Dorostenci rozehráli Pitnerův memoriál skvěle a jsou blízko k vítězství

22.08.2021 / Tomáš Lysý

Jihlavští hráči dorostu jsou blízko k tomu, aby obhájili vítězství na Memoriálu Jaroslava Pitnera. V prvním hracím dnu tradičního jihlavského turnaje totiž nenašli ani jednoho přemožitele a po vítězství ve všech šesti poločasech získali 12 bodů. Pokud v neděli v prvním utkání proti Vsetínu získají alespoň dva body, obhájí loňské vítězství. Druhý je zatím právě Vsetín, o třetí místo bojuje Tábor a Poruba. Nedělní program, čítající šest zápasů, začne utkáním Dukla – Vsetín.

Specifikem klání je, že jedno utkání se hraje na 2x20 minut čistého času s tím, že obě třetiny jsou bodované zvlášť. Jeden tým tak může v jednom utkání získat čtyři body (výhra v obou třetinách), tři body (výhra a remíza), dva body (výhra v jedné třetině a prohra ve druhé), bod (prohra a remíza) nebo nula bodů za porážku v obou třetinách. Všechny týmy se utkají systémem každý s každým a vítězem se stává celek, jenž bude mít po odehrání všech zápasů největší počet bodů. V případě bodové rovnosti se bere na zřetel nejprve vzájemná utkání, poté rozdíl skóre ze všech odehraných zápasů, dále větší počet výher a následně větší počet vstřelených branek.