Čtvrtý zápas, první remíza. Legenda českého hokeje Stanislav Neveselý viděl gólovou přestřelku

27.07.2018 / Tomáš Lysý

Předposlední den Mezinárodní česko-finské hokejové školy přinesl čtvrtý zápas. V něm tahal po dvě třetiny za delší provaz Modrý tým a byl tak blízko k vůbec první výhře na kempu, nicméně průběžné vedení 8:5 neudržel. Oba celky se nakonec rozešly smírným výsledkem 8:8, když vyrovnání před zraky legendy Stanislava Neveselého padlo dvě a půl minuty před koncem. V pátek 27.7. je na programu oficiální zápas kempu, který začíná v 16 hodin. Budou hrát hymny, uctí se minuta ticha za zesnulého Timo Haapanena, jenž byl jedním ze zakladatelů kempu, a budou vyhlášeny ceny pro nejlepší hráče celého kempu – ty budou předávat Josef Kořenář a Martin Nečas.

Třetí zápas

White team – Blue team 8:8

Branky a nahrávky:
4. Timi Teuho-Markkola (Patrik Bakus, Denis Jeletz), 15. Jakub Doležal, 25. Antonín Vrána (Timi Teuho-Markkola), 25. Niko Koivulouto (Jakub Doležal), 25. Jakub Doležal, 41. Timi Teuho-Markkola (Aatu Korpula), 54. Jakub Doležal (Denis Zamazal), 58. Vili Aalto (Jakub Doležal) – 2. Vili Majuri (Verneri Maajaakkola), 6. Martin Matějíček (Kevin Coufal), 13. Kevin Coufal, 22. Martin Matějíček (Niklas Salminen), 26. Vili Haapala, 31. Kevin Coufal (Teemu Vänni), 35. Hynek Peš (Eemil Virtanen), 38. Eemil Virtanen (Sampo Heine). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík, Semi Mäkiranta – Jakub Jančí, Eemeli Majakangas. Vyloučení v minutách: 2:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76.

White team: Tuure Puputti (31. Jiří Tesař) – Viljami Vainio, Denis Jeletz, Antonín Vrána, Matěj Doskočil, Vilil Aalto, Kalle Karttu, Juusa Vilppola, Erik Zamazal – Denis Zamazal, Jakub Doležal, Jere Siiki, Aatu Korpula, Niko Koivuluoto, Leevi Pelkonen, Joona Pohjola, Timi Teuho-Markkola, Václav Kudrna, Patrik Bakus, Oldřich Novák, Lukáš Kolda

Blue team: Lasse Latva (25. Oskari Perho) – Martin Matějíček, František Bláha, Adam Topol, Vili Haapala, Paavo Kulo, Jan Vaněček, Juho Laurila, Niklas Salminen – Patrik Štos, Tomáš Strnad, Adam Bernard, Kevin Coufal, Verneri Maajaakkola, Vili Majuri, Jesse Marjamäki, Sampo Heine, Hynek Peš, Eemil Virtanen, Tomáš Vandas, Teemu Vänni

Ceny pro nejlepší hráče předával legendární trenér Stanislav Neveselý. S Duklou získal 11 titulů z dvanácti (první titul jako hrající asistent trenéra) a byl manažerem českého národního týmu na olympijských hrách 1998 v Naganu. Nejlepší hráči: Viljami Vainio, Patrik Bakus - Adam Topol, Eemil Virtanen. Foto: Tomáš Lysý

Tomáš Dzurik: Finští kluci jsou oproti loňskému roku malinko lepší, takže kemp má dohromady vyšší úroveň

Trenér Tomáš Dzurik se neúčastní Mezinárodní česko-finské hokejové školy poprvé, premiéru měl už loni. Může tak porovnávat. „Oproti loňskému roku jsou tu malinko lepší kluci, což je dané tím, že jsou z jiného klubu. Od nás na české straně jsou kluci narození 2005 dobrým ročníkem. Jsou tady nějaké individuality, takže dohromady má kemp větší úroveň než minulý rok,“ hlásí Tomáš Dzurik, pro kterého je kemp s troškou nadsázky už trošku nešťastný. „Už dva roky jsem tady nevyhrál. Loni samé prohry, letos taky. Zápasy jsou zatím vyrovnané, je začátek sezony a někteří kluci se do toho ještě tolik nedostali. Problém našeho týmu je ten, že brzy vypadneme z role. V prvním utkání jsme odehráli dobře druhou a třetí třetinu, ve druhém utkání jen první a nedokázali jsme na to navázat. Pak nám tam spadly nějaké banány a to rozhodlo,“ sděluje „Cukr.“

Banány tam spadly ale i gólmanu Davidu Rittichovi, který byl hvězdou pondělního podvečera, kdy na něj každý hráč jel samostatný nájezd. Samozřejmě i v tomto případě s nadsázkou, jelikož kdyby se odchovanec Dukly snažil, patrně by žádný gól nedostal. „Určitě si to hráči užívali. Ze začátku byl vidět trošku ostych, než se domluvili, kdo pojede a kdo začne. Jak ale zjistili, že je to v přátelském duchu, navíc jet nájezd na gólmana NHL. Všichni z toho bylo nadšení. Padlo i dost gólů. Musím vzkázat Ríťovi, ať zabere, jinak si tu smlouvu nevybojuje,“ sděloval v úterním rozhovoru, načež David Rittich o dva dny později podepsal s Calgary nový roční jednocestný kontrakt.

Autor videa: Tomáš Lysý7