V derby hraje Dukla o umístění

12.03.2007 / Jakub Mezlík

Poslední duel základní čáti sehrají jihlavští hokejisté proti nedalekému rivalovi, soupeřem jim bude HC Rebel Havlíčkův Brod. Do havlíčkobrodské Kotliny cestují červenožlutí s cílem udržet šesté místo, které aktuálně drží o jediný bod před dotírající Třebíčí. Povede se jim to? Dozvíme se již ve středu 12. března od 18:00, kdy utkání startuje. Tak neváhejte a vyražte do nedalekého Brodu naše kluky podpořit!

Pro ty, co se na zápas nedostanou, je jako tradičně připraven online přenos.

Aktuální dění v havlíčkobrodském týmu

Rebelové zvládají závěr sezony výborně. Klub z Havlíčkova Brodu dlouhou dobu okupoval třinácté předposlední místo, které však nedávno opustil a stoupá vzhůru, což je jistě povzbuzení do příští sezony. Trenér Petr Novák tvrdí, že se v posledním letošním zápase proti Dukle budou chtít domácí rozloučit tím nejlepším možným způsobem, je tedy jasné, že Jihlava to v Kotlině nebude mít jednoduché.

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ
Aleš Kreuzer 29 (18 + 11) Petr Kaňkovský 71 (24 + 47)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE
Jiří Vašíček 14 (4 + 10) Marian Morava 25 (4 + 21)

Poslední zápasy obou celků

V 51. kole Dukla porazila v derby na Horáckém zimním stadionu Třebíč, Havlíčkův Brod zvítězil na ledě Berouna.

HC Berounští Medvědi – HC Rebel Havlíčkův Brod 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Statistiky: Branky: 18.Černý (Vlček, Mrňa) - 24.Šulc (Čermák), 39.Varga (Endál), 46.Kreuzer (Třetina), Vyloučení: 7:8, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 33:32, Diváci: 1228. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Sestava Havlíčkova Brodu: Linhart - Krpálek, Kolář, Janata, Procházka, Pavlík, Šulc, Veselý - Havel, Čermák, Třetina, Jonáš, Kreuzer, Kubeš, Malát, Varga, Endál, Chytráček, Kraučuk, Fábry.

HC Dukla Jihlava – SK Horácká Slavia Třebíč 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Statistiky: Branky a nahrávky: 18. Dobrovolný (Kaňkovský, Bakus), 33. Kaňkovský (Duben), 35. Řípa (Fiedler, Havel), 56. Dobrovolný (Morava, Kaňkovský) - 23. Oliva (Látal, Přibyl), 28. Buček (Dvořák, Kubica). Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 11:12, navíc Oliva, Dolníček (oba TRE) 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3120. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Sestava Dukly: Řehoř – Míka, Morava, Duben, Lukáč, Dobrovolný, Pekárek, Šmarda, Mrkvička – Rytnauer, Bakus, Hanzal – Řípa, Kaňkovský, Fiedler – Vlk, Dušátko, Lazořišák – Havel.

Vzájemné zápasy

První zápas v letošní sezoně svedli středeční soupeři na ledě Horáckého zimního stadionu. Domácí Dukla tehdy doslova udolala Rebely fotbalovým výsledkem 1:0, když se blýskli oba brankáři – Milan Řehoř i Lukáš Hronek. Jedinou branku utkání vstřelil již v páté minutě jihlavský kapitán Oldřich Bakus. Ani na ledě Rebelů se nehrálo příliš ofenzivní utkání. Dukla opět vstřelila jeden gól zásluho Jana Dušátka, Brodští se však tentokrát trefili dvakrát a tři body brali oni. Poslední vzájemný zápas v Jihlavě vyhráli rovněž hosté. Dramatický boj rozhodl v prodloužení Petr Jelínek a Rebelové tak vyhráli 3:2.

Historie havlíčkobrodského klubu

První hokejové souboje se v rámci havlíčkobrodského klubu odehráli už roku 1928, hokej v malém městě nedaleko Jihlavy tedy brzy bude slavit už osmdesátileté výročí. Klub vynesl na vrchol spoustu známých jmen jako jsou bratři Holíkové, Josef Augusta, vyrostli zde i dva současní jihlavští trenéři – v letošní sezoně odvolaný Milan Chalupa a nynější kouč Petr Vlk. Ze současných hráčů je nejvýznamnějším zástupcem havlíčkobrodské kolonie Josef Vašíček, který v loňské sezoně vyhrál Stanley Cup a cennou trofej přivezl i do rodného města.