Podruhé v přípravě proti Olomouci. Dukla tentokrát míří na Hanou

21.08.2018 / Tomáš Lysý

Série čtyř venkovních přípravných zápasů skončí pro Duklu zápasem na ledě Olomouce. S Hanáky již svěřenci trenérů Vlka a Zemana již v předsezonním období jednou hráli, doma tehdy zvítězili 2:1. Poté zapsala Jihlava v rámci ZUBR Cupu dvě porážky, aby v posledním vystoupení porazila Nové Zámky v Přerově po dobrém výkonu 3:2. Utkání v hanácké metropoli začíná v úterý 21.8.2018 úderem sedmnácté hodiny a sledovat ho můžete prostřednictvím textového onlajnu.

Stává se již pomalu tradicí, že Dukla a Olomouc pravidelně měří síly v přípravě. Stačí si vzpomenout na rok 2016, kdy Jihlavští hokejisté podlehli svému soupeři doma v rámci Dukla Cupu hrozivým výsledkem 0:6, ale jak nakonec celá sezona dopadla – postupem do extraligy. O rok později Jihlava – již coby extraligový tým – vyzvala soupeře hned dvakrát. Nejprve v „Plech aréně“ podlehla 1:2 (trefil se Václav Rezek) a doma prohrála se soupeřem stejným výsledkem, byť Adam Zeman poslal červenožluté do vedení. Nyní se oba celky opět setkávají a v prvním vzájemném zápasu si vedla lépe Dukla, která tentokrát 2:1 zvítězila.

HC Olomouc

Po opětovném a dlouhém čekání na návrat do extraligy začne Olomouc kroutit v nejvyšší soutěži již pátou sezonu. Tým z Hané věří, že bude minimálně stejně úspěšná jako ta uplynulá. Kohouti tehdy vyřadili v předkole Zlín 3:1 na zápasy a poté zle trápili vítěze základní části z Plzně. Indiáni se museli hodně nadřít, první vzájemný zápas doma navíc prohráli, ale následně dokázali čtyřmi výhrami v řadě otočit sérii na svojí stranu.

Zatímco Dukla má v přípravě odehráno již pět zápasů, Olomouc jde teprve do třetího předsezonního klání. Vedle již zmiňované porážky na Horáckém zimním stadionu (7.8.2018) si o dva dny později Hanáci napravili chuť. Hráči trenérů Tomajka a Motáka totiž dokázali doma porazit silný Třinec 3:2 na nájezdy. Kohouti sice v rozmezí 25. – 27. minuty dali dvě branky, když se trefil Holec a Irgl, nicméně o své vedení přišli ve třetí třetině během pěti minut po trefách Bukartse a svého bývalého útočníka Hrni. Mač tak dospěl až do nájezdů, ve kterých rozhodl Petr Strapáč. Po utkání proti Jhlavě čeká Olomouc ještě dalších pět přípravných klání – doma s Vladivostokem, ve Zlíně, doma s další Duklou – ale trenčínskou, poté v Trenčíně a derniéru obstará domácí souboj se Zlínem.

V domácím utkání proti Olomouci prohrávali červenožlutí od dvanácté minuty gólem Petra Strapáče, ovšem na konci druhého dějství se jim povedl dokonalý obrat. Nejprve se poprvé za Jihlavu trefil útočník Martin Osmík a v poslední minutě prostřední dvacetiminutovky dokonal obrat Vlastimil Dostálek, kterého vyslal na zteč David Váňa a útočník Dukly nadvakrát překonal gólmana Konráda. A ze svého gólu se samozřejmě radoval. Foto: Markéta Křížová