Management

Kontakt

Adresa: CZ LOKO Aréna, Tolstého 23, 586 01, Jihlava
E-mail:  hcdukla@hcdukla.cz
Infocentrum: 730 130 195

Jednatel

Bedřich Ščerban

Email: bedrich.scerban@hcdukla.cz

Bedřich Ščerban se narodil v Jihlavě 31. května 1964. S hokejem začínal v Dukle Jihlava, jíž je odchovancem a vyhrál s ní tři mistrovské tituly, naposled v sezoně 1990/1991 jako kapitán. Je dále držitelem dvou stříbrných a jedné bronzové medaile z mistrovství Československé republiky. V roce 1991 získal jako doposud poslední obránce Zlatou hokejku pro nejlepšího českého (československého) hokejistu. V dresu národního týmu vybojoval na vrcholných akcích hned šest bronzových medailí – pět na mistrovství světa, jednu na olympijských hrách 1992 v Albertville. Vyzkoušel si také zahraniční angažmá – nejvyšší finskou soutěž za Tapparu Tampere, čtyři roky hrál za švédský tým Brynäs IF Gävle. V sezóně 1992/93 se stal s klubem mistrem Švédska, je držitele stříbrné a bronzové medaile z dalších let ve švédsku. V sezoně 1996/1997 se na rok vrátil do české extraligy, působil ve Vsetíně a v mateřské Dukle. Poté nastupoval i v Německu, tři roky hájil barvy Moskitos Essen a další čtyři sezony hrál za EHC Freiburg, přičemž s oběma celky postoupil do nejvyšší soutěže DEL. Aktivní hráčskou kariéru završil v druhé nejvyšší české soutěži. Půl sezony odehrál v Berouně, pak strávil dva a půl roku v Třebíči. V létě 2007 se znovu vrátil do Dukly Jihlava, během rozehraného ročníku však onemocněl mononukleózou a sezonu dokončil v roli asistenta trenéra. Dne 6. března 2008 ho Rada města Jihlavy zvolila novým jednatelem jihlavského klubu. Bedřich Ščerban byl 19. prosince 2013 uveden do Síně Slávy českého hokeje. Od roku 2012 působí ve výkonném výboru Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), přičemž členství v roce 2016 obhájil.


Výkonný ředitel

Emil Kristek

Email: emil.kristek@hcdukla.cz

Emil Kristek má bohaté zkušenosti z manažerských pozic profesionálních sportovních klubů. Byl ředitelem fotbalových klubů Bohemians Praha, Viktoria Plzeň nebo Dynama České Budějovice. Jako předseda představenstva a ředitel klubu pracoval u Bohemians 1905, když si Klokani museli proklestit cestičku z třetí nejvyšší české fotbalové soutěže až do první ligy. Dva roky (2009-2011) působil jako ředitel hokejového klubu HC Plzeň, od ledna 2011 zastával funkci obchodního manažera v BPA sport marketing, jenž je výhradním marketingovým partnerem Tipsport extraligy ledního hokeje a Českého hokeje (dříve ČSLH). Do hokejové Plzně se vrátil znovu v květnu 2017. Nyní ho čeká druhá hokejová kapitola – v jihlavské Dukle


Ekonomka

Ing. Iva Marešová

Email: maresova@hcdukla.cz

Ing. Iva Marešová po dokončení Obchodní akademie v Jihlavě studovala na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích – obor účetnictví a finanční řízení podniku. Poté nastoupila do Vodárenské akciové společnosti, a.s, kde během let 2004 až 2007 působila coby referentka ekonomického úseku v oblasti projektů spolufinancovaných EU.


Administrativní pracovnice

Petra Kapounová

Email: kapounova@hcdukla.cz

Petra Kapounová se narodila 28. srpna 1987 v Jihlavě. Po dokončení maturitního studia v oboru obchodně podnikatelská činnost nastoupila do firmy zabývající se stavebnictvím, kde pracovala jako administrativní pracovnice. V roce 2009 pobývala pracovně v Itálii a po návratu nastoupila do HC Dukla Jihlava.


Asistentka jednatele

Bc. Tereza Ščerbanová

Email: scerbanova@hcdukla.cz

Bc. Tereza Ščerbanová se narodila 5. října 1989 v Pelhřimově. Po maturitě na Jihlavském gymnáziu odešla na tři semestry na univerzitu do německého městečka Tübingen. Bakalářské studium dokončila na Vysoké škole polytechnické Jihlava na oboru Cestovní ruch. Od roku 2011 vede Mezinárodní hokejovou škole pod záštitou Dukly Jihlava. Tento projekt se v roce 2015 podařilo rozšířit o působení dalšího sportu – florbalu, a tak vznikla Mezinárodní sportovní škola. Mezi její další pracovní zkušenosti patří například místo finanční referentky ve společnosti GLS CZ, poradkyně pro sportovní kluby a tělovýchovné jednoty v Jihlavské unii sportu nebo členka realizačního týmu Mladé univerzity (společný projekt Kraje Vysočina a Dolního Rakouska). Mezi její koníčky patří zejména hokej a cestování.


