Den druhý a třetí: dvě výhry pro Bílý tým

27.07.2023 / Daniel Lhotský

Po úvodním zahřívacím dni se účastníci IIHS pustili naplno do práce. Nejprve ve středu ráno absolvovali oficiální focení na ledě a poté následoval dopolední trénink na ledě a na suchu. Odpoledne pak hráči nastoupili do prvního vzájemného zápasu. Podobné to bylo i ve čtvrtek, kdy se také dopoledne nejprve trénovalo a odpoledne se odehrál další vzájemný zápas. V utkání se zatím daří více Bílému týmu, který obě utkání vyhrál, Modrý tým dostane šanci na nápravu už v pátek odpoledne, kdy se odehraje třetí utkání.

Ve středu ráno si všichni účastníci kempu museli přivstat. Už v 8 ráno totiž museli být všichni přichystaní na oficiální společnou fotografii. Každý účastník se poté fotil v průběhu dne i samostatně na chystané kartičky. Následoval dopolední trénink a od 16 hodin proběhl první zápas. Přestože Modří ztráceli už 1:4, během třetí třetiny dokázali vyrovnat nejprve na 4:4 a později na 5:5. Úplnou koncovku zápasu už ale řídil Bílý tým, v poslední desetiminutovce zápasu nasázel svému soupeři pět branek a úvodní utkání kempu nakonec vyhrál 7:13.

BLUE - WHITE: 1. ZÁPAS, 26.7. 7:13

Blue: Koldová, Tanttinen, Törnroos, Potač, Horký, Fejt, Rudolf, Läntinen, Mareš, Gärtner, Ruusunen, Martinec, Aarha, Zápotočný, Koskinen, Stejskal, Peltola, Salmi.
White: Kratochvíl, Savikko, Kadlec, Duben, Dajč, Toppari, Suoniemi, Fink P., Fink S., Benc, Adam, Matějka, Bečka, Rantala, Kiviniemi, Hadraba.

Branky a nahrávky: 24. Gärtner (Lentinen, Rudolf), 33. Fejt (Potač), 41. Potač (Fejt), 41. Mareš, 45. Ruusunen (Mareš), 50. Martinec, 52. Horký (Martinec) – 15. Kiviniemi, 28. Fink S. (Matějka), 28. Kiviniemi (Matějka), 30. Fink P. (Fink S.), 44. Fink S. (Duben), 48. Fink S. (Fink P.), 49. Benc (Toparri), 52. Duben (Benc), 53. Hadraba (Bečka), 54. Fink P. (Kadlec, Fink S.), 57. Fink S. (Fink P.), 59. Kiviniemi (Matějka). Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:7, 6:7, 6:9, 7:9, 7:13.

Hráči a trenéři se chystají na oficiální focení.

Čtvrtek nabídl podobný průběh dne. Dopoledne opět proběhly tréninky na suchu a na ledě, tentokrát i před zraky televizní kamery. Odpoledne mohli Modří složit reparát za středeční porážku a dlouhou dobu to pro Modrý tým vypadalo velmi nadějně. Po první třetině byl stav 1:1, ve druhé třetině úplně v poslední vteřině dokázal Modrý tým vyrovnat na 4:4. V dlouho vyrovnaném utkání 0Bílý tým ovšem znovu ukázal v závěru zápasu větší sílu, opět dokázal svému soupeři odskočit v posledních deseti minutách a nakonec znovu vyhrál, tentokrát 5:9. Hattrickem se blýskl hned v úvodu Samuel Fink.

BLUE – WHITE: 2. ZÁPAS, 27.7. 5:9

Blue: Koldová, Törnroos, Zápotočný, Rudolf, Stejskal, Fejt, Martinec, Mareš, Horký, Gärtner, Potač, Aarha, Läntinen, Ruusunen, Koskinen, Peltola, Salmi.
White: Kratochvíl, Savikko, Tanttinen, Kadlec, Mäki, Duben, Toppari, Dajč, Suoniemi, Fink P., Rantala, Fink S., Benc, Matějka, Kiulemi, Bečka, Hadraba.

Branky a nahrávky: 9. Ruusunen (Salmi, Koskinen), 22. Fejt (Rudolf), 34. Horký (Fejt), 40. Gärtner (Martinec), 54. Fejt – 16. Fink S. (Rantala), 28. Fink S. (Fink P.), 31. Fink S. (Fink P.), 34. Bečka (Adam), 43. Benc (Matějka), 51. Bečka (Adam, Hadraba) 55. Rantala (Fink S., Kadlec), 55. Fink P. (Fink S., Rantala), 56. Kiuliemi (Mäki). Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:9.