Navrhněte dres na příští sezonu

15.05.2023 / Klub

Dukla Jihlava nabízí všem fanouškům jedinečnou možnost aktivního zapojení do vzhledu hráčů A týmu v sezoně 2023/2024. Omezení nejsou v podstatě žádná. Každý může popustit uzdu své fantazii. Jsou jen pevně stanovené míry i tvar dresu a nutnost zakrývat alespoň 80 % plochy dominantní barvou. Tou případně nemusí nutně být bordó, či žlutá. Návrháři mohu vybrat i z alternativně užívané černé, či bílé.

Není nutné dodávat grafické návrhy vypracované v profesionálních programech. Je možné použít fix, barvy, nebo pastelky. Zásadní je, aby bylo jasné rozvržení dresu na barevné plochy, styl a umístění loga. Pokud bude návrh obsahovat grafické detaily a menší výtvarné prvky, měli by být jasně čitelné a definované. Návrháři musí respektovat potřebu volných míst pro loga partnerů a nesmí jakýmkoliv způsobem hanit, či urážet soupeře a jejich fanoušky.

„Při každém představení dresů na novou sezonu slyšíme hlasy pro i proti. Nikdy se nikdo nezavděčí všem. Proto chceme znát názory a představy fanoušků. Ty porovnat s našimi a následně chceme nabídnout dresy, které lidi nadchnou,“ komentuje akci výkonná ředitelka Dukly Tereza Ščerbanová. Klub návrhy vyhodnotí a následně se rozhodne, zda „vítězný“ návrh, nebo nejzajímavější návrhy, použije jako inspiraci, nebo se jich bude držet do nejmenších detailů. Na autory nejzdařilejších návrhů čekají odměny a klub je představí i veřejnosti.

„Těšíme se na návrhy a jsme zvědaví, kam sahá fantazie a tvůrčí duch našich fanoušků. Určitě je ukážeme i hráčům áčka, ať mají šanci se vyjádřit,“ slibuje jednatel kubu Bedřich Ščerban. Autoři musí myslet na umístění čísla na zádech a rukávech, na jmenovky, komerční plochy a logo klubu. Zda se rozhodnout pro tradiční logo, nebo nové s vyobrazením maskota JD, je jen na autorech návrhu. Případně se může tvůrce rozhodnout pro vytvoření návrhu na speciální army game, kterými Dukla pravidelně vyjadřuje respekt a úctu válečným veteránům.

Podávat návrhy můžete až do 4. června. Nejlépe je poslat na emailovou adresu: falta@hcdukla.cz nebo poslat poštou na adresu klubu. Následně se s nimi seznámí vedení klubu a rozhodne o tom, které ocení i o případném užití.

Šablona k návrhu dresu 2023/2024