3:1
(1:0, 2:0, 0:1)

I ve druhém přípravném utkání Dukla zvítězila

09.08.2011 / Libor Kucza

Vstup do utkání vyšel Jihlavě skvěle, když se hned v úvodu prosadil Tomáš Karpov. I zahájení druhého dějství patřilo domácím, tenkráte byl přesným střelcem Tomáš Kolafa. Na tříbrankový rozdíl zvyšoval Adam Zeman. Když už se zdálo, že první zápas za Duklu udrží Dominik Halmoši čisté konto, utrhl se Lipina a snížil na konečných 3:1.
Fotografie ze zápasu najdete zde.
09.08.2011 17:00, Přípravné zápasy - 0. kolo

Halmoši - Kolafa, Kolda, Ficenc, Krejnus, Malena, Zelený, Jaroš, Kaláb - Hodek, Hubáček, Bezděk - Maliník, Zeman, Mikšovský - Polcar, Pometlo, Krupka - Karpov, Domin
3

JKH GKS Jastrzębie

Kosowski - Dabkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Lipina, Drzewiecki, Ivicic, Górny, Marzec, Král, Danieluk, Labryga, Bryk, Kulas, Slodczyk, Bordowski, Pastryk, Owczarek, Szczurek, Salamon, Kogut
1
Branky a nahrávky: 2. Karpov (Domin), 21. Kolafa (Hodek), 37. Zeman (Maliník) - 55. Lipina (Urbanowicz). Rozhodčí: Paulík - Svoboda, Vokurka. Diváci: 492. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Souboj s polským celkem se sice svojí atraktivitou nemůže s reprezentací Francie rovnat, přesto ale přitáhl do hlediště slušnou návštěvu. Na Horácký zimní stadion si našlo cestu rovných 492 diváků, očekávajících opět dobrý výkon žlutočervených borců. Ti je v napětí nedrželi přiliš dlouho.

Hned první šance utkání skončila rozsvícením červeného světla nad hostující brankou. Bylo tomu tak v čase 1:09. Hrdinou okamžiku se stal Tomáš Karpov, který Kosowskiho nadvakrát překonal – 1:0. Dukla dále pokračovala ve velmi aktivní hře, které ale chyběl nápad. Soustavným tlakem si vynutila alespoň početní výhodu. Za tu ale rozhodně pochvalná slova v kabině nepadala. V 7. minutě poprvé zahrozili hosté. Při střele Urbanowicze byl však Dominik Halmoši pozorný. Nedlouho poté dostali hosté také příležitost zahrát si přesilovou hru. Naložili s ní podobně, jako jejich jihlavští kolegové. V 18. minutě se opět prezentoval velice aktivní Urbanowicz. Pálil mezi betony domácího brankáře. Ten ale betony pohotově scvakl k sobě a nedal pokusu žádnou šanci k úspěchu. Žádnou větší příležitost již třetina bohatá na trestné minuty nepřinesla.

Začátek druhé třetiny byl na vlas stejný, jako té první. Úvodní šance, gól. Nutno podotknout, že opět v polské síti. A dokonce již 33 vteřin po úvodním vhazování. Od modré nahazoval Tomáš Kolafa, jehož pokus zřejmě Kosowski podcenil a propustil jej pod rukou – 2:0. Do vážnějších příležitostí se hosté dostávali spíše sporadicky. Až ve 30. minutě hosté Duklu sevřeli a pálili ostošest. Dominik Halmoši však ukázal, že se na něj mohou jihlavští hráči v těžkých chvílích spolehnout. O 3 minuty později probudil jihlavské fanoušky Tomáš Kaláb, s jehož střelou si nakonec Kosowski, leč s obtížemi, poradil. Jihlava přesto své vedení ještě navýšila. Adam Zeman, obdrživ přihrávku se svižně prodral do samostatného úniku a zakončil milimetrově k pravé tyči - 3:0. Tímto skóre také druhá dvacetiminutovka skončila.

Třetí část začala velkými problémy domácích hráčů, do kterých se však dostali sami. Obrovské hrubky se dopustil bek Krejnus, jenž namazal přímo před jihlavskou bránou stojícímu Richardu Královi. Zkušený veterán ale s šancí naložil prachbídně a opět ztroskotal na bravurně chytajícím Halmošim. Ten se zaskvěl ve 46. minutě, kdy rychle vybruslil a zabránil samostatnému nájezdu Bordowskiho. Hosté se čestného úspěchu ale přeci dočkali. V čase 54:55 si s Halmošim pohrál Petr Lipina. Zmátl jej pohybem a pohodlně zasunul do sítě – 3:1. V těchto chvílích se hrál velice vyrovnaný hokej. Hosté v závěru zkoušeli také hru bez brankáře. Ani ta jim ale nebyla nic platná. Na světelné tabuli se již skóre neměnilo.

Jiří Režnar (trenér Jastrzebie): „Zápas splnil účel. Jihlava byla rychlejší, hrála agresivnější hokej. My jsme hráli skoro 2 a půl třetiny na 4 lajny a to mnoha hráčům nevyhovovalo a nedostali se do tempa. Posledních 10 minut jsme to stáhli na 3 lajny. Je to připrava, chceme, aby hráli všichni, máme hodně mladých kluků. Chceme, aby se ukázali.“

Patrik Augusta (asistent trenéra Jihlava): „Vítězství nad kvalitním soupeřem. Bylo vidět, že to je příprava, byly tam chyby, ale také dobré věci, které se nám líbily. Vítězství nepřeceňujeme, ale také nepodceňujeme. Jeden obdržený gól je velice slušná bilance. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni.“