Podpořte nás v nové sezoně, vyzval jednatel Dukly Bedřich Ščerban fanoušky na tiskové konferenci

09.09.2020 / Vladimír Šťastný

Tři dny před zahájením nové sezony Chance ligy 2020/21 proběhla v CZ LOKO aréně v Jihlavě tradiční tisková konference. O připravenosti týmu, cílech do nové sezony i k aktuálnímu stavu ohledně nákazy Covid 19 hovořili jednatel klubu Bedřich Ščerban, hlavní trenér týmu Viktor Ujčík a kapitán týmu Josef Skořepa.

Jednatel Dukly Bedřich Ščerban v úvodním slově okomentoval komplikovanou situaci v přípravě na sezonu.“"Letos se příprava těžko hodnotí, jelikož jsme se museli poprat s nastalou situací. Soupeři nám třeba den předem utkání odřekli kvůli nakažení nebo obavám z toho, aby se nenakazili. Kvůli tomu je těžké hodnotit přípravu. Splnili jsme to, co jsme měli poté postupně naplánované a dle odřeknutí zápasu se podařilo to, co se podařilo,"sdělil.

Podobně jako jednatel hovořil o komplikované přípravě trenér Viktor Ujčík. "První fáze byla ovlivněná pandemií koronaviru. Začali jsme trošku později, než jsme chtěli. Ale v rámci možností a pravidel jsme trénovali a natrénovali jsme na suchu to, co jsme chtěli,“ řekl Ujčík a pokračoval:“Přípravu na ledě bohužel přerušilo karanténní období, stihli jsme odehrát jedno utkání v Třebíči a začínali jsme nanovo. Kvůli karanténě jsme zrušili tři zápasy a šli přímo do utkání s Porubou, které bylo odehráno slušně. Jádro týmu z loňské sezony dostává do krve ten hokej, co chceme předvádět a v zápase v Litvínově se objevovaly věci, které chceme vidět,“ doplnil hlavní trenér A-týmu, který se k problému koronaviru vyjádřil velice upřímně: “Sezona bude ovlivněná koronavirem a nebude to přáním Dá-li Bůh. Já si nemyslím, Dá-li Bůh. Je to o zdravém rozumu, aby se konečně začalo přemýšlet a dalo se na odborníky, kteří jsou uznávaní u nás v republice i světově. A to, že covid je chřipka, v současné době se slabým nebo s žádným průběhem. Já i celá moje rodina jsme covid prodělali a tak příjemnou chřipku jsem ještě v životě neměl. Jestli se tady budeme pořád honit za někým, kdo bude bez příznaků a budeme určovat, že je pozitivní a celý tým nebude trénovat, tak bude sezona "na prd" a to pro všechny. Pojďme začít přemýšlet. Kdo chce chodit na hokej, tak může chodit na hokej; kdo se nebojí, ať chodí. Ti, co se budou bát, ať sedí doma a mají roušky, je to jejich věc. Pojďme začít normálně žít, jako svobodní lidé, a ne před rokem 1989."

Dresy pro novou sezonu představil hlavní trenér A-týmu Viktor Ujčík (vlevo) a kapitán A-týmu Josef Skořepa (vpravo) pod dohledem jednatele Dukly Bedřicha Ščerbana. Foto: Tomáš Lysý

Před nadcházející sezonou a s ohledem na nepříliš povedenou loňskou sezonou má klub opět vysoké cíle, které jsou stejné jak pro vedení klubu, trenéry, tak i hráče.“Tradice nás zavazuje k tomu mít vysoké cíle. Letošní sezona ovšem bude těžká. Nevíme, zda se budou rušit zápasy, kontumovat nebo se vůbec dohraje sezona celá. Chceme se pohybovat v tabulce nahoře. Chceme být do šestého místa, což by měl být odrazový můstek do rozhodující části sezony,“ řekl Ščerban. Jeho slova potvrdil i trenér a také kapitán týmu Josef Skořepa: “My se budeme snažit být v tabulce co nejvýše,“ deklaroval.

Co se týče skladby kádru, zmínil jednatel klubu fakt, že se vyřešila situace zejména v obraně, kdy tým v loňské sezoně tlačila pata. Ščerban se vyjádřil i k otázce herního systému ligy. "Systém Chance ligy, tříkolový systém, není ideální. Ale pokud se člověk bude zamýšlet nad tím, co by se mohlo stát a co by mohlo přijít, tak je velmi dobrý. Je vytvořen dostatečný prostor na dohrávky. Jsou tam pauzy ve stejných termínech, jako má reprezentace. Doufám, že nás budou fanoušci v této těžké době podporovat. Pokud se bavíme o tom, že je těžká doba, tak doufám, že sezonou jako celkem projdeme dobře. Jako tým, jako partneři i jako fanoušci."

Foto z tiskové konference

Všichni zástupci klubu se shodli na tom, že je dobře, že herní model zahrnuje i play off. Ví také, že v konečném důsledku bude důležitý každý získaný bod do tabulky. "Klukům jsme řekli, ať makají naplno a neřeší, zda se bude hrát nebo nebude, zda bude něco odloženého. To je pro všechny stejné a je to na tom, jak to dokážeme mentálně zvládnout. Na základě všech věcí, co by se mohly udát, je spravedlivé, že je soutěž nesestupová," konstatoval Viktor Ujčík.

Jednatel klubu Bedřich Ščerban ocenil a poděkoval za pomoc od partnerů. „Na prvním místě se jim patří poděkovat, že nás neopustili. U některých šla dolů výroba, nedělalo se, nejezdilo se. Jsme rádi, že s námi v těchto nelehkých dobách partneři zůstali. Budeme se jim snažit odvděčit. Na rovinu ale říkám, že takovou napjatou situaci jsem zažil snad jen v době, kdy jsem do Dukly přišel. Lidé třeba ani nekupují permanentky, čekají a váhají. Říkají si – permanentku si koupím a pak se soutěž třeba nebude hrát. Tomu i rozumím, ale věřím, že si fanoušci budou kupovat jednorázovou vstupenku zápas od zápasu.Znovu opakuji, že jsem rád, že nás partneři neopustili. Bohužel na rozdíl od předešlých tiskovek musím říct, že sezonu zatím zajištěnou úplně nemáme a byl bych rád, aby nás fanoušci podporovali tak, jak to jen z jejich strany půjde" vyzval Ščerban fanoušky Dukly.

Závěr tiskové konference patřil představení nových dresů na sezonu 2020/21. Žlutou variantu předvedl Viktor Ujčík, domácí tmavou variantu potom Josef Skořepa. Na přední stranu dresu se po několika sezonách vrátilo jako dominantní „staré“ bublinkové logo, což jistě uvítá velká část fanoušků.

Kompletní záznam tiskové konference před sezonou 2020/2021

Autor videa: HZStv1
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
HC Baník Sokolov
×
Dnes v 12:00 | Dorost
HC Dukla Jihlava
VSK Technika Brno
×
Dnes v 13:30 | Junioři
HC Škoda Plzeň
HC Dukla Jihlava