Poslední dva domácí zápasy v tomto roce. V pátek přijedou Benátky, v neděli Havířov

18.12.2014 / Zdeněk Drla

Už jenom dvakrát půjdou fanoušci Dukly Jihlava v tomto kalendářním roce na hokej. A v obou dvou případech to bude na Horácký zimní stadion. Dukla totiž zápasy 37. a 39. kola, kdy hostí Benátky, resp. Havířov, odehraje na domácím ledě.
Nejbližší zápas - duel Dukly Jihlava s Benátkami nad Jizerou - uvidí diváci na HZS v pátek 19. prosince 2014 v tradičních 17:30 hodin. Přijďte Duklu podpořit v boji o důležité body.

Benátky nad Jizerou, které se připravují v zázemí libereckých Bílých Tygrů a do Benátek dojíždějí pouze na domácí zápasy, prožívají poměrně úspěšné období. V posledních šesti zápasech byli nad jejich síly pouze hokejisté Havířova, kterým podlehli vysoko 0:5, jinak si svěřenci trenéra Filipa Pešána připsali cenné skalpy chomutovských Pirátů (3:2 po prodloužení), Ústí nad Labem (4:2), českobudějovického Motoru (4:1), Prostějova (7:2) a na posledy nejtěsnější vítězství nad Litoměřicemi.

Aktuálně patří Benátkám devátá příčka - sedm bodů za osmou Duklou.

Poslední vzájemný zápas

Dukla má na Benátky v letošním roce příjemné vzpomínky. V prvním vájemném měření sil zkraje sezony ji na domácím ledě přehrála jasně 4:0, v obvetě na nejstudenějším prvoligovém stadionu se s libereckou farmou přetahovala, nakonec ale brala alespoň bod za remízu.

Branky a nahrávky: 45. Vlach (Mikyska, Skořepa), rozhodující nájezd Pabiška – 10. Malec (Vysloužil). Rozhodčí: Bejček – T. Svoboda, Šmika. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 249. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 - 0:0

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček – Plutnar, Jandejsek, Havlín, Derner, Pabiška, Niko – Hrníčko, Skořepa, Vlach – Psota, Mikyska, Ordoš – Krejčík, Jonák, Krenželok – Maďar, Miškovský, Bittner – Vařecha
HC Dukla Jihlava: Sáblík – Štebih, Kaláb, Čáp, Mocek, Schejbal, Dobrovolný, Šidlík, Dundáček – Diviš, Čachotský, Důras – Vysloužil, Mikeš, Matai – Jícha, Malec, Anděl – Kuřítko

37. kolo: pátek 19. prosince 2014

HC Dukla Jihlava - HC Benátky nad Jizerou (17:30)

37. kolo: sobota 20. prosince 2014

ČEZ Motor České Budějovice - Piráti Chomutov (17:00)
LHK Jestřábi Prostějov - HC AZ Havířov 2010 (17:00)
HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem (17:00)
HC Rebel Havlíčkův Brod - SK Kadaň (17:00)