Krasobruslení

Sekretariát

Adresa: Horácký zimní stadion, Tolstého 23, 586 01, Jihlava
E-mail:  hafernikova@hcdukla.cz
Mobil: +420 737 208 504

Manažerka oddílu

Linda Haferníková

Email: hafernikova@hcdukla.cz

Mobil: +420 737 208 504

Koordinátorka oddílu a sportovních tříd zaměřených na krasobruslení na ZŠ Seifertova Jihlava. Trenérka závodních týmů Prima, Tempo, Trend a Gemini. Vedoucí Kurzu bruslení pro děti a dospělé. Členka výboru spolku DUKLA Jihlava – mládež, z.s. Členka komise pro sport a tělovýchovu Rady města Jihlava.


Hlavní trenérka

Věra Paulusová

Vedoucí tréninkového plánu oddílu. Trenérka a choreografka volných jízd týmů Tempo, Trend a Gemini. Technická specialistka mezinárodní bruslařské unie ISU.


Balet a gymnastika

Hana Bubníková, Jiřina Langová

Legendární sportovkyně a trenérky „sestry Machatovy“. Hana učí jihlavské krasobruslařky již 7. rokem. Zajišťují dokonalou průpravu našich krasobruslařek „na suchu“.


Předseda

Oldřich Bakus

Bývalý kapitán HC Dukla Jihlava. Pomáhá oddílu zajistit dobré zázemí a podmínky. Člen výboru spolku DUKLA Jihlava – mládež, z.s..


Trenérka

Vladimíra Sedinová

Trenérka týmu Uno a Ice Flowers.


Trenérky
 Denisa Poukarová  Natálie Poukarová  Natálie Feldmanová  Veronika Humlerová

Úspěšné závodnice týmu Starlets asistují závodním týmům na trénincích a na soutěžích u nás i v zahraničí. Instruktorky Kurzu pro děti.


Trenérka a asistentka

Hana Farková

Asistentka u závodních týmů Prima a Tempo. Instruktorka Kurzu pro děti.


Vedoucí přípravky

Kateřina Boudová, Michaela Nerudová

Trénérky začátečníků - přípravka oddílu krasobruslení a instruktorky Kurzu pro děti.


Externí asistentky, asistenti
 Simona Rajfová  Jitka Poukarová  Jan Barták  Petr Procházka

Fotografka:

Jana TesařováInterreg: Evropský fond pro regionální rozvoj

V rámci fondu malých projektů Interreg CZ-AT jsme díky podpoře Kraje Vysočina navázali přeshraniční spolupráci s dolnorakouským oddílem krasobruslení UETV St. Pölten. Pravidelně se setkáváme a organizujeme společné soutěže, soustředění a workshopy. Cílem je podpořit naše závodnice v komunikaci a rozšířit si tak znalosti v trénování i managementu sportu.7


Synchronizované bruslení

Co je – synchronizované bruslení?
Jak už název napovídá, vychází z tradičního krasobruslení. Na ledové ploše se objeví ne jedna, ale hned 16 krasobruslařů, kteří musí jednotně provádět krokové variace, měsíce, váhy, jednoduché skoky, piruety a další prvky. Za doprovodu hudby se řadí do různých formací, jako je kružnice, blok, řada nebo různé kreace, kde se kombinují váhy, skoky a piruety v jízdě v hranách.

Již několik let tato disciplína usiluje o vstup do olympijské rodiny. To je však stále hudbou budoucnosti. Mistrovství světa je však každoroční událostí, kterou si nenecháme ujít. Mezi nejlepší týmy světa patři celky z Finska, Švédska, Kanady, USA a Ruska.

První tým jihlavských závodnic složený z bývalých sólistek krasobruslení nakročil do mezinárodních soutěží, např. v Itálii, Švýcarsku či Maďarsku. Další jihlavské skupiny tradičně jezdí do rakouského Salcburku, chorvatského Záhřebu, Budapešti, Drážďan a do švýcarských sportovních středisek.

Tak jako mnoho jiných i synchronizované bruslení je celoročním sportem. S otevřením vedlejší tréninkové plochy Horáckého zimního stadionu byly umožněny lepší tréninkové podmínky. V našem sportu je obvyklé, že závodnice aktivně trénují i ve vyšším věku, což je výhledově velmi zajímavé :)

Postupně naplňujeme širokou základnu, díky sdružování bruslařů ve sportovních třídách na základní škole Seifertova v Jihlavě. Spolupracujeme s trenéry na ledě, s instruktory tance a baletu, s učiteli tělesné výchovy ve škole a také zkoušíme divadelní průpravu!

