Prestižní Pitnerův Memoriál vyhrál Chomutov, Dukla jakožto obhájce vítězství skončila druhá

20.08.2019 / Tomáš Lysý

Desátý ročník Memoriálu legendárního trenéra Jaroslava Pitnera byl dramatem téměř do samotného konce. Po prvním hracím dni vedla domácí Dukla, která měla náskok pouze bodů na Chomutov. Což nebylo moc vzhledem k systému turnaje, kdy se každý zápas hrál na 2x20 minut, přičemž každá třetina byla hodnocena zvlášť jako samostatný výsledek. Ve druhém zápasu druhého dne se oba soupeři střetli a Piráti rázem získali výhodu stejně bodů a lepšího vzájemného zápasu, jelikož s Jihlavou nejprve remízovali a pak jí porazili. Do velmi zajímavého průběhu se ještě vložil Motor a Olomouc, jenž před posledním kolem ztráceli na lídry bod. Chomutov v něm nezaváhal a po jasných výhrách nad Táborem slavil první místo, Jihlava skončila vinou horšího vzájemného duelu druhá. Olomouc a Motor prohráli, takže měli stejně bodů a pro bronzové Hanáky rozhodl lepší vzájemný zápas. Páté místo uzmul Tábor, na šesté pozici skončil Havlíčkův Brod.

Dle herního systému mohl tým v jednom utkání získat čtyři body. Každý zápas turnaje, určený kategorii dorostu (ročník narození 2003 a mladší), se hraje na 2x20 minut a obě dvacetiminutovky jsou ohodnoceny zvlášť. Za výhru v jedné třetině jsou dva body, za remízu bod a za porážku nula bodů. Např. pokud tým A porazí tým B 4:2 po třetinách 2:1 a 2:1, tak tým A získá čtyři body (dvě za každou třetinu). Pokud tým A bude hrát s týme B 4:4 po třetinách 3:2 a 1:2, tak oba týmy získají dva body (výhra v jedné ze dvou třetin) atp.

Výsledky 10. ročníku Memoriálu Jaroslava Pitnera:

1. hrací den – sobota 17.8.2019:

Po prvním hracím dni měla vše nejlépe rozehrané domácí Dukla Jihlava, která ze šesti třetin posbírala pět vítězství a prohrála jen jednu třetinu s Olomoucí. Vzhledem k tomu, že každá třetina se počítala zvlášť (vítězství 2 body, remíza bod, porážka nula), měli červenožlutí deset bodů z dvanácti. O dva body zpět byl vzdálen Chomutov, v jehož utkání s Motorem se v obou třetinách urodil výsledek 0:0. O pomyslné třetí místo se pral právě Motor a Olomouc, oba týmy měly shodně po šesti bodech. S odstupem následoval dvoubodový Tábor a bez bodu byl po prvním dnu Havlíčkův Brod. Bylo tedy jasné, že zejména zápas Dukla – Chomutov hodně napoví.

HC TÁBOR – HC DUKLA JIHLAVA 0:2 a 0:2
Branky a nahrávky: 8. Eremiáš (Adam), 20. Eremiáš (Sapík), 22. Pavelec (Melenovský), 28. Bulík (Valach). Rozhodčí: Mejzlík – Augusta, J. Jančí. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:2 a 0:2.

BK HAVLÍČKŮV BROD – HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:5 a 0:3
Branky a nahrávky: 5. Kravec, 14. Rauš (Dymák) – 2. Kalčík (Petrásek), 6. Dohnal (Kalčík), 9. Lukeš (Petrásek), 9. Kalčík (Dvořák), 15. Kantor (Petrásek), 23. Kalčík (Petrásek), 25. Lukeš (Dub), 27. Kantor (Kundrát). Rozhodčí: Mejzlík – Augusta, J. Jančí. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5 a 0:3.

HC OLOMOUC – PIRÁTI CHOMUTOV 1:0 a 0:3
Branky a nahrávky: 8. Přecechtěl – 28. Rindoš (Kroupar, Perný), 29. Čech (Rindoš), 34. Svoboda (Poschl, Jenček). Rozhodčí: J. Mareček – Dörrer, Šťastná. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0 a 0:3.

HC DUKLA JIHLAVA – BK HAVLÍČKŮV BROD 2:1 a 4:1
Branky a nahrávky: 3. Macek, 12. Zdarsa (Juřička), 23. Macek (Zdarsa), 25. Mlejnek (Pavelec, Eremiáš), 25. Šabatka (Eremiáš), 37. Sapík – 17. Prášek (Vaněček, Kutlvašr), 31. Prášek (Číhal). Rozhodčí: J. Mareček – Dörrer, Šťastná. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1 a 3:0, 3:1, 4:1.

HC OLOMOUC – HC TÁBOR 0:1 a 5:0
Branky a nahrávky: 23. Ševčík (Prísažný, Lajoš), 27. Ruda (Přidal, Přecechtěl), 29. Fasner (Drábek), 39. Přidal (Zelinka, Havel), 39. Fasner (Ruda) – 20. Cháb (Matašovský). Rozhodčí: Suchý – Kouba, Augusta. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1 a 5:0.

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – PIRÁTI CHOMUTOV 0:0 a 0:0
Rozhodčí: Suchý – Kouba, Augusta. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Průběh utkání: 0:0 a 0:0.

