Druhému ročníku Memoriálu Jaroslava Pitnera kralovali mladíci z Liberce

02.04.2011 / Libor Kucza

Na ledové ploše Horáckého zimního stadionu se konala poslední akce sezony 2010/2011. Byl jí Memoriál Jaroslava Pitnera. Druhého ročníku prestižního turnaje se opět účastnila čtveřice celků. Domácí HC Dukla Jihlava, HC Slovan Ústečtí Lvi, HC Rebel Havlíčkův Brod a Bílí Tygři Liberec. Celkem bylo odehráno šest utkání, ve kterých bylo k vidění plno hokejové krásy. Trofej pro vítěze si nakonec na sever Čech odvážejí Bílí Tygři z Liberce.

V teplém dubnovém dni se jako první pustili do mládežnických bojů domácí Dukla Jihlava a sousední Havlíčkův Brod. Utkání bylo již od úvodních minut velice vyrovnané. Do vedení se nakonec přece jenom dostala domácí Dukla. Ve 28. minutě se trefil Lukáš Křížek. Necelých pět minut před koncem se ale podařilo soupeři vyrovnat. Na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch byl úspěšný pouze hostující Daniel Šmída. Rebelové z Havlíčkova Brodu tak zvítězili 2:1.

HC Dukla Jihlava - HC Rebel Havlíčkův Brod 1:2sn (0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 28. Křížek (Kašpar, Anděl) - 36. Nguyen. Rozhodčí: Pavlík - Polák, Šťastná. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Dukla: Vacek, Nahodil - Port, Kochánek, Půža, Němec, Sobotka, Pospíchal, Wasserbauer, Indra, Kašpar, Anděl, Bambula, Hubert, Dvořák, Šebesta, Hrala, Ondráček, Křížek, Peschout, Tůma, Lainka

Havlíčkův Brod: Vaněček, Brož - Krajcigr, Bancíř, Němec, Šmída, Zohorna, Mendl, Klofáč, Nguyen, Polák, Jojda, Suchý, Kolouch, Vala, Polák, Vacek, Kraučuk, Jelínek, Semrád, Abbrent

Ve druhém střetnutí se utkali Ústečtí Lvi a Bílí Tygři Liberec. Jako první se prosadili Lvi z Ústí. Liberci se však povedlo vsítit tři branky a utkání otočit. Ve 33. minutě již Ústí pouze korigovalo na konečných 2:3 pro Bílé Tygry.

HC Slovan Ústečtí Lvi - Bílí Tygři Liberec 2:3

Branky: Navarra (Melichar, Guman), 33. Navarra (Lander) - 18. Svoboda (Král), 25. Slaboch (Svoboda), 27. Hrníčko. Rozhodčí: Pavlík - Polák, Šťastná. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Ústí: Chmel, Zvědělík - Mucek, Ordoš, Andres, Kopta, Navarra, Hubsch, Kašek, Tůma, Šváb, Klement, Lander, Guman, Melichar, Loukota, Balcar

Liberec: Hosnedl, Krejnich - Slaboch, Havlín, Nosek, Divila, Čejka, Špinka, Svoboda, Gecko, Král, Macek, Sýkora, Révaj, Lukeš, Potocký, Hrníčko

Třetí hokejové představení pro diváky obstarala Dukla Jihlava a Bílí Tygři Liberec. Domácí sice hned po 15 vteřinách inkasovali. Zbraně ale nesložili a utkání otočili na 3:1. Špatných 17 vteřin ve 37. minutě je však o vítězství připravilo. Nakonec se před soupeřem museli sklonit i v samostatných nájezdech. Prohráli tak 3:4.

HC Dukla Jihlava - Bílí Tygři Liberec 3:4sn (2:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 13. Bambula (Ondráček), 20. Hrala (Půža), 25. Peschout (Kašpar) - 1. Slaboch, 37. Gecko (Hrníčko), 37. Svoboda. Rozhodčí: Hejduk - Rittich st., Rittich ml.. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.

Do čtvrtého souboje nastoupili Ústečtí Lvi a Rebelové z Havlíčkova Brodu. Lvi v poměrně jasném utkání zvítězili 3:1.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1 (2:0, 1:1)

Branky: 9. Ordoš, 20. Lander (Ordoš), 24. Kopta (Lander). Rozhodčí: Sibera - Rittich st., Hejduk. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1.

Domácí Dukla odehrála své poslední utkání turnaje proti celku HC Slovan Ústečtí Lvi. V pohledném utkání urvali fotbalové vítězství 1:0.

HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:0 (0:0, 1:0)

Branky: 28. Peschout (Anděl, Kašpar). Rozhodčí: Hejduk - Vlastimil Ryšavý, Arnošt Ryšavý. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

V závěrečném utkání Bílí Tygři z Liberce doslova zničili Rebely z Havlíčkova Brodu. V jasném utkání zvítězili 6:0.

HC Rebel Havlíčkův Brod - Bílí Tygři Liberec 0:6 (0:1, 0:5)

Branky: 6. Svoboda (Gecko), 22. Král (Havlín), 26. Král (Havlín), 26. Macek (Hrníčko), 32. Gecko, 38. Hrníčko. Rozhodčí: Vlastimil Ryšavý - Arnošt Ryšavý, Polák. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0 V oslabení: 0:0.

Konečné pořadí Memoriálu:

Pohár pro vítěze si tedy po třech vítězstvích odvezli Bílí Tygři z Liberce. Druhá skončila domácí Dukla Jihlava, na třetím místě HC Slovan Ústečtí Lvi a poslední místo obsadil celek HC Rebel Havlíčkův Brod.