Další šance ukončit domácí sérii porážek. Do Jihlavy přijedou Benátky

22.10.2021 / Daniel Lhotský

Dukla už nutně potřebuje doma zvítězit. Z venkovních zápasů sice Ujčíkovi svěřenci pravidelně vozí výhry, jen venkovní vítězství ale na přední příčky tabulky stačit nebudou. Čtyři domácí porážky v řadě je potřeba rychle hodit za hlavu a připravit se na další utkání. Už v sobotu 23.10. bude mít Dukla šanci přerušit nepříznivou sérii. V CZ LOKO Aréně v 17:30 vyzve Benátky nad Jizerou. Hráči budou potřebovat podporu od fanoušků, každý hlas se počítá. Vstupenky si můžete zakoupit na ticketportal.cz

Benátky mají za sebou povedenou sérii zápasů. Čtyřikrát v řade zvítězily za tři body. Nejprve si připsaly těsnou výhru 2:1 v zápasu s Frýdkem-Místkem, doma porazily Kolín 3:0 a v Šumperku vybojovaly vítězství 5:4. V posledním kole vyzvaly Benátky na domácím ledě Kadaň, která stále nezískala ani bod. Domácí rozhodli utkání už v první třetině, kdy vstřelili Trhačům tři branky, a dle očekávání zvítězili 4:1. Díky čtyřem výhrám v řadě se Benátky odrazily ze dna tabulky a aktuálně jim chybí jediný bod na postup do předkola play-off.

Benátky do zápasů nasadily celkem už tři gólmany. Teprve osmnáctiletý Daniel Král si zachytal v dresu Benátek několikrát už během minulé sezony, letos dostal už čtyřikrát šanci ukázat svůj talent. Tento odchovanec havlíčkobrodského hokeje také pravidelně chytá za juniorský tým Liberce. Matěj Žajdlík letos rozehrál už pátou sezonu v dresu Benátek a také on se do branky dostal již čtyřikrát. Sobotnímu soupeři vypomohl také zkušený Jaroslav Pavelka. Ten má za sebou již několik extraligových utkání v dresu Hradce Králové a Liberce. Aktuálně střídá Liberec a Benátky nad Jizerou. Také on zasáhl do čtyř zápasů.

Soupiska Benátek nad Jizerou
Realizační tým Benátek

V obraně Benátek nastupuje bývalý hráč Dukly Daniel Bukač. Dvaadvacetiletý obránce ještě loni hrál Chance ligu v červenožlutém dresu, dohromady nastoupil i vinou zranění pouze v jednadvaceti zápasech za Duklu. Mezi nejzkušenější hráče kádru Benátek nad Jizerou patří Petr Kolmann, který nastupuje i v obraně Liberce, v minulosti odehrál také jeden ročník v Českých Budějovicích. Kolmann je zatím nejproduktivnější ze všech obránců Středočechů, v jedenácti zápasech si připsal čtyři body za čtyři asistence.

Obrana Dukly si bude muset dávat pozor na Antonína Duška, nejproduktivnějšího hráče Benátek, ten zatím v jedenácti zápasech posbíral sedm bodů (4+3). Také mladý Slovák Sebastián Čederle prožívá zatím úspěšnou sezonu, za svůj tým si zahrál ve všech dvanácti utkáních a v nich získal šest bodů za čtyři góly a dvě asistence. Zkušenost do jinak velmi mladého kádru Benátek přináší Lukáš Pabiška, který hokejově sice vyrůstal v mládeži Liberce, jenže největší část své seniorské kariéry odehrál v dresu Mladé Boleslavi, se kterou vybojoval postup do extraligy. Před dvěma lety přestoupil právě do Benátek a letos si opět zahrál i za Liberec. Svému týmu zatím pomohl dvěma góly a třemi asistencemi.

Během loňské sezony se týmy střetly celkem dvakrát a v obou případech se radovali Středočeši. Nejprve se oba týmy potkaly hned v úvodu sezony na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou, kde byl po dvou třetinách sice vyrovnaný stav, jenže ve třetí třetině dokázali domácí strnout zápas na svou stranu, vstřelili tři góly a nakonec zvítězili 4:1. Později se soupeři střetli také v CZ LOKO Aréně, kde po třech třetinách panoval nerozhodný stav a utkání tak rozhodovaly až samostatné nájezdy. V sedmé sérii nájezdů se trefili pouze hosté a odvezli si tak dva body a vítězství 4:3.

Poslední zápas Benátek

13. kolo Chance ligy: HC Benátky nad Jizerou - SK Trhači Kadaň 4:1

Branky a nahrávky: 8. Rychlovský (Bukač, Jansa), 9. Wiencek (Jansa, E. Čermák), 10. Rychlovský (Faško-Rudáš, Dušek), 29. Čederle (Pabiška, Rychlovský) – 35. Bernat (S. Heffernan, Routa). Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 28:14. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Benátky: J. Pavelka (Žajdlík) – Kolmann, Bukač, Kunst, Aubrecht, Štibingr, Žůrek – Faško-Rudáš, Dušek, Daniel Špaček – Pabiška, Čederle, Rychlovský – E. Čermák, Jansa, Wiencek – Křepelka, Kalaj, Vomáčka

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

19. kolo Chance ligy 2020/2021: Dukla – Benátky nad Jizerou 3:4 sn.

Branky a nahrávky: 19. Čermák (Chlubna, Juda), 27. Fronk (Zadražil), 54. Skořepa (Havránek) – 22. Hrabík (Kovář, Hujer), 53. Böhm, 60. Jiruš (Šedivý, Aubrecht), rozh. náj. Cibulka. Rozhodčí: Bejček, Micka – Kreuzer, Polák. Vyloučení: 5:4, navíc Šedivý (BEN) 10 min OT. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 55:27 (18:2, 14:11, 17:11 - 6:3). Zblokované střely: 8:3. Vhazování: 45:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Legenda benáteckého hokeje Josef Skořepa se proti "svým" Benátkám, kde drží téměř všechny klubové rekordy, často prosazuje. Nejinak tomu bylo i v posledním vzájemném utkání, kdy po srovnání soupeře na 2:2 dával třetí branku Dukly, ale farma Liberce v poslední minutě vyrovnala stav a nakonec brala dva body za výhru v nájezdech. Foto: Luboš Vácha