HC Dukla Jihlava – Archiv – Archiv článků
International Ice Hockey School

Oficiální zápas IIHS dopadl lépe pro Bílý tým

Desátý ročník Mezinárodní česko-finské hokejové školy pomalu míří ke svému konci. Neklamným znamením je oficiální zápas, který má vždy punc nejdůležitějšího mače kempu. Před zápasem zazněly státní hymny, po něm byly vyhlášeni nejlepší hráči zápasu i kempu. Utkání se více vydařilo Bílému týmu, který ani jednou neprohrával. Ačkoliv se Modří hnali za vyrovnáním, závěr jim nevyšel a Bílí si pohlídali výhru 7:4. První srpnový den česko-finský kemp končí.

Day six: First win for Blue team

After Saturday´s rest, the players awaited the return to preparation for the final match of the entire camp. They spent the morning preparing on and off the ice. In the afternoon, the game was planned just like the days before.

Den šestý: První výhra pro modrý tým

Po sobotním odpočinku, čekal mladé hokejisty návrat do přípravy na finálový zápas celého kempu. Dopoledne strávili jak přípravou na ledě, tak i mimo něj. Odpoledne byl v plánu zápas stejně jako i dny předtím.

Day five: Marian Jelínek´s seminar and rest day

The Czech-Finnish hockey school has turned into its second half. Like every day, the players had a morning training session, but in the afternoon they had a free afternoon full of funny games and barbecue. The camp was also complemented by an interesting seminar by mental coach and trainer Marian Jelinek, who talked in his presentation about the education of players at the teenage age. After the seminar, in the area around the ice rink, he had informal discussions with the camp guests on various topics focused on mental coaching.

Den Pátý: Seminář Mariana Jelínka a odpočinkový den

Česko-finská hokejová škola se překlopila do své druhé poloviny. Jako každý den hráči absolvovali dopolední trénink, odpoledne na ně však čekalo volné odpoledne plné zábavy s grilováním. Kemp doplnil také zajímavý seminář mentálního kouče a trenéra Mariana Jelínka, který se ve svém výkladu zaměřil na výchovu hráčů v pubertálním věku. Po semináři na ploše okolo zimního stadionu ještě neformálně diskutoval s hosty kempu na různá témata zaměřená na mentální koučink.

Day four: Third win for the White team

Similar as the other days, today the players started training on the ice and other exercises during the morning. After they had lunch and a break for the afternoon rest. After that, it was time for warm-up and the match. The end was same as already two days before, ended better in favor of the White team.

Den čtvrtý: Již třetí výhra v řadě pro tým Bílých

Podobně jako i ostatní dny, i dnes nastoupili hráči během dopoledne k tréninku na ledě a jiných cvičením. Následně čekal všechny účastníky oběd a pauza na odpolední odpočinek. Po něm přišel čas na rozcvičku a následný zápas. Ten jako již dva dny před tím skončil lépe ve prospěch Bílého celku.

Day two and three: two wins for the Whites

After the initial warm-up day, the IIHS participants got down to business. Firstly on Wednesday morning they had an official on-ice photo shoot followed by a morning on-ice and off-ice training. Then in the afternoon, the players played their first game against each other. It was similar on Thursday, when they also practiced in the morning and then played another game in the afternoon. So far the White team has been more successful in the match, winning both matches. The Blue team will get another chance to win on Friday afternoon when the third match will be played.

Den druhý a třetí: dvě výhry pro Bílý tým

Po úvodním zahřívacím dni se účastníci IIHS pustili naplno do práce. Nejprve ve středu ráno absolvovali oficiální focení na ledě a poté následoval dopolední trénink na ledě a na suchu. Odpoledne pak hráči nastoupili do prvního vzájemného zápasu. Podobné to bylo i ve čtvrtek, kdy se také dopoledne nejprve trénovalo a odpoledne se odehrál další vzájemný zápas. V utkání se zatím daří více Bílému týmu, který obě utkání vyhrál, Modrý tým dostane šanci na nápravu už v pátek odpoledne, kdy se odehraje třetí utkání.

Day One: Opening ceremony and first introduction to the ice rink

The IIHS camp came back after long pause due to covid. International Czech-Finnish School celebrates its tenth birthday this year, and for the first time since the start of the project, it is not held in Jihlava, but in Pelhřimov, where the Finnish part of the camp arrived in the afternoon on 25 July. After lunch at the Hotel Slavie all participants moved to the ice rink, where not only the players but also the coaches got acquainted with a completely new environment. The players went on ice on the first day, but their first game will be at the second day of camp.

