AkademieRealizační týmyNábor
KontaktTurnaje Krasobruslení
Kurz brusleníDokumenty Klubový řád, příspěvky

Starší žáci A nadějný rozehraný duel k vítězství nedovedli

V sobotu 15. září cestovali svěřenci Martina Pykala do Mladé Boleslavi, kde na ně čekal úvodní soupeř letošní sezony. Domácí na svého soupeře vlétli a během čtyř minut vedli 2:0. Hosté ale zabrali a do konce první třetiny otočili na 3:2. Středočeši dokázali během druhé části vyrovnat. V polovině duelu ale poslal jihlavské mladíky do vedení svým třetím gólem Andrej Fábry. V poslední dvacetiminutovce ale Mladá Boleslav přidala dvě branky a zvítězila těsně 5:4.

Mladším žákům C se úvodní kolo povedlo, vstřelili sedm branek

V sobotu 15. září zahájili mladší žáci C svou ligovou sezonu. Prvním soupeřem jim byli mladíci z Mladé Boleslavi. Hosté z Jihlavy vedli po úvodní třetině 3:1, když se jako první v sezoně trefil Oliver Fink. Druhá část dopadla nerozhodně, na každé straně padly dvě branky. Poslední dvacetiminutovka znovu patřila Dukle, která přidala dva góly a svěřenci Martina Pykala se tak mohli radovat z výhry 7:4.

Jihlavští mladíci v rámci DTS porazili Pardubice v obou duelech

V neděli 2. září odehráli v Praze jihlavští žáci druhý dvojzápas. Tentokráte jim byl soupeřem celek Pardubic. Mladíci Dukly vyhráli první duel těsně 3:2. Vítěznou branku vstřelil Adam Ošmera. Ve druhém duelu si jihlavský obránce připsal dvě asistence a měl tak podíl na výhře 5:2.

Starší žáci si na úvod DTS turnaje připsali první body

V neděli druhého září se konal první turnaj v rámci DTS (Dlouhodobá turnajová soutěž). Ten se hraje na dva krát dvacet minut čistého času. Každých dvacet minut se bodově hodnotí zvlášť. Za výhru dva body, za remízu bod. Mladíci Dukly mají ve skupině C Spartu Praha, Pardubice, Tábor a České Budějovice. A právě Tábor byl prvním soupeřem Dukly. Jihlavané první duel vyhráli 3:0, když se jako první prosadil Jindřich Habermann. Ve druhém duelu pak prohráli 2:4.

Mládež v novém. Mladí Dukláci budou nastupovat v podobných dresech jako A-tým

Do nové sezony vstoupí mládežnické kategorie HC Dukla Jihlava ve zbrusu nových dresech. Jejich podoba téměř vychází z dresů, které v extraligovém ročníku 2017/2018 oblékal A-tým Dukly. Novinku si jako první vyzkoušeli jihlavští junioři a hned jim přinesla štěstí – v úvodním přípravném utkání totiž porazili České Budějovice na jejich ledě 3:2 v prodloužení.
Na webu hcdukla.cz v sekci Mládež již najdete nově rozdělené mládežnické kategorie a jejich rozpis zápasů (vyjma 8. třídy – starších žáků A a 6. třídy – mladších žáků C, jenž budou doplněny).

Příprava nebyla jednoduchá, ale odmakali jsme jí, shodují se junioři Tomáš Vala a Tomáš Pigl

První fáze přípravy na novou sezonu je u konce. Junioři polykali tvrdé dávky pod vedením trenérů Karla Nekvasila, Richarda Adama a poté také do Dukly se navrátivšího Viktora Ujčíka. A bude to třeba, nejstarší mládežnická kategorie Jihlavy by se ráda po roční odmlce znovu dostala do play-off. Co během letního drilu získáš, v sezoně jako když najdeš. „Bylo to náročné. V průběhu letní přípravy se nám vyměnili trenéři, ale myslím, že nám příprava dost dala,“ hlásí Tomáš Pigl a na jeho slova navazuje i Tomáš Vala (na snímku). „Nebyla jednoduchá, ale odmakali jsme to a zvládli jí dobře,“ říká starší ze zpovídaných útočníků juniorského týmu.

Přípravu obou juniorek hodnotím pozitivně. Jsou tu hráči, co chtějí pracovat, říká Karel Nekvasil

Vedle A-týmu skončila posledním červnovým pátkem také příprava juniorských týmů Dukly Jihlava. Záměrně hovoříme v množném čísle, jelikož Dukla má od nové sezony po reorganizaci mládežnických soutěží dva týmy: juniorský A-tým a B-tým. Trenér Karel Nekvasil strávil půl přípravy u Béčka, poté u Áčka, a spokojen je v obou případech. „Přípravu bych v Áčku i v Béčku hodnotil pozitivně. Jsou tady kluci, kteří chtějí pracovat. Samozřejmě rozdíly ve fyzické vyspělosti jsou. Ale co se týče práce hráčů, tak chtějí, a s tím jsme spokojení,“ říká kouč, který v novém ročníku povede juniory spolu s Viktorem Ujčíkem.

Junioři Dukly se pod vedením Karla Nekvasila a Viktora Ujčíka již připravují na ledě

Jsou to teprve tři měsíce, co jihlavští junioři zakončili uplynulou sezonu. Přesněji 15.3. prohráli po prodloužení v Olomouci a obsadili konečné 14. místo. Nejstarší mládežnická kategorie Dukly se nyní připravuje na novou sezonu, která jim začne prvním zápasem ve čtvrtek 6.9. doma proti Českým Budějovicím a systém soutěže bude s výraznými změnami – více zde. Nyní jsou jihlavští junioři opět na ledě a pod vedením trenérů Karla Nekvasila a Viktora Ujčíka polykají tréninkové dávky na zimáčku. Na fotogalerii z tréninku na ledě se můžete podívat na na Facebooku.

Hodnocení březnových turnajů VTM 2017/18 s účastí mužstev Kraje Vysočina a HC Dukla Jihlava

Ve třetím ročníku projektu VTM (výchova talentované mládeže) v rámci ČSLH došlo k sehrání třetího a dvou čtvrtých kol turnajů kategorií U14, U13 a U12. Třetí, čtvrté a čtvrté kolo turnajů s účastí mužstev z Vysočiny se odehrálo 4.3.2018 ve městech Strakonice, Jihlava a Hlinsko. Klub HC Dukla Jihlava v nich měl opět hojné zastoupení. Projekt má za cíl umožnit každý měsíc společný trénink či turnaj vybraných hráčů v rámci daného kraje a tím se starat o rozvoj talentovaných hráčů v celé České republice.

Se sezonou jsem rozhodně spokojený, hlásí trenér B-týmu mladšího dorostu Marek Melenovský

Mladší dorost B funguje v rámci Dukly Jihlava již šestým rokem a opětovně se ukazuje, že oprávněně. V letošní sezoně se tým vedený bývalými hráči Dukly a extraligovými mistry Markem Melenovským a Lukášem Sáblíkem dostal ze třetího místa po základní skupině až do A-nadstavby. Tam v konkurenci silnějších týmů obstál. „Skupina byla těžší, ale rozhodně jsme se v ní neztratili. Klukům to hodně dalo, zápasy odmakali, museli si sáhnout na sto procent a velkou odměnou jim bylo, že pendlovali mezi A a B-týmem. Sezonu bych hodnotil kladně,“ sděluje kouč Marek Melenovský, jenž od nového ročníku bude působit v Pelhřimově. U místních Ledních Medvědů bude trénovat A-tým a pomáhat s juniorským týmem, který by měla být Béčkem juniorů Dukly.