Krasobruslení

Sekretariát

Adresa: Horácký zimní stadion, Tolstého 23, 586 01, Jihlava
E-mail:  hafernikova@hcdukla.cz
Mobil: +420 737 208 504

Manažerka oddílu

Linda Haferníková

Email: hafernikova@hcdukla.cz

Mobil: +420 737 208 504


Předseda oddílu

Oldřich Bakus


Hlavní trenérka

Věra Paulusová


Trenérka

Vladimíra Sedinová

Trenérka

Linda Haferníková

Email: hafernikova@hcdukla.cz

Mobil: +420 737 208 504


Externí trenéři

Simona Rajfová, Jitka Poukarová, Jan Barták, Petr Procházka


Trenéři asistenti:

Kateřina Boudová, Hana Farková, Tereza Krejčová, Klára Kittlerová, Veronika Humlerová, Denisa Poukarová, Natálie Poukarová, Natálie Feldmanová


Balet

Hana Bubníková st.

Fotografka:

Jana Tesařová

Choreografie:

Denisa Musilová, Tomáš Rychetský

Týmy, kategorie a vedoucí týmů sezony 2018/2019:

Starlets - kategorie Mixed Age: Erika Svačinová

Ice Flowers - kategorie Mixed Age: Tereza Krejčová

Gemini - kategorie Novice: Michaela Štanclová. Webové stránky

Tempo - kategorie Juvenile: Jana Bakusová

Prima - kategorie Pre Juvenile: Petra Prchalová

Přípravka:


Interreg: Evropský fond pro regionální rozvoj

V rámci fondu malých projektů Interreg CZ-AT jsme díky podpoře Kraje Vysočina navázali přeshraniční spolupráci s dolnorakouským oddílem krasobruslení UETV St. Pölten. Pravidelně se setkáváme a organizujeme společné soutěže, soustředění a workshopy. Cílem je podpořit naše závodnice v komunikaci a rozšířit si tak znalosti v trénování i managementu sportu.7


Synchronizované bruslení

Co je – synchronizované bruslení?
Jak už název napovídá, vychází z tradičního krasobruslení. Na ledové ploše se objeví ne jedna, ale hned 16 krasobruslařů, kteří musí jednotně provádět krokové variace, měsíce, váhy, jednoduché skoky, piruety a další prvky. Za doprovodu hudby se řadí do různých formací, jako je kružnice, blok, řada nebo různé kreace, kde se kombinují váhy, skoky a piruety v jízdě v hranách.

Již několik let tato disciplína usiluje o vstup do olympijské rodiny. To je však stále hudbou budoucnosti. Mistrovství světa je však každoroční událostí, kterou si nenecháme ujít. Mezi nejlepší týmy světa patři celky z Finska, Švédska, Kanady, USA a Ruska.

První tým jihlavských závodnic složený z bývalých sólistek krasobruslení nakročil do mezinárodních soutěží, např. v Itálii, Švýcarsku či Maďarsku. Další jihlavské skupiny tradičně jezdí do rakouského Salcburku, chorvatského Záhřebu, Budapešti, Drážďan a do švýcarských sportovních středisek.

Tak jako mnoho jiných i synchronizované bruslení je celoročním sportem. S otevřením vedlejší tréninkové plochy Horáckého zimního stadionu byly umožněny lepší tréninkové podmínky. V našem sportu je obvyklé, že závodnice aktivně trénují i ve vyšším věku, což je výhledově velmi zajímavé :)

Postupně naplňujeme širokou základnu, díky sdružování bruslařů ve sportovních třídách na základní škole Seifertova v Jihlavě. Spolupracujeme s trenéry na ledě, s instruktory tance a baletu, s učiteli tělesné výchovy ve škole a také zkoušíme divadelní průpravu!

Oddíl jihlavského krasobruslení pořádá tradiční kurzy bruslení pro děti ve věku od 5 do 8 let.. Přihlášky najdete v záři 2018 na www.hcdukla.cz.

Srdečně Vás zveme na 25. ročník tradičního závodu s mezinárodní účastí Jihlavský ježek, který se koná 23. března 2019 na HZS v Jihlavě.

