Krasobruslení

Sekretariát

Adresa: Horácký zimní stadion, Tolstého 23, 586 01, Jihlava
E-mail:  hafernikova@hcdukla.cz
Mobil: +420 737 208 504

Předseda

Oldřich Bakus

Bývalý kapitán HC Dukla Jihlava. Pomáhá oddílu zajistit dobré zázemí a podmínky. Člen výboru spolku DUKLA Jihlava – mládež, z.s..


Hlavní trenérka oddílu a vedoucí koncepce

Mgr. Věra Paulusová

Technická specialistka mezinárodní bruslařské unie ISU, vedoucí TMK ČKS za synchronizované krasobruslení, předsedkyně Krajské komise krasobruslení Kraj Vysočina. Vlastní diplom A z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. V zahraničí působila v Mikkeli (Finsko) 3 sezony a v Salcburku 5 sezon. Na Gymnáziu Jihlava vyučuje tělesnou výchovu, Český jazky a Anglický jazyk.


Manažerka oddílu

Bc. Linda Haferníková

Email: hafernikova@hcdukla.cz

Mobil: +420 737 208 504

Závodila v synchronizovaném bruslení na mezinárodní úrovni za Jihlavu, Brno a Salcburk. Trénuje národní tým Rakouska. Je členkou souboru muzikálu Mrazík na ledě. Mezi její největší úspěchy patří účast na: World Challenge Cup Boston 1996, MS v krasobruslení Záhřeb 2004, MS v krasobruslení Göteborg 2005. Vlastní diplom B z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Je členkou výboru spolku DUKLA Jihlava - mládež, z.s. www.jihlavskyjezek.cz.


Balet a gymnastika

Hana Bubníková, Jiřina Langová

Legendární sportovkyně, tanečnice a členky Národního divadla Brno, trenérky a vedoucí svazu moderní gymnastiky. Na suchou přípravu závodnic dojíždějí již desátým rokem.


Hlavní asistentka

Natálie Feldmanová

Úspěšná závodnice týmu Starlets. Asistuje od roku 2018 u všech věkových kategorií. Je instruktorkou Kurzu bruslení pro děti.


Vedoucí přípravky

Michaela Nerudová

Trenérka přípravky a individuální průpravy na ledě, asistenka u synchro soutěží.


Vedoucí přípravky

Kateřina Boudová

Trenérka přípravky a asitentka u synchro soutěží


Asistentky
 Denisa Poukarová  Natálie Poukarová  Michaela Nerudová  Kateřina Boudová

Úspěšné závodnice, asistentky u závodních týmů synchro a instruktorky Kurzu bruslení pro děti.


Fotografka:

Jana Tesařová

Interreg: Evropský fond pro regionální rozvoj

V rámci fondu malých projektů Interreg CZ-AT jsme díky podpoře Kraje Vysočina navázali přeshraniční spolupráci s dolnorakouským oddílem krasobruslení UETV St. Pölten. Pravidelně se setkáváme a organizujeme společné soutěže, soustředění a workshopy. Cílem je podpořit naše závodnice v komunikaci a rozšířit si tak znalosti v trénování i managementu sportu.7


Synchronizované bruslení

Co je – synchronizované bruslení?
Jak už název napovídá, vychází z tradičního krasobruslení. Na ledové ploše se objeví ne jedna, ale hned 16 krasobruslařů, kteří musí jednotně provádět krokové variace, měsíce, váhy, jednoduché skoky, piruety a další prvky. Za doprovodu hudby se řadí do různých formací, jako je kružnice, blok, řada nebo různé kreace, kde se kombinují váhy, skoky a piruety v jízdě v hranách.

Již několik let tato disciplína usiluje o vstup do olympijské rodiny. To je však stále hudbou budoucnosti. Mistrovství světa je však každoroční událostí, kterou si nenecháme ujít. Mezi nejlepší týmy světa patři celky z Finska, Švédska, Kanady, USA a Ruska.

