V turnaji akademií jsou jihlavští žáci na čele

09.10.2015 / Jaroslav Wollmann

Jihlavští žáci se účastní turnaje akademií a nevedou si vůbec špatně. Turnaj je rozdělen na tři skupiny. Ve skupině A jsou celky Karlových Varů, Kladna, Mladé Boleslavi a Sparty Praha. Ve skupině B jsou poté týmy Litvínova, Chomutov, Plzně a Hradce Králové. Ve skupině C je Jihlava a spolu s ní Pardubice, Třinec a Vítkovice. Mladíkům Dukly patří po úvodním kole vedoucí pozice, když za čtyři odehrané duely získali čtyři bodů.

Systém turnaje

Soutěž je určena pro ročníky 2002 a mladší a účastní se jí kluby se statusem akademie nebo její čekatelé, popř. kluby s dlouhodobě dobrou prací s mládeží. Konkurence je tedy výrazná. Kluby navíc mohou využít i hráče ze spádové oblasti. Hraje se systémem turnajů (3 skupiny po 4 týmech), kdy vždy jeden tým má volno. Utkání se hraje 2 x 20 minut, ale každá třetina je samostatný zápas, který se boduje (vítězství - 2 body, remíza - 1 bod, prohra - 0 bodů). Po odehrání čtyř turnajů ve skupinách následuje finálový turnaj (nejlepší týmy ze skupin a nejlepší z druhých míst), dále pak o 5. - 8. místo (druhá místa a dva nejlepší ze 3. místa) a o 9. - 12. místo.

Pardubice - Jihlava 1:3, 2:2

„1. utkání - Do utkání jsme vstoupili výborně, hráli jsme aktivně a domácím jsme toho moc nedovolili. Dá se říci, že všichni hráči předvedli parádní výkon a zaslouženě jsme vyhráli.

2. utkání - Domácí vstoupili do této části aktivněji než do předchozí, ale kluci se brzy opět dostali do tempa, postupně přebírali iniciativu a nebýt několika spálených příležitostí, mohli jsme pomýšlet na vítězství. I tady musím kluky pochválit za předvedenou hru," řekl po zápasech s Pardubicemi trenér Martin Pykal.

Jihlava - Vítkovice 2:2, 0:2

„1. utkání - Po 30. minutové přestávce po zápase s Pardubicemi jsme hned naskočili do dalšího střetnutí, tentokrát s Vítkovicemi. Začátek vyšel lépe soupeři a byl mnohem pohyblivější. Několik šancí zde vychytal náš brankář. Od poloviny miniutkání jsme zase byli lepším mužstvem my a pro změnu podržel muž s maskou i soupeře. Remíza tak byla zasloužená.

2. utkání - V závěrečné periodě se trošku začala projevovat únava, kdy jsme měli v nohách již tři třetiny, kdežto soupeř jen jednu. Kluci ale bojovali do posledních vteřin a nebýt zahozených dvou samostatných nájezdů a několika dalších šancí mohlo být opět na konci skóre nerozhodné. Hokej je ale o brankách a ty soupeř dal, my ne. Gratuluji mu a těším se na další měření sil," řekl po zápasech s Třincem trenér Martin Pykal.

Pardubice - Vítkovice 2:0, 2:2