Budapest CUP 2018: 1. místo - TEMPO Dukla Jihlava - mládež, z.s. - kategoire Pre Juvenile

Články

Autogramiáda sester Machatových již tuto středu v Jihlavě!

Legendy českého sportu a umění, sestry Machatovy – tedy Hana Bubníková a Jiřina Langrová – jsou v Jihlavě! Ty zavítaly do Jihlavy v rámci letního krasobruslařského soustředění s mezinárodní účastí (Polsko) a celý týden povedou tréninky na suchu. Slavná dvojčata mají za sebou úspěšnou sportovní kariéru moderních gymnastek a k tomu ještě druhou, neméně zajímavou, kariéru baletní. I dnes, když obě překročily osmdesátku, se dívají na svět se stejným úsměvem jako dříve. Čím to asi je? Neobyčejný příběh slavných dvojčat najdete např. v nové knize, kterou Vám sestry Machatovy představí na autogramiádě v kavárně Muzeum. Ta se uskuteční ve středu 7. srpna 2019 od 19 hodin.
Více info zde.

Závod Jihlavský ježek oslavil pětadvacetiny

Už čtvrtstoletí existence slavil březnovou soutěží závod v synchronizovaném bruslení Jihlavský ježek. Domácí týmy se v něm neztratily. Pětadvacátý ročník provázela v sobotu 23. března 2019 slavnostní i soutěžní atmosféra. Závod v synchronizovaném bruslení pořádal spolek Dukla Jihlava – mládež, oddíl krasobruslení, a na Horáckém zimním stadionu se sešly závodnice reprezentující v několika věkových kategoriích týmy z České republiky, Maďarska, Polska, Chorvatska, Rakouska a Německa.
Text: Jiří Varhaník/Jihlavské Listy
Reportáž o závodu Jihlavský ježek 2019 budete moct shlédnout v sobotu 6.4.2019 od 12:00 na kanálu ČT Déčko

Ve druhé přestávce zápasu Dukla - Kadaň předvedou svůj um krasobruslařky

Ve 2. přestávce zápasu Dukla - Kadaň vystoupí GEMINI, oddíl jihlavských krasobruslařek. V jihlavském oddíle je v současné době 5 týmů synchronizovaného bruslení, jsou to týmy Prima, Tempo, Gemini, Ice Flowers a Starlets. Tým Gemini tvoří žačky sportovních tříd 6. a 7.A na Základní škole Seifertova, které trénují pod vedením Lindy Haferníkové a Věry Paulusové. Během vystoupení Vám předvedou svojí závodní volnou jízdu na hudbu z filmu Ballerina. Tak přijďte, zápas začíná ve středu 12.12.2018 od 17:30, vystoupení bude cca v 18:55 hodin

3. ročník krasobruslařské soutěže Jihlava Trophy proběhne již první listopadovou neděli

S pozvolným nástupem zimního počasí přichází čas krasobruslařských soutěží. Jedna z nich se uskuteční v neděli 4. listopadu 2018 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, kde proběhne již 3. ročník Jihlava Trophy. Soutěžit se bude od 10 do 15 hodin. Všechny diváky a přátele krasobruslení srdečně zve do hlediště oddíl synchronizovaného krasobruslení Dukla Jihlava – mládež. Přijďte se podívat na bruslařský um závodnic na vlastní oči.

Krasobruslařky natáčela televize. Tančily na zaplněném koupališti

Projekt spolupráce jihlavského a rakouského klubu plní očekávání! Spolupráce krasobruslařek klubů Dukla Jihlava mládež a UETV St. Pölten téměř jistě ponese ovoce. Ukázal to již premiérový ročník společných tréninků a soustředění. Podle názoru jihlavských trenérek splnil česko-rakouský projekt „Skate Across the Region“, zaštítěný Fondem malých projektů Kraje Vysočina, očekávání do něj vkládaná. „Děti se rozbruslily do nové sezony, a zároveň poznaly nové doplňkové kreativní činnosti, například fitness v tanečním pojetí, či výuku divadelního výrazu v Horáckém divadle,“ přiblížila hlavní trenérka oddílu Věra Paulusová.

