Budoucí naděje reprezentace do 16 let měly tradiční turnaj v Jihlavě

21.04.2019 / Martin Voltr, Tomáš Lysý

Celkem čtyřicet největších českých talentů ročníku 2004 se o víkendu v polovině dubna představilo na tradičním mezinárodním turnaji v Jihlavě pro kategorii U15. Pod bedlivým dozorem trenérů Českého hokeje bojovali o nominaci na první kempy nejmladšího reprezentačního týmu, tedy kategorie do 16 let. Vedle dvou českých týmů se turnaje účastnila i slovenská patnáctka a švédský tým Skåne. Klání bylo vyrovnané, se dvěma výhrami a jednou porážkou nakonec zvítězil červený tým České republiky před slovenskou U-15 a bílým týmem ČR. Dukla Jihlava měla na turnaji zastoupení díky dvěma útočníkům dorostu - Jonáši Jungwirthovi a Martinu Piglovi.

Řadu mladíků ve věku čtrnácti a patnácti let čekaly přijímací zkoušky na střední školy, proto turnaj v Jihlavě začal až v pátek odpoledne. Na zápasovém programu se ale nic nezměnilo – čeští hráči rozděleni do dvou týmů bojovali společně se slovenskou reprezentací a švédským výběrem regionu Skåne na třídenním turnaji formátem každý s každým.

Podobně jako loni, ani letos nepřinesl turnaj žádného suverénního vládce. Týmy se srovnaly v rozmezí tří bodů a o vyrovnanosti opět svědčilo i to, že poslední porazil prvního.

A nakonec, i vítěz byl stejný – český výběr v červených dresech. První den si poradil s krajany v bílém vysoko 9:4, když už do jedenácté minuty nastřílel šest gólů! V sobotu zvládl i dramatickou přetahovanou se Slováky a výhra 6:4 mu už po dvou dnech garantovala prvenství.

Na závěr si tak mohl „dovolit“ i těsnou porážku 4:5 se Švédy. Jako by na červené dresy přenášeli štěstí trenéři – loni vedl vítěze trenér tehdejších hradeckých mistrů dorostu Petr Luštinec, letos pro změnu lodivod zlatého Liberce Richard Lobo, společně s Michalem Gandalovičem.

Jen vinou horšího vzájemného zápasu obsadili druhou příčku Slováci, jež přetlačili švédský celek a na závěr vynulovali bílý český tým. Košický brankář Patrik Jurčák vychytal jako jediný za víkend čisté konto, které je o to cennější, že jinak poměrně jasně dominovaly útoky.

Níže najdete statistický přehled turnaje i soupisky všech účastníků. Větší část českých mladíků se už v nejbližších měsících představí na prvních kempech reprezentace do 16 let. Na koho trenéři ukážou?

Kompletní fotogalerii ze zápasů najdete na FB stránce Juniorský hokej nebo na uvedených odkazech v článku. Autor: Ronald Hansel

Výsledky turnaje U15 v Jihlavě

SKÅNE – SLOVENSKO 4:6 (1:1, 0:2, 3:3)
Branky a nahrávky: 2. Pahlsson (F. Larsson, A. Smeds), 49. Jarnvi (Carlzohn, O. Pettersson), 50. J. Larsson, 52. J. Larsson (Ahglren, O. Pettersson) – 12. Petrovský, 25. Nemec (Thomka), 34. Slafkovský (Nemec), 53. Sýkora (Nemec, Mešár), 56. Petrovský (Žlnka, Sisik), 60. Mešár (Sýkora). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1.

ČR "BÍLÍ" – ČR "ČERVENÍ" 4:9 (0:6, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 30. Juříček (Jungwirth, Čech), 30. Hrdlička (Formánek, Slavíček), 46. Becher (Gardoň), 48. Bareš (Hrabík, Šapovaliv) – 3. Tůma (Hlávka), 5. Alscher, 6. Šiler, 6. Hujer (Šmajda), 8. Šiler, 11. Kulich (Šiler, Kozlík), 21. Polák (Trunda), 48. Polák, 50. Kulich (Alscher, Šiler). Vyloučení: 5:4, navíc Čech (bílí) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2.

ČESKO "ČERVENÍ" – SLOVENSKO 6:4 (2:0, 1:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 13. Alscher, 18. R. Němec (Hodinář, Alscher), 38. R. Němec (Kulich, F. Němec), 46. Kozlík (Polák), 56. Alscher, 58. R. Němec (Hlávka) – 32. Slafkovský (Patzelt), 49. Petrovský (Nemec), 51. Thomka (Štekláč), 53. Petrovský (Slafkovský). Vyloučení: 2:9, navíc Moško (Slovensko) 10 minut. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1.

SKÅNE – ČR "BÍLÍ" 3:7 (2:2, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Kjellberg (F. Larsson, A. Pettersson), 12. Möller (A. Smeds, F. Larsson), 24. Carlzohn (V. Smeds) – 3. Jungwirth (Juříček, Bareš), 6. Bareš (Čech, Gardoň), 28. Přibyl (Malínek, Hrabík), 30. Pigl (Becher), 34. Burian (Juříček, Šapovaliv), 53. Pigl (Šapovaliv, Gardoň), 60. Šapovaliv (Pigl, Slavíček). Vyloučení: 7:7, navíc J. Larsson (Skane) 10 minut. Využití: 2:3.

ČR "ČERVENÍ" – SKÅNE 4:5 (0:0, 3:2, 1:5)
Branky a nahrávky: 31. Rymon, 37. Trunda (R. Němec, Šiler), 39. Polák (Tůma, Šmajda), 51. Šmajda (Hodinář) – 37. F. Larsson (Carlzohn, A. Pettersson), 39. Pahlsson (Flood), 45. F. Larsson (O. Pettersson, A. Smeds), 57. Hed (A. Smeds, Pahlsson), 59. Schalin (J. Larsson, Carlzohn). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.

ČR "BÍLÍ" – SLOVENSKO 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Gabriel (Moško), 18. Sisik (Žlnka, Patzelt), 41. Slafkovský (Nemec, Sisik), 47. Kremnický (Sýkora), 59. Petrovský (Slafkovský). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1.

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. ČR „červení“ 3 2 0 0 1 19:13 6
2. SLOVENSKO   3 2 0 0 1 15:10 6
3. ČR „bílí“   3 1 0 0 2 11:17 3
4. SKÅNE     3 1 0 0 2 12:17 3

Vítězný tým turnaje – Česká republika „červení“. Foto: Ronald Hansel

Na druhém místě v turnaji skončila slovenská U-15. Foto: Ronald Hansel

Druhý tým České republiky – „white“ obsadil s jednou výhrou třetí pozici. V týmu byli i dva zástupci jihlavského hokeje – mezi stojícími hráči čtvrtý zleva Jonáš Jungwirth a v téže řadě zcela vpravo Martin Pigl. Foto: Ronald Hansel

Na posledním místě se umístil švédský celek Skåne, který ale získal skalp vítěze turnaje Czech „red“. Foto: Ronald Hansel

Soupisky účastníků turnaje:

Česko "červení"
Brankáři: Štěpán Vopravil, Jan Špunar.
Obránci: Marek Alscher, Tadeáš Tůma, Jan Hodinář, Matěj Houdek, Ondřej Hykl, František Němec.
Útočníci: Vojtěch Polák, Tomáš Trunda, Jakub Hujer, Richard Němec, Dominik Rymon, Samuel Šmajda, Matěj Trögner, Filip Petrásek, Tadeáš Hlávka, Matěj Kozlík, Jiří Kulich, Jakub Šiler.
Trenéři: Richard Lobo, Michal Gandalovič.

Slovensko
Brankáři: Rastislav Eliaš, Patrik Jurčák.
Obránci: Richard Patzelt (C), Marian Moško, Lukáš Pánik, Adam Kremnický, Filip Čulík, Boris Žabka, Šimon Nemec (A), Sebastián Štekláč.
Útočníci: Alex René Bartakovics, Markus Suchý, Filip Mešár (A), Jakub Ružek, Adam Sýkora, Patrik Gabriel, Servác Petrovský, Samuel Sisik, Ivan Thomka, Adam Žlnka, Juraj Slafkovský, Patrik Melicher.
Trenéři: Branislav Varga, Tibor Tartaľ.

Česko "bílí"
Brankáři: Mario Žalčík, Ondřej Bizoň.
Obránci: Aleš Čech, Aleš Brůna, Adam Burian, Tomáš Cibulka, Matěj Prčík.
Útočníci: Jakub Hrdlička, Vojtěch Malínek, Šimon Slavíček, František Formánek, Ondřej Hrabík, Matěj Gardoň, Martin Pigl, Adam Bareš, Ondřej Becher, Matyáš Šapovaliv, Filip Juříček, Jonáš Jungwirth, Matěj Přibyl.
Trenéři: Radek Philipp, Jiří Mifek.

Skåne
Brankáři: Ville Jeppsson, Viktor Westermark.
Obránci: Oskar Carlzohn, Oliver Casselsten, Eric Henérius, Alexander Petersson, Joel KjellBerg (A), August Renemark, Noah Schalin.
Útočníci: Oskar Pettersson (C), Benjamin Ahlgren, Anton Berg, Tobias Jarnvi, Freddie Larsson, Oscar Hed (A), Jonathan Larsson, Elton Möller, Erik Pahlsson, Axel Smeds, Viktor Smeds, Eric Flood, Jacob Magnusson.
Trenéři: Rune Johansson, Linus Karlsson a Emil Walldén.
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
LHK Jestřábi Prostějov