Útočník Jiří Bambula oceněn v anketě Talent Vysočiny 2012

27.06.2012 / Zdeněk Drla

Útočník mladšího dorostu Dukly Jihlava Jiří Bambula byl minulý pátek na slavnostním galavečeru v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou oceněn v anketě Talent Vysočiny 2012 v kategorii sport. V tradiční anketě jsou oceňování talentovaní žáci a studenti základních a středních škol z Vysočiny. Odborná komise hodnotí talentované žáky a studenty v pěti oborech: přírodovědný, humanitní, technický, umělecký a sportovní. "Z celkového počtu 157 návrhů na cenu Talent Vysočiny 2012 odborná komise nominovala celkem 92 žáků," uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Na vítěze jednotlivých kategorií čekala zajímavá finanční odměna. "Celková letošní částka navržená k rozdělení z krajského rozpočtu všem žákům jako odměna činí 277 tisíc korun. Nejlepší z každé kategorie získá desetiměsíční stipendium, ostatní pak jednorázový finanční dar," doplnila Jitka Svatošová.

Kromě finančního ohodnocení získali všichni nominovaní i drobné dárky od Kraje Vysočina.

Mladý jihlavský útočník byl ve sportovní kategorii jediným nominovaným hokejistou, soupeřili s ním například taekwondisté, motokrosař, rychlobruslařka nebo gymnasté. Ve sportovní kategorii nakonec zvítězila Kateřina Švecová z Clubu sportů Jihlava (vodní lyžování), která zároveň získala i jednu ze tří Cen hejtmana Kraje Vysočina.

Jiří Bambula (nar. 1.4.1997, 180 cm, 66 kg) patří společně s dalšími jihlavskými mladíky Lukášem Andělem a Ladislavem Pospíchalem do širší nominace reprezentačního výběru do 16 let. V minulé sezoně nastupoval i za starší dorostence.

Foto: Bohuslav Bambula




×
Dnes v 16:00 | Muži
SC Marimex Kolín
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 11:30 | 9. třída
HC Dukla Jihlava
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 12:00 | Dorost
HC RT TORAX Poruba
HC Dukla Jihlava