Dukla ztratila naději ve druhé části

20.09.2004 / Eva Streichsbierová

Liberecký zimní stadion bude letos jihlavským hokejistům připadat rozhodně nejznáměji. Není to totiž tak dlouho co se na něm tři roky po sobě pravidelně utkávali s domácími Bílými Tygry v prvoligových soubojích. V neděli večer se zde proti sobě oba celky postavily znovu, tentokrát ale už jako extraligoví soupeři. Radost nakonec zůstala na severu Čech.

Dukla přitom začala v Liberci sympaticky a jako první si také vytvořila gólové šance. Pátá minuta ale naznačila, jak asi bude vypadat utkání s přibývajícím časem – marný boj jihlavských hokejistů s domácím brankářem Hniličkou. Havlův pokus vytěsnila liberecká jistota nad horní tyč a Rytnauerův o pár vteřin později bezpečně ukryla ve své lapačce. Další obrovskou příležitost promarnila Jihlava v 8. minutě při téměř minutové dvojnásobné přesilovce. A tak přišel trest z hole Andreje Podkonického. Domácí útočník tečoval Hanzlíkovu střelu od modré a Lukáš Hronek lovil poprvé puk ze své sítě. Vyrovnání měl na hokejce těsně před koncem úvodní části Oldřich Bakus. Jihlavský kapitán dostal od spoluhráče Aleše Padělka ideální přihrávku do jízdy, při zakončování svého sólového nájezdu ovšem nechal znovu vyniknout Milana Hniličku. „Velká škoda toho, že jsme nedokázali využít šance z úvodní třetiny. Ve druhé části jsme pak dostali hloupé góly a Liberec ovládl hru,“ litoval po zápase promarněných příležitostí jeden z jihlavských útočníků Rudolf Verčík. Pro něj mělo nedělní utkání tak trochu pikantní příchuť, do Dukly totiž v létě přišel právě ze severu Čech. „Zápas s Libercem jsem bral jako kterýkoliv jiný. Mužstvo se tady od loňska hodně změnilo, přišli sem velmi kvalitní hráči, ale neřekl bych, že jsme z nich měli nějaký přehnaný respekt. Na druhou stranu oni mají ty nejvyšší ambice a myslí na play off.“
Zatímco v první třetině se hrál poměrně vyrovnaný hokej, ve druhé už pak jasně dominovali Bílí Tygři. Hned v úvodu prostředního dějství motal Jan Tomajko hlavu jihlavským hokejistům tak dlouho až se dostal do výhodné pozice, ze které zvyšoval na 2:0. A ještě do přestávky pak přidali další dvě branky domácího týmu Jan Plodek s Jiřím Moravcem. „Po druhém gólu jsme hru moc otevřeli a soupeř toho využil,“ byl si vědom chyb jeden z obránců Dukly Rostislav Malena.
Sedmadvacetiletý jihlavský bek si alespoň částečně spravil chuť přesnou trefou ve 47. minutě, kterou snižoval na 4:1. „Jarda Mareš výborně vyhrál buly a kluci tam pak domácí hráče dobře zablokovali. Brankář měl zakrytý výhled, vypálil jsem k tyčce a prošlo to do branky.“ Na jeho gól ale ještě stačil odpovědět liberecký Igor Rataj a nedělní utkání tedy nakonec skončilo výsledkem 5:1. „Podle mě je úplně jedno jestli prohrajeme 5:1 nebo 1:0, v každém případě jsme ztratili tři body,“ uzavřel hodnocení druhého letošního zápasu Rostislav Malena