Před první pauzou jede Dukla do Benátek nad Jizerou

29.10.2015 / Zdeněk Drla

Ještě jedno kolo a WSM Liga bude mít na programu první ze dvou týdenních přestávek. Poslední říjnový den čeká Duklu souboj na ledě Benátek nad Jizerou. Ty se díky kontumaci zápasu s Motorem posunuly na deváté místo.
Zápas mezi Duklou Jihlava a Benátkami nad Jizerou začíná v sobotu 31. října 2015 v 16:30 hodin. Pokud se do nejmenšího prvoligového města nevypravíte osobně, můžete průběh duelu sledovat prostřednictvím tradičního textového onlajnu.

Benátky nad Jizerou v dosavadních osmnácti kolech vybojovaly na ledě třiadvacet bodů, v tabulce WSM Ligy jich mají ale před devatenáctým kolem zapsaných 26. Jak je to možné? Tři body získali Středočeši díky kontumaci zápasu s českobudějovickým Motorem, za který před pár týdny naskočil i obránce Martin Semrád, který ale neměl řádně zaregistrovanou hráčskou smlouvu.

Tým z osmitisícového města je aktuálně na devátém místě, Dukle patří čtvrtá příčka, po bodovém postihu Motoru ztrácí na první Slavii a druhé Kladno pouhé tři body.

Poslední zápasy Benátek

Svěřenci trenéra Jiřího Čelanského v posledních pěti kolech brali pouze tři body, když doma před více než tisícovkou (!) diváků zdolali pražskou Slavii 3:1.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Benátky nad Jizerou 3:2
HC Benátky nad Jizerou - HC Slavia Praha 3:1
SK Kadaň - HC Benátky nad Jizerou 4:1
HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 2:4
HC Most - HC Benátky nad Jizerou 6:3

Pohled do statistik

Tým z Benátek, který spolupracuje vedle Liberce od nové sezony ještě s pražskou Spartou a Mladou Boleslaví, nastřílel 48 gólů, nejpilnější v tomto ohledu jsou útočníci Jan Víšek a Jan Ordoš - prosadili se shodně šestkrát. Týmovým statistikám ale vládne osmnáctiletý útočník Dominik Lakatoš, v pouhých deseti zápasech nasbíral dohromady 12 kanadských bodů (4+8). Mladý talent už stihl odehrát v této sezoně i 15 duelů za extraligové Bílé Tygry.

V brance Benátek se představili zatím tři maskovaní muži. Největší porci minut (479) odchytal Jan Lukáš (úspěšnost zákroků 92,13 procent a 2,63 gólu na zápas), o zhruba půlhodinu méně hájil benáteckou svatyni zkušený Marek Schwarz (90,40% a 3,24 GZ). Do třech zápasů zasáhl i mladík Lukáš Hosnedl, jenž působí zároveň i v liberecké juniorce. Na soupisce Benátek najdeme dalšího juniorského gólmana - Davida Vacka, který prošel mládežnickými kategoriemi Dukly Jihlava.

Poslední vzájemný zápas Dukly s Benátkami

Ačkoliv v úvodní třetině zápasu 6. kola WSM Ligy měla domácí Dukla Jihlava nad Benátkami mírně navrch, gólově se prosazovali hosté. Na přelomu šestnácté a sedmnácté minuty vstřelil farmářský tým Liberce hned dva góly. Jihlava se sice v polovině zápasu dostala na dostřel po hezké akci Tomáše Harkabuse, nicméně Benátky si vzaly v závěru druhé třetiny dvougólové vedení zpět. Jiskřičku naděje na body vybojoval domácím osm minut před koncem Filip Seman, jenže čtyři minuty nato stvrdil výhru hostí Jan Ordoš.

HC Dukla Jihlava - HC Benátky nad Jizerou 2:4

Branky a nahrávky: 21. Harkabus (Důras, Kaláb), 52. Seman (Kohout) – 16. Volf (Jonák, Víšek), 17. Havlas (Miškovský, Černoch), 36. Matějček (Havlín, Víšek), 56. Ordoš (Čakajík). Rozhodčí: Šutara – Hanzlík, Vengřín. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1115. Střely na branku: 33:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4. Třetiny: 0:2, 1:1, 1:1

HC Dukla Jihlava: Habal – Dundáček, