Druhý zápas vyhrál Bílý tým. Ceny předával David Rittich, hráči dostali přednášku

25.07.2019 / Tomáš Lysý

Dopolední program kempu nebyl odlišný od předešlých dní. Budíček, snídaně, dvoufázové tréninky a oběd. Poté ale přišla malá změna. Hráči se ihned po obědě neodebrali na polední klid, ale absolvovali přednášku o tom, jak vystupovat v médiích. Odpoledne byl na programu druhý zápas, který měl tentokrát hodně dramatický průběh. Po změnách v sestavě se oba týmy přetahovaly o vedení, vítězný gól pod dohledem Davida Ritticha dvě minuty před koncem z hole Josefa Teplého hrajícího za Bílý tým.

Třináctiletí hokejisté si možná ve svém věku ani neuvědomují, jakou sílu představují sociální sítě. Nejen o tom byla přednáška, jak se v médiích chovat. Petr Palovčík z marketingu Dukly hráčům pověděl, jak vystupovat při rozhovorech, jak nejlépe odpovídat a co naopak neříkat nebo co v krajním případě vůbec nedávat na Facebook či stále více oblíbený Instagram. Po konci přednášky následovala čtyři videa, z toho tři natočená hned první den kempu.

Odpoledne proběhl druhý zápas kempu. Některé hráče bohužel postihlo menší zranění, takže týmy nevyjely na led na kompletní čtyři lajny. Dramatičnosti zápasu to ale nijak neubralo. Do vedení se dostal Bílý tým a to jakoby předznamenalo, jak se bude zápas vyvíjet. Chvíli vedli Modří, kteří sedm a půl minuty před koncem šli do vedení 7:6. Jenže průběžné vítězství neudrželi. White team, mohutně podporovaný svými nehrajícími hráči, totiž tři minuty před koncem srovnal a o další minutu později vstřelil Josef Teplý, bratr Michala Teplého letos draftovaného do NHL, vítězný gól.

Tomáš Dzurik: S finskými trenéry si rozumíme, angličtina se zlepšuje rok od roku. Třeba spolu jednou poletíme i na dovolenou

Autor videa: Tomáš Lysý

2. zápas: Blue team – White team 7:8

Branky a nahrávky: 12. Tadeáš Kantor (Pyry Takala), 20. Tobias Chlubna (Rostislav Nosek, Tadeáš Koubek), 24. Tadeáš Koubek (Adam Ošmera), 35. Martin Dvořák (Valtteri Nyppeli), 42. Tomáš Smetánka (Jindřich Habermann), 47. Adam Ošmera (Patrik Mrtka), 53. Valtteri Nyppeli (Jindřich Habermann) – 2. Michael Helsingius (Matěj Vojáček), 22. Jáchym Jungwirth), 25. Matěj Vojáček (Antti Lepola), 28. Antti Lepola (Matěj Fiala, Matěj Pražák), 38. Tadeáš Adam (Matěj Vojáček), 52. Jáchym Jungwirth, 57. Josef Teplý, 58. Josef Teplý. Rozhodčí: Ondřej Polák, Jaakko Stark – Jakub Jančí, Márk Seres. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 55.

Blue team: Jakub Čerbák (21. Vít Jirák, 41. Aaron Friberg) – Adam Král, Adam Ošmera, Patrik Mrtka, Niki Nurmikolu, Ondřej Cholava, Lauri Koivunen, Martin Dvořák, Leo Pajari – Rostislav Nosek, Tadeáš Koubek, Arttu Myllynen – Pyry Takala, Jindřich Habermann, Tomáš Smetánka – Tobias Chlubna, Lassi Ahonen, Valtteri Nyppeli – Joone Piironen, Matti Lehtonen, Tadeáš Kantor. Trenéři: Jakub Venc, Mikko Karhusaari

White team: Mitro Huittinen (21. David Račan, 41. Ondřej Málek) – Matěj Fiala, Dominik Löffler, Tadeáš Adam, Felix Hautamäki, Tobiáš Sapík, Lenni Neronen, Matěj Pražák, Noel Vilenius – Antti Lepola, Tatu Nieminen, Josef Teplý – Jáchym Jungwirth, Matěj Vojáček, Michael Helsingius – Patrik Křížek, Max Freihoff, Jan Frühbauer – Luca Ruusila, Joonas Silén, Lukáš Nový. Trenéři: Tomáš Dzurik, Toni Viljanen.

Ceny pro nejlepší hráče zápasu předával David Rittich, bývalý gólman Dukly Jihlava, národního týmu a nyní brankář organizace NHL Calgary Flames. Nejlepší hráči: Ondřej Málek, Mitro Huittinen - Jakub Čerbák, Valtteri Nyppeli. Foto: Tomáš Lysý

Josef Teplý: Semkli jsme se a zlepšili jsme všechno než v prvním utkání