První tým jihlavských závodnic složený z bývalých sólistek krasobruslení nakročil do mezinárodních soutěží, např. v Itálii, Švýcarsku či Maďarsku. Další jihlavské skupiny tradičně jezdí do rakouského Salcburku, chorvatského Záhřebu, Budapešti, Drážďan a do švýcarských sportovních středisek.

Tak jako mnoho jiných i synchronizované bruslení je celoročním sportem. S otevřením vedlejší tréninkové plochy Horáckého zimního stadionu byly umožněny lepší tréninkové podmínky. V našem sportu je obvyklé, že závodnice aktivně trénují i ve vyšším věku, což je výhledově velmi zajímavé :)

Postupně naplňujeme širokou základnu, díky sdružování bruslařů ve sportovních třídách na základní škole Seifertova v Jihlavě. Spolupracujeme s trenéry na ledě, s instruktory tance a baletu, s učiteli tělesné výchovy ve škole a také zkoušíme divadelní průpravu!

Oddíl jihlavského krasobruslení pořádá tradiční kurzy bruslení pro děti ve věku od 5 do 8 let.. Přihlášky najdete v záři na webu www.hcdukla.cz.

Budapest CUP 2018: 1. místo - TEMPO Dukla Jihlava - mládež, z.s. - kategoire Pre Juvenile

Články

Krasobruslařky uzavřely letošní sezonu skvělými výsledky na Bavaria Cupu

K Dukle kromě ledního hokeje patří dlouhodobě také synchronizované krasobruslení, ve kterém krasobruslařky reprezentují a sbírají medaile ve všech věkových kategoriích. Také v letošní sezoně Dukla uspěla hned na několika významných mezinárodních akcích. Sezonu 2023/24 uzavřel oddíl krasobruslení DUKLA Jihlava – mládež, z.s. vynikajícími výsledky na mezinárodní soutěži v synchronizovaném bruslení Bavaria Cup 2024 – Höchstadt a.d. Aisch u Norimberka.

Dukla patří v krasobruslení mezi špičku, přivezla medaile z Českého poháru i Drážďan

Oddíly synchronizovaného bruslení Dukly Jihlava opět potvrdily, že nejen v Česku, ale i v Evropě patří mezi špičku a mohou se měřit s každým. Na konci února se krasobruslařky zúčastnily Mistrovství České republiky v Pardubicích, při kterém se vyhlašovaly i celkové výsledky Českého poháru. Dukla Jihlava byla oceněna za skvělou práci s krasobruslařskou mládeží a v poháru brala fantastické druhé místo. Dukla vyslala své zástupce také na Dresden cup 2023. Kromě spousty zážitků z historického města si krasobruslařky opět přivezly na Vysočinu několik medaili. Gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci Dukly!

Krasobruslařské týmy uspěly v mezinárodní konkurenci, aktuálně bojují o mistrovství světa

Týmy Dukly v synchronizovaném bruslení sbírají úspěchy nejen v České republice, ale i v mezinárodních soutěžích. Na konci ledna se výběry Dukly představily na Challenger Cup Mozart Cup Salzburg a Amadé Cup Salzburg 2023, ze kterých přivezly stříbrné a bronzové medaile. Juniorský tým krasobruslařek aktuálně bojuje v Polsku o místo na juniorském Mistrovství světa v synchronizovaném krasobruslení. Do Polska přejeme hodně štěstí!

Oddíly krasobruslení přivezly medaile z mezinárodního BudaSkate Cup

Jihlavský oddíl krasobruslení se vypravil do maďarské metropole na první mezinárodní soutěž této sezóny - BudaSkate Cup 2022. „Soutěže jsou v každém sportu důležité, je to motivace a splněný cíl. Obsadili jsme 4 kategorie, od nejmladších Pre Juvenile až po Junior ISU. Cestovalo nás celkem 90 osob! Jsme jeden z nejpočetnějších oddílů krasobruslení v České republice, troufám si říci ve střední Evropě,“ řekla Linda Haferníková, trenérka krasobruslařských oddílů.

