Dorostence čeká doma skvěle obsazený Memoriál Jaroslava Pitnera

15.07.2021 / Tomáš Lysý

Stalo se dobrou tradicí, že v polovině srpna se vždy pořádá Memoriál Jaroslava Pitnera, jeden ze tří tradičních jihlavských turnajů. V letošní sezoně proběhne již jeho dvanáctý ročník a tentokrát má turnaj pro dorostence (dříve mladší dorost) parádní obsazení. Vedle obhájce trofeje, domácí Dukly Jihlava, se na turnaji dále představí HC Motor České Budějovice, VHK ROBE Vsetín, HC RT TORAX Poruba 2011, HC Tábor a BK Havlíčkův Brod. Ve hře byla i účast slovenské Dukly Trenčín, ta ale na poslední chvíli účast odřekla. I tak se ale šestice dorosteneckých týmů může těšit na výbornou přípravnou prověrku před novou sezonou.

Turnaj se uskuteční ve dvou dnech, od 21.8. do 22.8.2021. Specifikem klání je, že jedno utkání se hraje na 2x20 minut čistého času s tím, že obě třetiny jsou bodované zvlášť. Jeden tým tak může v jednom utkání získat čtyři body (výhra v obou třetinách), tři body (výhra a remíza), dva body (výhra v jedné třetině a prohra ve druhé), bod (prohra a remíza) nebo nula bodů za porážku v obou třetinách. Všechny týmy se utkají systémem každý s každým a vítězem se stává celek, jenž bude mít po odehrání všech zápasů největší počet bodů. V případě bodové rovnosti se bere na zřetel nejprve vzájemná utkání, poté rozdíl skóre ze všech odehraných zápasů, dále větší počet výher a následně větší počet vstřelených branek.