Kraso z Dukly přijalo pozvání od Olympijského výboru na exhibici do Olympijského parku v Brně

Je to podruhé, co krasobruslařky reprezentují klub Dukla Jihlava - mládež, z.s. na akci tak velkého rozsahu. Naposledy tomu bylo v Praze na Letné u příležitosti Olympiských her v Soči 2014. V sobotu 17. února vedly krasobruslařky Dukly blok exhibicí, ukázky tréninků a představily oddíl krasobruslení Dukla JIhlava - mládež ve všech kategoriích. „Měli jsme příležitost vystupovat v den, kdy park navštívil rekordní počet diváků. Pohybovaly se zde televizní štáby ČT1 a známé osobnosti z oblasti sportu a marketingu olympijských her. Velká pozornost byla souběžně věnována vítězství lyžařky Ester Ledecké, a tak jsme z ledové plochy sledovali slavnostní ceremoniál a spolu s fanoušky vyslechli českou národní hymnu,“ sděluje trenérka jihlavského krasobruslení Linda Haferníková.

Na Mozart Cupu 2018 se sešla téměř stovka týmů celého světa. Nechyběly ani jihlavské krasobruslařky

Jihlavské týmy synchronizovaného bruslení soutěžily na tradiční světové soutěži v rakouském Salcburku. Již 8. ročník této mezinárodní soutěže hostil přes 90 závodních týmů z celého světa. Zastoupení měla mimo jiné Kanada, USA, Finsko, Norsko, Švédsko, Austrálie, Rusko, Ukrajina, Chorvatsko, Maďarsko, Francie, Německo, Itálie, Rakousko, Polsko, Švýcarsko a Česká republika. Jihlavské krasobruslařky se těchto závodů účastní pravidelně.

Jihlavské krasobruslařky se zúčastnily brněnského závodu Santa Cup 2017

Před Vánoci dne 16. 12. 2017 se jihlavské krasobruslařky zúčastnily tradičního závodu v synchronizovaném bruslení Santa Claus Cup 2017 v brněnské DRFG aréně. V barvách Dukly zde soutěžily tři týmy: nejmladší Tempo, žákovský tým Gemini a nejzkušenější tým Ice Flowers. „Na tomto závodě se tradičně potkáváme se všemi českými týmy poprvé v sezoně. Měříme tak síly a většinou nacházíme ještě rezervy. Gemini zaslouženě vyhrály a konečně se mohly radovat ze zlatých medailí. Příští rok již postoupí do vyšší kategorie. Tým Tempo obsadil páté místo a opět se všem divákům velmi líbil. Působí v konkurenci starších závodnic roztomile a velmi nadějně. Tým Ice Flowers získal v kategorii Mixed Age třetí příčku. Z úvodního závodu letošní sezóny jsme se vraceli do JIhlavy se spokojeností,“ říká trenérka Linda Haferníková. Tento týden čeká na jihlavské krasobruslařky soutěž s vysokým konkurenčím prostředím v rakouském Salcburku.

Vánoční rolnička 2017 – soutěž v krasobruslení v BK Havlíčkův Brod

V sobotu 9. prosince 2017 se uskutečnila v Havlíčkově Brodě soutěž v krasobruslení. Po 25 letech se podařilo zorganizovat v havlíčkobrodské Kotlině krasobruslařské závody, ke startu se dostavilo více než 90 děvčátek, z Havlíčkova Brodu, Jihlavy, Telče, Ledče n/S, Chotěboře a Jindřichova Hradce.

Podzimní kurz bruslení pro děti zakončil karneval pro malé i velké

Podzimní kurz bruslení pro děti byl v neděli ukončen karnevalem pro děti i rodiče. Proběhly soutěže na ledě, střelba na brankáře a kreativní bruslení. Děti udělaly během kurzu velké pokroky a my se těšíme na viděnou po novém roce! Přihlášky do dalšího kurzu bruslení pro děti najdete na webových stránkách zde. Přejeme všem návštěvníkům krásné vánoční svátky a hodně zdraví do nového roku!

Další stránky
123456>>