Den první: Slavnostní zahájení a první seznámení s novým prostředím

Po vynucené covidové pauze se dnes znovu rozjel projekt IIHS. Mezinárodní česko-finská škola letos slaví své desáté narozeniny, poprvé od zahájení projektu se nekoná v Jihlavě, ale v Pelhřimově, kam 25. července finská výprava v odpoledních hodinách dorazila. Po rychlém obědě v Hotelu Slavie se celý kemp přesunul na zimní stadion, kde se nejen hráči, ale i trenéři seznámili se zcela novým prostředím. Hráči hned první den vyjeli i na led, první zápas je však čeká až druhý den kempu.

Na IIHS si nominaci vysloužili talenti z jedenácti českých klubů. Jak vypadají soupisky?

Do začátku letošního ročníku česko-finské hokejové školy zbývá už jen pár dnů. Trenéři proto zveřejnili soupisky, nejvíce je zde hráčů z Jihlavy a Havlíčkova Brodu. Na led se ale dostanou i hráči například z Telče či Pelhřimova. Na finské straně je soupiska poněkud menší a čítá pouze čtrnáct hráčů. Český výběr je o sedm hokejistů bohatší. Letošní ročník IIHS vypukne 25. července.

IIHS podpoří dvacítka sponzorů. Bez vás by to nešlo, ví Ščerban

Bez vás by to nešlo. Nedílnou součástí hokejového projektu jsou samozřejmě partneři. Těch je pro letošní ročník International Ice Hockey School na dvě desítky a především díky nim budou třináctiletí hokejisté mít možnost udělat ve své kariéře další krůčky.

O minulosti, současnosti i budoucnosti IIHS se spolupracovníkem IIHS Vítězslavem Holubem

Do vypuknutí letošního ročníku mezinárodní hokejové školy IIHS už zbývá pouze necelý měsíc. Při výročí desátého ročníku se tedy nabízelo vyzpovídat jednoho ze spolupracovníků úspěšného projektu, který se k organizaci International Ice Hockey School připojil od druhého ročníku, tedy od ročníku 2012. S činovníkem České unie sportu Vítězslavem Holubem jsme si povídali o minulosti, současnosti i možné budoucnosti akce zaštiťované Duklou Jihlava.

Letošní ročník je na IIHS opravdu kvalitní, libuje si šéftrenér Adam Vylíčil

Talentovaným dětem z kraje Vysočina a také z Finska letos budou šéfovat mladé tváře. Čtyřiatřicetiletý šéftrenér letošního ročníku International Ice Hockey School Adam Vylíčil si k sobě vytáhnul čtyři kolegy v podobném věku a společně nadané mladíky povedou k rozvoji osobnosti v hokejovém i každodenním životě. „Je pro mě ctí být na kempu šéftrenérem,“ přiznává talentovaný kouč, který jinak působí v mládeži Dukly. Na IIHS se Vylíčil představí podruhé.

Trenérský štáb IIHS zná svou podobu! Koučům bude šéfovat Adam Vylíčil

Do vypuknutí letního mezinárodního kempu International Ice Hockey School už zbývá pouze lehce přes měsíc a je tak nejvyšší čas představit si jednotlivé trenéry. Těm letos bude šéfovat Adam Vylíčil, který už se akce v pozici trenéra účastnil v minulosti. Mladý kouč bude mít k dispozici celkem čtyři další kolegy. Ty fanouškům představujeme v následujících medailoncích.

Mezinárodní hokejovou školu doplní seminář Mariana Jelínka pro trenéry i veřejnost

Mezinárodní hokejová škola kromě samotného kempu pro nadějné hráče tradičně nabízí i řadu dalších aktivit pro trenéry i širokou hokejovou veřejnost. Letošní ročník nabídne zajímavý seminář od vyhlášeného trenéra, lektora a mentálního kouče Mariana Jelínka na téma výchovy hráčů pubertálního věku a problematiky smluv hráčů v tomto věku. Seminář proběhne 29. července od 13 do 17 hodin v prostorách plaveckého bazénu v Pelhřimově. Vstupné na seminář je 500 korun, trenéři mimo hokejové prostředí a zájemci z řad veřejnosti se mohou přihlásit na emailu: iihs@hcdukla.cz.

Mezinárodní hokejová škola se vrací! Po čtyřleté odmlce proběhne desátý ročník

Úspěšný projekt napíše svou desátou kapitolu. Mezinárodní česko-finská hokejová škola IIHS se sice v posledních čtyřech letech vinou pandemie uchýlila k zimnímu spánku, nyní je ale zpátky v plné parádě. Kemp se letos bude poprvé konat na zimním stadionu v Pelhřimově a na programu je 25. července až 1. srpna.