0:8
(0:4, 0:3, 0:1 - N 0:1)

Dorostenci Dukly získali potřebné čtyři body ve Žďáru a postoupili do play-off!

14.03.2019

Jihlavští dorostenci se ještě před dnešním mačem upínali k předešlému dni, ve kterém jejich konkurent z Mladé Boleslavi hrál dohrávku s Motorem. "Bolka" vyhrála až v prodloužení, takže se před posledním kolem pouze bodově dotáhla na Duklu. V případě bodové shody má totiž Jihlava lepší vzájemný zápas. Protože v posledním 38. kole získala Boleslav proti Motoru čtyři body, musela naplno bodovat i Dukla na půdě posledního a sestupujícího Žďáru. Hned od prvního dějství bylo jasné, jakým směrem se mač bude vyvíjet. Po dvaceti minutách vedli hosté po gólech Václava Vranky, Matouše Menšíka, Martina Hrbka a Marka Chvátala o čtyři branky. Ve druhé části navýšil jihlavské vedení Jonáš Jungwirth, Denis Štorek a Daniel Pavelec. Třetí část byla na góly nejchudší, trefil se pouze Matouš Menšík - 0:8. Potřebný čtvrtý bod Dukla přidala v prodloužení, které rozhodl po 101 sekundách Daniel Pavelec! Dorostenci HC Dukly Jihlava tak poskočili na první místo D-nastavby a kvalifikovali se do play-off!
14.03.2019 18:00, ELIOD extraliga dorostu - 38. kolo

SKLH Žďár nad Sázavou

Havlík (28. Prchlík) – Macek, Beran, Pecka, Sochor, R. Doležal, Pelikán – Janda, Procházka, Nerad, Kotrba, Elis, Polodna, Brúha, Šantora, Staněk, J. Doležal
0

Maláč – Sapík, Chvátal, Moravec, Hrbek, Vranka, Adam – Pigl, Melenovský, Juřička, Štorek, Broža, Menšík, Mlejnek, Pavelec, Jungwirth, Báťa, Bulík
8
Branky a nahrávky: 2. Vranka (Menšík), 7. Menšík, 10. Hrbek (Jungwirth, Jurička), 17. Chvátal (Jungwirth), 27. Jungwirth (Pavelec, Moravec), 28. Štorek (Vranka), 29. Pavelec, 57. Menšík, 62. Pavelec (Chvátal, Menšík). Rozhodčí: Ondráček – Kotrba, Roupec. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 14:52. Průběh utkání: 0:8.