Oddíl jihlavského krasobruslení pořádá tradiční kurzy bruslení pro děti ve věku od 5 do 8 let.. Přihlášky najdete v záři na webu www.hcdukla.cz.

Srdečně Vás zveme na 26. ročník tradičního závodu s mezinárodní účastí Jihlavský ježek, který se koná 21. března 2020 na HZS v Jihlavě.

Budapest CUP 2018: 1. místo - TEMPO Dukla Jihlava - mládež, z.s. - kategoire Pre Juvenile

Články

Jihlavské krasobruslení zaznamenalo velký úspěch v evropském projektu Interreg

Na titulní stranu kalendáře Fondu malých česko-rakouských projektů Interereg, který je pod záštitou úřadu Kraje Vysočina, byl vybrán jeden z nejlepších projektů - Skate Across The Region. Iniciátorkou úspěšného projektu je trenérka a manažerka oddílu krasobruslení DUKLA Jihlava – mládež, z.s. – Linda Haferníková, která v sousedním Rakousku dlouhodobě žila a zná dokonale místní prostředí.

Přijďte se podívat na 4. ročník krasobruslařské soutěže Jihlava Trophy

Již v neděli 10. listopadu 2019 bude Horácký zimní stadion patřit krasobruslení. Oddíl Dukla Jihlava – mládež, z.s. totiž pořádá čtvrtý ročník soutěže Jihlava Trophy. Program bude pořádně pestrý! Prezentace bude od 7:30 ve VIP-D, od 8 do 15 hodin pak bude ledová plocha patřit výhradně krasobruslařkám. Své umění ukáže kategorie Basic-přípravka a děti z prvních až šestých tříd základních škol. Na řadu přijde také exhibice volných jízd v synchronizovaném krasobruslení. Těšíme se na Vás!

Autogramiáda sester Machatových již tuto středu v Jihlavě!

Legendy českého sportu a umění, sestry Machatovy – tedy Hana Bubníková a Jiřina Langrová – jsou v Jihlavě! Ty zavítaly do Jihlavy v rámci letního krasobruslařského soustředění s mezinárodní účastí (Polsko) a celý týden povedou tréninky na suchu. Slavná dvojčata mají za sebou úspěšnou sportovní kariéru moderních gymnastek a k tomu ještě druhou, neméně zajímavou, kariéru baletní. I dnes, když obě překročily osmdesátku, se dívají na svět se stejným úsměvem jako dříve. Čím to asi je? Neobyčejný příběh slavných dvojčat najdete např. v nové knize, kterou Vám sestry Machatovy představí na autogramiádě v kavárně Muzeum. Ta se uskuteční ve středu 7. srpna 2019 od 19 hodin.
Více info zde.

Závod Jihlavský ježek oslavil pětadvacetiny

Už čtvrtstoletí existence slavil březnovou soutěží závod v synchronizovaném bruslení Jihlavský ježek. Domácí týmy se v něm neztratily. Pětadvacátý ročník provázela v sobotu 23. března 2019 slavnostní i soutěžní atmosféra. Závod v synchronizovaném bruslení pořádal spolek Dukla Jihlava – mládež, oddíl krasobruslení, a na Horáckém zimním stadionu se sešly závodnice reprezentující v několika věkových kategoriích týmy z České republiky, Maďarska, Polska, Chorvatska, Rakouska a Německa.
Text: Jiří Varhaník/Jihlavské Listy
Reportáž o závodu Jihlavský ježek 2019 budete moct shlédnout v sobotu 6.4.2019 od 12:00 na kanálu ČT Déčko

Ve druhé přestávce zápasu Dukla - Kadaň předvedou svůj um krasobruslařky

Ve 2. přestávce zápasu Dukla - Kadaň vystoupí GEMINI, oddíl jihlavských krasobruslařek. V jihlavském oddíle je v současné době 5 týmů synchronizovaného bruslení, jsou to týmy Prima, Tempo, Gemini, Ice Flowers a Starlets. Tým Gemini tvoří žačky sportovních tříd 6. a 7.A na Základní škole Seifertova, které trénují pod vedením Lindy Haferníkové a Věry Paulusové. Během vystoupení Vám předvedou svojí závodní volnou jízdu na hudbu z filmu Ballerina. Tak přijďte, zápas začíná ve středu 12.12.2018 od 17:30, vystoupení bude cca v 18:55 hodin

3. ročník krasobruslařské soutěže Jihlava Trophy proběhne již první listopadovou neděli

S pozvolným nástupem zimního počasí přichází čas krasobruslařských soutěží. Jedna z nich se uskuteční v neděli 4. listopadu 2018 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, kde proběhne již 3. ročník Jihlava Trophy. Soutěžit se bude od 10 do 15 hodin. Všechny diváky a přátele krasobruslení srdečně zve do hlediště oddíl synchronizovaného krasobruslení Dukla Jihlava – mládež. Přijďte se podívat na bruslařský um závodnic na vlastní oči.

