Dukla jede do Berouna. Uzavře tam třetí čtvrtinu soutěže

10.01.2014 / Zdeněk Drla

Uteklo to jako voda. První hokejová liga dospěla do závěru třetí čtvrtiny. Posledním soupeřem, se kterým v této sezoně hrála Dukla zatím jenom dvakrát, je Beroun. Medvědi se trápí, po 38 kolech mají na svém kontě stejný počet bodů a jsou dvanáctí. Dukla je s jedenaosmdesáti body třetí.
Duel 39. kola mezi týmy Medvědi Beroun 1933 a HC Dukla Jihlava začíná v sobotu 11. ledna 2014 v 17:30 hodin. Do Berouna se tradičně vydává početná skupinka jihlavských fanoušků. Pokud vyrazíte podpořit hokejisty Dukly v souboji s trápícími se šelmami, uděláte dobře. Pokud zůstanete doma, můžete fandit alespoň nadálku u tradičního textového onlajnu.

Medvědi měli start do sezony z říše hokejových snů. Ač podceňovaní a dopředu odepisovaní, vyhráli sedm úvodních zápasů a poprávu se hráli na výsluní prvoligové tabulky. Pak ale přišla ligová realita. Tým přestal bodovat. Z následujících jedenatřiceti kol vydolovali svěřenci trenéra Petra Nováka pouhých sedmnáct bodů. Po třech brali pouze v souboji s Ústeckými Lvy a Mostem. Z posledních dvaadvaceti duelů odjížděli poraženi hned jedenadvacetkrát.

Poslední vzájemný zápas:

V prvním vzájemném zápase v této sezoně na ledě Berouna si Dukla vytvořila už v první třetině dvougólový náskok, o který ale přišla vteřinu (!) před koncem základní hrací doby. V prodloužení se nerozhodlo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich zaznamenal vítězný gól kapitán Tomáš Čachotský.

Při odvetě na Horáckém zimním stadionu, která byla dle všech poznatků nejdelším domácím zápasem Dukly v sezoně, vedla Jihlava v polovině zápasu 3:0, Medvědi sice snížili, ale družina trenéra Petra Vlka si už vítězství nenechala vzít.

HC Dukla Jihlava - Medvědi Beroun 1933 3:2

Branky a nahrávky: 17. Čachotský (Hubáček, Zeman), 18. Hubáček (Haluza, Štebih), 37. Čachotský (Hubáček) – 49. Divíšek (Ondráček), 57. Klhůfek (Kubica). Rozhodčí: Volf – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:10, navíc Jícha M. (JIH) - Kubeš (BER) oba 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1521. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 3:0, 3:2. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:2

HC Dukla Jihlava: Rittich – Čáp, Kaláb, Dobrovolný, Štebih, Mocek, Podlipnik, Jícha M. – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Hubáček, Haluza – Kadlec, Velecký, Vysloužil – Kuřítko, Střecha, Jícha L.
Medvědi Beroun 1933: Šimboch – Jebavý, Černošek, Kužel, Šenkeřík, Chalupa, Beňovič, Látal – Klhůfek, Kubica, Marek – Divíšek, Stromko, Hrdel – Půlpán A., Kuchler, Ondráček – Půlpán T., Markulinec, Kubeš

Statistické okénko:

Kanadské bodování:

1. Marek Jakub 	  Ú     8     7     15 		1. Čachotský Tomáš   Ú    18    43    61