HC OLOMOUC – HC DUKLA JIHLAVA 1:3 a 3:2
Branky a nahrávky: 19. Nesvadba (Ruda), 26. Přidal (Holcman), 31. Prísažný (Nesvadba), 39. Ruda (Prísazný) – 11. Vovsík (Pavelec), 15. Macek (Báťa), 19. Meljnek (Janda), 25. Pavelec, 36. Adam. Rozhodčí: Sibera – J. Jančí, G. Havelka. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:2. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3 a 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

PIRÁTI CHOMUTOV – BK HAVLÍČKŮV BROD 3:2 a 2:1
Branky a nahrávky: 1. Šugár (Perný), 6. Vostiňák (Ekrt), 6. Šugár (Čech), 22. Šilar (Šugár), 29. Ekrt (Vostiňák) – 5. Juřica (Číhal), 7. Janko (Krejčí), 28. Krejčí (Besmák). Rozhodčí: Sibera – Augusta, G. Havelka. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2 a 1:0, 1:1, 2:1.

HC TÁBOR – HC ZUBR PŘEROV 2:1 a 1:1
Branky a nahrávky:
14. Eremiáš (Janda, Kofroň), 20. Eremiáš (Nevšímal), 23. Matašovský (Budík) – 6. Brázda, 23. Juřička (Kuncek). Rozhodčí: Mejzlík – G. Havelka, J. Jančí. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 2:1 a 1:0, 1:1.

2. hrací den – neděle 18.8.2019:

Hned druhý zápas druhého hracího dne změřila síly Dukla s Chomutovem, což byl jeden ze zlomových zápasů celého turnaje. Jihlavští hokejisté ještě stihli v závěru první třetiny srovnat na 1:1 a uzmout bod, druhé utkání už si ale Chomutov pohlídal a vyhrál jej 2:0. Bodově se tak v tabulce dotáhl právě na Jihlavu. Do tak již dramatického průběhu turnaje ještě promluvila „dvojvýhra“ Olomouce nad Motorem, takže po osmi třetinách vedl Chomutov s 11 body, druhá byla Dukla se stejným bodovým ziskem, ale horším vzájemným zápasem. Třetí místo patřilo desetibodové Olomouci a stejně bodů měl čtvrtý Motor (opět horší vzájemný zápas).

Jasno bylo také o posledním týmu. Bruslaři z Brodu totiž dvakrát těsně prohráli s Táborem a obsadili tak poslední šesté místo. Jihlava poté ještě uživila naději na vítězství v turnaji, které obhajovala z minulého ročníku, když porazila Motor 3:1 a 2:1. Jenže Chomutov vzápětí nastoupil proti předposlednímu Táboru, Kohouty přejel jasně 5:0 a 4:0 a mohl se radovat z vítězství v turnaji – díky lepší bilancí vzájemných zápasů proti Jihlavě. Třetí místo nakonec ukořistila Olomouc, která sice v posledním utkání na turnaji podlehla poslednímu Havlíčkovu Brodu a ten tak také poznal radost z výhry, ale při bodové shodě s Motorem měla lepší vzájemný zápas.

HC TÁBOR – HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:4 a 1:4
Branky a nahrávky: 1. Kofroň (Cháb), 25. Matašovský (Bašta, Cháb) – 4. Kundrát (Kašpar), 6. Kašpar (Marhoun), 9. Lukeš (Dub), 14. Dub, 30. Marhoun (Kašpar), 31. Hail, 38. Dub (Lukeš), 38. Kašpar (Kříž, Vavřík). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Průběh utkání: 1:0, 1:4 a 1:0, 1:4.

HC DUKLA JIHLAVA – PIRÁTI CHOMUTOV 1:1 a 0:2
18. Eremiáš (Sapík) – 12. Vostiňák, 29. Šilar (Ekrt), 30. Svoboda (Perný). Rozhodčí: Mejzlík – T. Mareček, Šťastná. Vyloučení:2:2. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 1:1 a 0:2.

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC OLOMOUC 0:1 a 1:2
24. Kundrát (Placek) – 6. Ruda, 32. Holcman (Ruda), 40. Ruda (Nesvadba). Rozhodčí: Mejzlík – T. Mareček, Šťastná. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1 a 1:0, 1:2.

BK HAVLÍČKŮV BROD – HC TÁBOR 0:1 a 1:2
Branky a nahrávky: 40. D. Krejčí (T. Krejčí, Janko) – 14. Suchan (Souš, Šimák), 33. Souš (Šimák), 36. Šimák (Souš). Rozhodčí: Jeletz – J. Jančí, Augusta. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1 a 0:2, 1:2.

HC DUKLA JIHLAVA – HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:1 a 2:1
3. Pavelec, 15. Juřička (Zdarsa, Báťa), 16. Mlejnek (Melenovský), 23. Pavelec (Zdarsa), 35. Pavelec (Melenovský, Šabatka) – 8. Kundrát (Kašpar), 36. Kotouz (Hromada). Rozhodčí: Jeletz – J. Jančí, Kouba. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1 a 2:0, 2:1.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC TÁBOR 5:0 a 4:0
Branky a nahrávky: 3. Šilar (Šugár), 6. Poch (Spudich), 7. Šugár (Šilar), 8. Spudich (Poschl), 11. Spudich (Svoboda), 24. Poch (Poschl), 24. Vostiňák (Ekrt), 26. Spudich (Doring), 29. Svoboda (Spudich). Rozhodčí: Sibera – J. Mareček, T. Mareček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 5:0 a 4:0.

OLOMOUC - HAVLÍČKŮV BROD 0:1 a 1:4
Branky a nahrávky: 21. Fasner - 4. T. Krejčí, 23. Zych (Číhal), 25. Dymák (Rauš), 26. Bačkovský (T. Krejčí), 35. Bačkovský (Kutlvašr). Rozhodčí: Sibera - J. Mareček, T. Mareček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Průběh utkání: 0:1 a 0:3, 1:3, 1:4.

Fotogalerie: 2. hrací den. Autor: Nela Dittrichová