Vítězství v hejtmanském turnaji 2018 patří Slavii Praha, domácí Dukla skončila pátá

10.01.2019 / Tomáš Lysý

Dvanáctý ročník turnaje O pohár Hejtmana Kraje Vysočina ovládli pražské týmy. Nejlepší byla HC Slavia Praha, která získala 22 bodů z 24 možných. Na druhé příčce skončil tým HC Sparty Praha, který v minulosti Hejtmana dvakrát vyhrál. Třetí pozici brali finští hosté z HC Nokia. Domácí HC Dukla Jihlava tentokrát na medailové pozice nedosáhla a patřilo jí páté místo. Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen karlovarský muž v masce Matěj Mikeš.

Každé utkání se hrálo na 2x20 minut, přičemž každá třetina byla hodnocena zvlášť jako samostatné utkání. Z jednoho zápasu tak mohl tým získat maximálně čtyři body – dva body za vítězství v první třetině a dva body za vítězství v druhé třetině.

První hrací den se nejlépe vydařil Slavii Praha, která z osmi třetin sedmkrát vyhrála a zapsala 13 bodů ze čtrnácti. Slávisté tak položili základ ke své výhře, když jediný bod ztratili pouze v utkání proti Karlovým Varům. Situace na dalších pozicích byla hodně otevřená, vždyť druhá Sparta měla devět bodů a šestá Jihlava bodů pět, tedy minimální rozdíl. Navíc s tím, že týmy na třetí, čtvrtém a pátém místě měly odehráno o zápas (tedy o dvě třetiny) více.

7. HC Nokia Black          8 0-1-7  2:40  1 bod

V sobotu dokázala Slavia získat v derby proti Spartě tři body ze čtyř (vyhrála první třetinu 2:1, ve druhé remízovala 1:1) a bylo jasné, že Sešívaní míří vstříc první pozici. Hrálo se tedy o pořadí na druhém a třetím místě, ale ani zde se nic nezměnilo. Pomyslné stříbro uhájila Sparta Praha, která v bitvě proti Nokii Orange vybojovala tři body (2:2 a 3:2). A protože Nokia Orange v posledním zápasu turnaje porazila za čtyři body Duklu (1:0 a 2:0), bylo rozhodnuto, že bronz bude patřit finskému týmu. A to díky lepšímu vzájemnému zápasu, jelikož Seveřané měli stejně bodů jako Karlovy Vary – třináct, a stejný rozdíl skóre (Energie 22:22, Nokia 21:21). Nokia Orange totiž s Energetiky hrála 1:1 a 4:1. Páté místo nakonec patřilo Jihlavě, na šestou pozici klesla sympaticky hrající Příbram a z posledního místa se nezvedl tým Nokia Black.

2007: KHL Zagreb (CRO)

Nejúspěšnějšími celky turnaje je se třemi vítězstvími domácí celek HC Dukla Jihlava. Dvě výhry mají na kontě hokejisté Sparty Praha

Individuální ocenění:

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen DOMINIK NOVÁK z Dukly Jihlava (první zleva). Nejlepším obráncem zvolili organizátoři MATĚJE PELIKÁNA z pražské Sparty (druhý zleva). Pro post nejlepšího útočníka si přijel DAVID KREJČÍ ze Slavie Praha (třetí zleva) a věřme, že má našlápnuto v kariéře stejně tak dobře, jako jeho jmenovec hrající za Boston Bruins. Trofej pro nejužitečnějšího hráče si odnesl MATĚJ MIKEŠ z Karlových Varů (první zprava). Foto: Tomáš Lysý

Týmové soupisky:

HC SLAVIA PRAHA:

Brankáři: Adam Moustafa, Františel Poletín - Obránci: Martin Gut, Max Pšenička, Tomáš Lorenc, David Marek, Petr Labuzík, Ondra Macek - Útočníci: Jakub Kubalík, Viktor Šámal, Petr Derka, Tobiáš Tichý, Ondra Pavlíček, Artur Matějovský, Tomáš Poletín, David Krčál, Adam Prichoďko, Oliver Šturc. Trenéři: Petr Tejral a Petr Macek.

HC SPARTA PRAHA:

Brankáři: Jakub Sádlo, Daniela Nováková - Obránci: Šimon Diviš, Saveliy Prikhodko, Vojtěch Sádlo, Matěj Pelikán, Filip Šeda, Radoslav Cichoň, Samuel Hurst - Útočníci: Tomáš Malínek, Nikol Příhodová, Tom Nicolas Vaněk, Tomáš Hlinka, Timofej Žukovský, František Netušil, Jonáš Imlauf, Ben Adamec, Štěpán Němec, Maximo Šimák. Trenéři: Jiří Kročák a Jiří Zelenka.

HC NOKIA ORANGE:

Brankáři: Rasmus Teeri, Otto Janhunen - Hráči v poli: Eemil Kokkonen, Eemeli Mäkinen, Vihtori Paananen, Roope Jakovuori, Roni Teuho-Markkola, Leevi Hantula, Milo Javanainen, Aleksi Lehtimäki, Jaakko Leino, Jere Mutikainen, Petteri Hassinen, Lenni Vellonen. Trenér: Lasse Paananen.

HC ENERGIE KARLOVY VARY:

Brankáři: Matěj Kříž, Michaela Riedlová - Obránci: Filip Fišer, Ondřej Pačiska, Jiří Malý, Matěj Berger, Tomáš Uxa, Lucie Velinská - Útočníci: Miroslav Naď, Matěj Mikeš, Tobias Bachmann, Petr Roštejnský, Marek Heller, Jan Hruška, David Poizl, Patrik Nosek, Denis Keprla, Lukáš Pech, Jiří Kalous, Jan Šoupal. Trenéři: Bohumír Sapoušek a Jan Keprta.

HC DUKLA JIHLAVA:

Brankáři: Ondřej Štěbeták, Dominik Novák - Obránci: Filip Vaněk, David Zmrhal, David Podroužek, Viktor Tomica, Matěj Kocáb, Petr Čermák - Útočníci: Oliver Fink, Vít Macek, Matěj Gross, Jaromír Linhart, Ondřej Chvátal, Henryk Grabowski, Martin Kouba, Martin Bačkovský, Jakub Falta, Adam Kubíček, Tomáš Přibyl. Trenéři: Martin Pykal a Pavel Zmrhal.

HC PŘÍBRAM:

Brankář: Jiří Weber - Obránci: Daniel Gjašík, Marek Brázda, Jan Veselý, Martin Běhal, David Šašek, Vojtěch Vogeltanz, David Dörfl - Útočníci: Vojtěch Klasna, Tobias Kvasnička, Dário Biengino, Vojtěch Škrdlant, Václav Studnička, Radek Jeník. Trenér: Milan Filipi.

HC NOKIA BLACK:

Brankáři: Rasmus Teeri, Otto Janhunen - Hráči v poli: Markus Leinonen, Eino Luotoniemi, Viiho Puranen, Eero Saarinen, Saku Lepistö, Eeli Viero, Juska Vilen, Frans Lehtonen, Daniel Heikkilä, Oula Pirinen, Veeti Renfors, Thomas Majaniemi. Trenér: Tero Heikkilä.

Společné foto všech účastníku turnaje O pohár Hejtmana kraje Vysočina 2018. Foto: Tomáš Lysý (8x)