Oddíl krasobruslení Dukly se zúčastnil Mistrovství republiky v synchronizovaném bruslení

Také v letošní sezoně 2021/2022 se řada soutěží v synchronizovaném krasobruslení rušila kvůli pandemii koronaviru. Naštěstí k řadě akcí došlo a jednou z nich bylo Mistrovství České republiky v synchronizovaném bruslení. Vedle několika týmů se republikového šampionátu účastnily také jihlavské týmy Uno (kategorie Pre Juvenile), Prima (Juvenile), Trend (Basic Novice) a Gemini (Junior ISU).
Kompletní fotogalerii z Mistrovství ČR najdete zde.

Jarní turnus kurzu bruslení ukončil karneval na ledě

Stalo se tradicí, že podzimní i jarní turnus kurzu bruslení na ledě zakončuje karneval, při kterém si všechny děti užijí spoustu zábavy. Nejinak tomu bylo i na konci března. „Karneval byl krásný a kurz se velmi povedl. Děti při něm udělaly kus práce a velké pokroky. Už teď se těšíme na další pokračování kurzu bruslení, jenž proběhne na podzim,“ říká trenérka jihlavského oddílu krasobruslení Linda Haferníková. Děkujeme všem za účast!

O druhé přestávce derby Dukla – Třebíč předvedou svůj um jihlavské krasobruslařky

Na očekávaný zápas Jihlavy proti Třebíči se těší i krasobruslařky Dukly, konktrétně tým Prima, soutěžící v kategorii mladšího žactva. Krasobruslení vinou současné situace také nemá na růžích ustláno a když už, závody se většinou pořádají bez diváků. Přestávkové vystoupení je tak vítaným tréninkem!

Zrušené závody nás nezastaví! Jihlavské krasobruslařky nadále usilovně trénují

Oddíl krasobruslení DUKLA JIhlava – mládež, z.s. pilně trénuje, ačkoliv současné podmínky a pandemický stav závodům vůbec nepřejí. „Poslední sezony poznamenal covid a pandemie s ním spojená. Byly zrušeny všechny soutěže, střídaly se intervaly, kdy se trénovat smělo a kdy se vše zavřelo. Po celou dobu jsme zůstávali v kontaktu s dětmi a jejich rodiči. Natáčeli jsme instruktážní videa, jak trénovat individuálně a na veřejných sportovištích v Jihlavě nebo v přírodě. Doufám, že už toto nezažijeme a pokud se případně situace zpřísní, tak organizovaný sport pojede,“ říká jihlavská trenérka Linda Haferníková.

Krasobruslařkám ruší závodní program. Dívky tak vystoupí aspoň doma proti Sokolovu

Sílící vlna koronavirové nákazy si vyžádala mimořádná opatření. Vinou covidu se na stadiony dostane pouze 1000 diváků, bohužel soutěže krasobruslařek se ruší úplně. Jihlavské žačky sportovní třídy 3.A, které trénují pod vedením trenérek Lindy Haferníkové a Johanky Tauschové, ještě letos nemohly soutěžit. Proto jim Dukla ráda umožní vystoupení o přestávkách během domácích zápasů. Již o první přestávce utkání Jihlava – Sokolov pojede tým Uno s vystoupením na hudbu Tři oříšky pro Popelku, což bude jejich letošní první volná jízda. Doufejme, že se letos představí s tímto vystoupením i na soutěžích. Zároveň tým zdraví paní učitelku Lenku Dzurikovou se vzkazem – máme jí moc rádi.

Jihlavské krasobruslařky se zúčastnily mezinárodní soutěže v Drážďanech

21.2.2020 se v Drážďanech konala mezinárodní soutěž v synchronizovaném bruslení. Za jihlavské kraso se nejlépe prezentoval tým Prima, který oslovil publikum v Drážďanech zejména svojí hudbou a choreografií na téma z filmu "Tři oříšky pro Popelku" a získal bronzové medaile. Jihlavský oddíl synchronizovaného bruslení dále reprezentoval tým Tempo (kategorie mladší žactvo – Juvenile), který skončil na šestém místě z deseti a také tým Trend (kategorie žactvo – Basic Novice), jenž z osmi účastníků obsadil pátou příčku.

Další stránky
123456>>