Jihlavští žáci uspěli na turnaji v Liberci

17.08.2022 / Jaroslav Wollmann

Jihlavští žáci vyrazili za všestraným turnajem do Liberce, kde kromě domácích Tygrů a Dukly byl ještě celek Sparty Praha. Dopoledne se hrál fotbal na 2 x 20 minut hrubého času, 3 hráči + 1 brankář, potom následovalo pětiminutové prodloužení 2 + 1 a následně pět penalt. Každý tým nasadil dvě mužstva - A a B a probíhala tak dvě utkání zároveň. Např. Liberec A proti Spartě A a zároveň Liberec B proti Spartě B. Při fotbale se už pěkně jiskřilo, což se následně přeneslo i na led, kde byla povolena hra do těla. Liberec získal za fotbal 14 bodů, Jihlava 8 a Sparta 7.

Odpoledne přišel na řadu hokej. Týmy se utkaly každý s každým na 3 x 15 minut čistého času, následně prodloužení na 5 minut o třech hráčích na každé straně. Potom každý tým jel pět nájezdů. Na ledě se dařilo Dukle, která získala 8 bodů, Sparta si připsala 5 bodů a domácí Liberec získal 2 body. V součtu obou sportů měl Liberec a Jihlava 16 bodů, o prvním místě ale rozhodl vzájemný zápas na ledě, který Dukla vyhrála. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Matyáš Morava, i když si z fotbalových bojů odnesl zranění, předvedl v hokejové bráně neskutečné výkony.