Jihlavští junioři prohráli s Hradcem i podruhé a minimálně na rok se loučí s extraligou

29.03.2015 / Tomáš Lysý

Po úvodní domácí barážové prohře s Hradcem si potřebovali jihlavští junioři dovézt ze stadionu pod Bílou věží výhru, aby mohli ještě myslet na záchranu extraligy. Jenže první třetina vyšla lépe Královehradeckým, kteří ji vyhráli gólem Michala Procházky. Ve druhé části domácí zvýšili své vedení, ale v polovině zápasu během dvou minut Dukla díky Lukáši Andělovi a Lukáši Jíchovi vyrovnala. Bývalý hráč Jihlavy Ondřej Kovářů vrátil Hradci v čase 41:18 vedení a když poté hosté nevyužili dvě přesilovky, stvrdil postup Mountfieldu do extraligy čtvrtým gólem Michal Procházka, a to při vlastním oslabení. V závěru ještě využil dvojnásobnou přesilovku Ondřej Kopta a upravil na konečných 5:2. Dukla se tak po šesti letech loučí s extraligou juniorů, kterou hrála od sezony 2009/10.