Obchodní a event manažer

Pavel Falta

Email: pavel.falta@hcdukla.cz

Pavel Falta, odchovanec jihlavské Dukly, se narodil 15. srpna 1975 v Jihlavě. Jako brankář postupně prošel všemi hokejovými kategoriemi Jihlavy až do juniorů a v sezonách 1994/1995 – 1996/1997 zde poprvé nakoukl do velkého hokeje, když v Dukle působil jako gólmanská „dvojka.“ Po skončení smlouvy chytal rok ve Znojmě, se kterým mu jen těsně unikl postup z první ligy do extraligy. Následně podepsal smlouvu na dvě sezony v Chomutově a v průběhu druhého roku byl vyměněn do Liberce. Zde zakotvil na dlouhých sedm let (1999 – 2006) a byl u obrody libereckého hokeje, když klub začal budovat značku Bílí Tygři a v roce 2002 slavil postup do extraligy. Za další tři roky získal s Libercem extraligový bronz. V jednatřiceti letech si vyzkoušel první zahraniční angažmá – v jihokorejském klubu Anyang Halla. Hned v další sezoně se vrátil do Liberce, více však chytal v prvoligovém Vrchlabí a v jednom zápasu oblékl dres Dukly. Kariéru završil v ročníku 2008/2009 ve slovenské Nitře. Od roku 2012 působí jako obchodní a event manažer v HC Dukla Jihlava.


Public relations, marketing, web, ticketing

Ing. Tomáš Lysý

Email: lysy@hcdukla.cz

Ing. Tomáš Lysý se narodil 23. března 1986 v Jihlavě. Na Duklu poprvé zavítal v roce 1997, kdy ho otec vzal na úspěšnou baráž proti Kralupům. Po Střední odborné škole v Telči studoval v letech 2006-2012 na Slezské univerzitě v Opavě, obor marketing a management v Karviné. Zde dokončil bakalářské a magisterské studium a absolvoval půlroční stáž ve Finsku. Do Dukly Jihlava byl vybrán v roce 2012 jako redaktor (externě), od roku listopadu 2015 pracuje na marketingovém oddělení. K jeho koníčkům patří také cyklistika, zimní sporty a cestování.


Public relations, marketing

Petr Palovčík

Email: petr.palovcik@gmail.com

Petr Palovčík se narodil 12. 5. 1971 v Jihlavě a na zápasy Dukly Jihlava začal pravidelně docházet od roku 1985. Pravidelně v kotli přicházel o hlas a vyjížděl i na venkovní zápasy. Podepsáním „profesionální smlouvy“ s Duklou Jihlava se mu splnil dětský sen. Od roku 1995 do 2012 pracoval v médiích a reklamě. Jako redaktor pracoval pro Českou televizi a Český rozhlas. V Radiu Vysočina a Českém rozhlase REGION zajišťoval i oblast PR a marketingu. Aktuálně jako OSVČ spolupracuje jako PR pracovník s několika subjekty, moderuje a organizuje firemní akce na klíč a věnuje se reklamní a PR filmové tvorbě.


Organizační pracovník, hlavní pořadatel, marketing

Vladimír Šťastný

Email: stastny@hcdukla.cz

Vladimír Šťastný se narodil 16. července 1964 v Havlíčkově Brodě, od roku 1967 žije v Jihlavě. Od dětství pravidelně navštěvoval zápasy A týmu, pamatuje úspěšné období Dukly v osmdesátých letech, kdy se tým z Vysočíny stal čtyřikrát mistrem republiky. V osobním životě prošel různými profesemi, před nástupem do Dukly Jihlava pracoval deset let jako sportovní redaktor v Jihlavských listech. K jeho koníčkům patří kromě sportu i cestování a amatérské divadlo.


Správce HZS a VS

Martin Tobola

Email: stadion@hcdukla.cz

Martin Tobola se narodil 2. listopadu 1968 v Jihlavě. Do tehdejšího SK Jihlava nastoupil po posledním titulu Dukly Jihlava v roce 1991 na pozici strojníka. Od tohoto roku má na starosti provoz Horáckého zimního stadionu a má tak za sebou již 25 let "správcovství". Od roku 2013 má na starost i Veřejné sportoviště pro lední sporty v ulici Tyršova, (tzn. malá hala CZ LOKO Arény). Je ve výkonném výboru sdružení zimních stadionů v České republice. K jeho koníčkům patří jízda na kole a vnučka.