5:3
(1:1, 1:1, 3:1 - N 0:0 - 0:1)

Juniorům se povedla poslední třetina, vstřelili v ní tři branky

19.10.2018 / Tomáš Lysý

Ve čtvrtek proti Českým Budějovicím se jihlavským juniorům nepovedla první třetina a ztrátu už dohnat nedokázali. V pátek doma proti Kometě byli sice vždy pozadu ale jen o jednu branku. V polovině poslední dvacetiminutovky svým druhým gólem srovnal stav na 3:3 Vítězslav Brož. Následně jihlavští mladíci přidali dvě branky aniž by inkasovali a mohli tak oslavit výhru 5:3. V nadstavbové části byli šťastnější hráči Komety, kteří o bonusovém bodu rozhodli v páté sérii nájezdů.
19.10.2018 18:00, DHL extraliga juniorů - 12. kolo

Javůrek – Moravec, Mareš, Piskač, Rašín, Smolko, Zvěřina – Chlubna, Juda, Brož - Pigl, Čermák, Menšík - Zadražil, Adam, Barák
5

Kašpar (54. Micka) – Kučera, Svozil, Kowalczyk, Holemý, Studený, Sedláček – Kunc, Minárik, Hubáček - Meluzín, Malý, Krejčí - Snášel, Primožič, Popelka - Karpíšek, Bartes, Kadlic
3
Branky a nahrávky: 16. Brož, 35. Čermák (Menšík, Piskač), 51. Brož (Chlubna, Juda), 53. Juda (Mareš), 54. Zadražil (Adam) – 4. Kowalczyk (Malý), 32. Přimožič (Kučera, Popelka), 45. Kučera, rozhodující nájezd Malý. Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Roupec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Třikrát jsme prohrávali a vždy jsme dokázali srovnat. Vyšla nám tříminutovka ve třetí třetině, kdy jsme dokázali vstřelit tři góly a zápas tím rozhodli. Výkon byl lepší než v minulém zápasu proti Českým Budějovicím a zaslouženě jsme brali tři body. Prodloužení jsme hráli pasivněji, než bychom si představovali. Za výhru jsme rádi a klukům za ní děkujeme.