné tréninky, balet i fitness. Sešly se zde špičkové týmy z celého světa. Nejlepší byly tradičně týmy z Finska, Kanady a USA, vynikající úroveň dosahovalo Švédsko, Itálie a Austrálie. Spřátelené týmy z Maďarska, Chorvatska, Rakouska a České republiky zde potvrdily kvalitu, kterou pravidelně předvádí v Jihlavě na soutěži Jihlavský ježek (letos proběhne 21.3.2020).

Jihlavské krasobruslení zaznamenalo velký úspěch v evropském projektu Interreg

Na titulní stranu kalendáře Fondu malých česko-rakouských projektů Interereg, který je pod záštitou úřadu Kraje Vysočina, byl vybrán jeden z nejlepších projektů - Skate Across The Region. Iniciátorkou úspěšného projektu je trenérka a manažerka oddílu krasobruslení DUKLA Jihlava – mládež, z.s. – Linda Haferníková, která v sousedním Rakousku dlouhodobě žila a zná dokonale místní prostředí.

Přijďte se podívat na 4. ročník krasobruslařské soutěže Jihlava Trophy

Již v neděli 10. listopadu 2019 bude Horácký zimní stadion patřit krasobruslení. Oddíl Dukla Jihlava – mládež, z.s. totiž pořádá čtvrtý ročník soutěže Jihlava Trophy. Program bude pořádně pestrý! Prezentace bude od 7:30 ve VIP-D, od 8 do 15 hodin pak bude ledová plocha patřit výhradně krasobruslařkám. Své umění ukáže kategorie Basic-přípravka a děti z prvních až šestých tříd základních škol. Na řadu přijde také exhibice volných jízd v synchronizovaném krasobruslení. Těšíme se na Vás!

Autogramiáda sester Machatových již tuto středu v Jihlavě!

Legendy českého sportu a umění, sestry Machatovy – tedy Hana Bubníková a Jiřina Langrová – jsou v Jihlavě! Ty zavítaly do Jihlavy v rámci letního krasobruslařského soustředění s mezinárodní účastí (Polsko) a celý týden povedou tréninky na suchu. Slavná dvojčata mají za sebou úspěšnou sportovní kariéru moderních gymnastek a k tomu ještě druhou, neméně zajímavou, kariéru baletní. I dnes, když obě překročily osmdesátku, se dívají na svět se stejným úsměvem jako dříve. Čím to asi je? Neobyčejný příběh slavných dvojčat najdete např. v nové knize, kterou Vám sestry Machatovy představí na autogramiádě v kavárně Muzeum. Ta se uskuteční ve středu 7. srpna 2019 od 19 hodin.
Více info zde.

Další stránky
123456>>