Krasobruslařky natáčela televize. Tančily na zaplněném koupališti

Projekt spolupráce jihlavského a rakouského klubu plní očekávání! Spolupráce krasobruslařek klubů Dukla Jihlava mládež a UETV St. Pölten téměř jistě ponese ovoce. Ukázal to již premiérový ročník společných tréninků a soustředění. Podle názoru jihlavských trenérek splnil česko-rakouský projekt „Skate Across the Region“, zaštítěný Fondem malých projektů Kraje Vysočina, očekávání do něj vkládaná. „Děti se rozbruslily do nové sezony, a zároveň poznaly nové doplňkové kreativní činnosti, například fitness v tanečním pojetí, či výuku divadelního výrazu v Horáckém divadle,“ přiblížila hlavní trenérka oddílu Věra Paulusová.

Kraso z Dukly přijalo pozvání od Olympijského výboru na exhibici do Olympijského parku v Brně

Je to podruhé, co krasobruslařky reprezentují klub Dukla Jihlava - mládež, z.s. na akci tak velkého rozsahu. Naposledy tomu bylo v Praze na Letné u příležitosti Olympiských her v Soči 2014. V sobotu 17. února vedly krasobruslařky Dukly blok exhibicí, ukázky tréninků a představily oddíl krasobruslení Dukla JIhlava - mládež ve všech kategoriích. „Měli jsme příležitost vystupovat v den, kdy park navštívil rekordní počet diváků. Pohybovaly se zde televizní štáby ČT1 a známé osobnosti z oblasti sportu a marketingu olympijských her. Velká pozornost byla souběžně věnována vítězství lyžařky Ester Ledecké, a tak jsme z ledové plochy sledovali slavnostní ceremoniál a spolu s fanoušky vyslechli českou národní hymnu,“ sděluje trenérka jihlavského krasobruslení Linda Haferníková.

Na Mozart Cupu 2018 se sešla téměř stovka týmů celého světa. Nechyběly ani jihlavské krasobruslařky

Jihlavské týmy synchronizovaného bruslení soutěžily na tradiční světové soutěži v rakouském Salcburku. Již 8. ročník této mezinárodní soutěže hostil přes 90 závodních týmů z celého světa. Zastoupení měla mimo jiné Kanada, USA, Finsko, Norsko, Švédsko, Austrálie, Rusko, Ukrajina, Chorvatsko, Maďarsko, Francie, Německo, Itálie, Rakousko, Polsko, Švýcarsko a Česká republika. Jihlavské krasobruslařky se těchto závodů účastní pravidelně.

Jihlavské krasobruslařky se zúčastnily brněnského závodu Santa Cup 2017

Před Vánoci dne 16. 12. 2017 se jihlavské krasobruslařky zúčastnily tradičního závodu v synchronizovaném bruslení Santa Claus Cup 2017 v brněnské DRFG aréně. V barvách Dukly zde soutěžily tři týmy: nejmladší Tempo, žákovský tým Gemini a nejzkušenější tým Ice Flowers. „Na tomto závodě se tradičně potkáváme se všemi českými týmy poprvé v sezoně. Měříme tak síly a většinou nacházíme ještě rezervy. Gemini zaslouženě vyhrály a konečně se mohly radovat ze zlatých medailí. Příští rok již postoupí do vyšší kategorie. Tým Tempo obsadil páté místo a opět se všem divákům velmi líbil. Působí v konkurenci starších závodnic roztomile a velmi nadějně. Tým Ice Flowers získal v kategorii Mixed Age třetí příčku. Z úvodního závodu letošní sezóny jsme se vraceli do JIhlavy se spokojeností,“ říká trenérka Linda Haferníková. Tento týden čeká na jihlavské krasobruslařky soutěž s vysokým konkurenčím prostředím v rakouském Salcburku.

Další stránky
123456>>
×
Dnes v 16:00 | Junioři
PSG Berani Zlín
HC Dukla Jihlava
×
Odehrané v 16:30 | Dorost
HC Dukla Jihlava
HC Tábor