Česká sedmnáctka porazila v souboji lvů stejně staré Finy o čtyři góly

30.12.2014 / Tomáš Lysý

Po duelech v Třebíči a Moravských Budějovicích se utkali Češi proti Finům i na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. První třetina skončila těsným vedením českých mladíků, kteří jí vyhráli gólem Kristiana Reichela. Druhá dvacetiminutovka patřila jednoznačně domácímu výběru, jenž po gólech Matouše Bělohorského, Martina Starosty a Marka Zachara vedl již 4:0. Až na konci 47. minuty si Suomi poprvé přišli na výborně chytajícího českého gólmana Josefa Kořenáře. Filip Haman poté vrátil svému týmu znovu náskok čtyř gólů. Ve dvaapadesáté minutě sice využili Seveřané přesilovku pět na tři umocněnou o hru bez gólmana, ale další power-play se jim již nevyplatila, protože Marek Zachar se trefil do prázdné brány a svým druhým gólem v utkání upravil výsledek na konečných 6:2.