Oficiální zápas IIHS dopadl lépe pro Bílý tým

31.07.2023 / Tomáš Lysý

Desátý ročník Mezinárodní česko-finské hokejové školy pomalu míří ke svému konci. Neklamným znamením je oficiální zápas, který má vždy punc nejdůležitějšího mače kempu. Před zápasem zazněly státní hymny, po něm byly vyhlášeni nejlepší hráči zápasu i kempu. Utkání se více vydařilo Bílému týmu, který ani jednou neprohrával. Ačkoliv se Modří hnali za vyrovnáním, závěr jim nevyšel a Bílí si pohlídali výhru 7:4. První srpnový den česko-finský kemp končí.

Oficiální zápas IIHS 2023

Blue Team – White Team 4:7

Branky a asistence: 15. Martinec, 23. Matějka (Fejt), 26. Martinec (Potač, Hájek), 36. Martinec (Mareš, Potač) – 4. S. Fink (Kiviniemi), 11. Dajč (Hadraba, Adam), 20. Hadraba (Kadlec), 21. S. Fink (P. Fink), 25. Mäki (Hadraba), 52. S. Fink (P. Fink), 54. Hadraba (Benc). Rozhodčí: Jakub Jančí – Patrik Augusta, Jan Trávník. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváků: 100.

Blue team: Marek Kratochvíl, Veronika Koldová – Maxim Zápotočný, Michael Rudolf, Adam Hájek, Touko Arha, Tomáš Stejskal, Vít Martinec, Petr Potač, Jan Fejt, Jan Mareš, Niila Lantinen, Waltteri Ruusunen, Matyáš Bečka, Eliáš Matějka, Stanislav Horký, Aako Salmi
White team: Mikael Tanttinen, Aleksi Törnroos – Onni Savikko, Jakub Kadlec, Jiri Mäki, Štěpán Duben, Tommi Toppari, Tadeáš Dajč, Valtteri Suoniemi, Patrik Fink, Samuel Fink, Jerry Rantala, Ondřej Benc, Niko Kiviniemi, Dominic Gartner, Jakub Adam, Lukáš Hadraba

Zápas začal lépe pro hráče Bílého týmu, který již v 11. minutě vedl 2:0 po brankách Samuela Finka a Tadeáše Dajče. Ačkoliv Modří záhy snížili Vítem Martincem, ještě do přestávky si soupeř vzal dvoubrankové vedení zpět zásluhou Lukáše Hadraby - 1:3. Hned po přestávce navýšil "Bílé“ vedení Samuel Fink po kombinaci s bratrem Patrikem a krátce poté se trefil i Jiri Mäki. Ovšem Modří se nevzdali a dvěma trefami výborného Víta Martince snížili na 4:5. O zápletku pro třetí třetinu bylo postaráno, tu však odmítli Samuel Fink a konečnou podobu výsledku dal Lukáš Hadraba - 4:7.