Horácká aréna

Horácká aréna

Fanoušci si už teď mohu zajistit svá místa v nové hale

Ti, kteří se už nemohou dočkat domácích zápasů v nové hale v Jihlavě, si už nyní mohou pojistit přednostní výběr „svého“ místa. Stačí k tomu jednoduchý krok, či dva - zakoupení permanentní vstupenky na sezóny 2023/2024 a 2024/2025. Dukla Jihlava majitele permic registruje a umožní jim následně přednostní výběr místa celosezónní vstupenky.

Bourací práce postupují rychle, Horácký zimní stadion doslova mizí před očima

Kdo jel kolem Horáckého zimního stadionu před dvěma týdny a nyní, ten se jistě nestačí divit. Bourání slavného stadionu pokračuje mílovými kroky. V pátek 4. srpna odpoledne ještě redakce Dukly stačila na poslední chvíli zachytit poslední část stojící střechy z dronu. O dva týdny později jsou již zbourány balkony a kompletní ochoz na stání. Reportáže z průběhu bourání a následné stavby můžete sledovat na stránkách HZStv1 (PromoTeam) nebo na Horácké aréně. Online průběh bourání a stavby můžete vidět přes webkameru zde.

Na novou arénu se těšíme jak na smilování boží, říká legenda Jiří Cihlář

Hned od začátku srpna se bagry se vší vervou pustily do bourání CZ LOKO Arény (Horáckého zimního stadionu). Jeho historie, psaná od 31. prosince 1955, se tak definitivně uzavírá. Jedna stěna – směrem k parku – již je stržená. Bourání se zájmem láká kolemjdoucí. Někteří se na chvíli zastaví, udělají fotku a jdou dále. Další se s milovaným stadionem se smutkem loučí. A další, jako legendární útočník Dukly Jiří Cihlář, již vzhlíží k nové aréně. „Bourání je smutné, ale na druhé straně jde o radost. Na nový stadion totiž čekáme jak na smilování boží. Nostalgii necítím, ale až bude nová hala, tak na mne možná dýchne, že stará už není. Nyní to vypadá, že stadion spíše opravují,“ usmívá se současný trenér mládeže Dukly.

Čas bourání přišel. Legendární Horácký zimní stadion jde k zemi

Není úspěšnějšího hokejového stadionu v České republice (Československu). Legendární Horácký zimní stadion ale v pátek 28. července 2023 před polednem však dostal pomyslné „parte“. Do stadionu, který po generace spojoval jihlavské fanoušky, se zakousla ruka demoličního bagra. Tím také odstartovala první fáze výstavby nové multifunkční arény, jejíž příprava trvala více jak čtyři dlouhé roky. Ať se stavba daří bez komplikací!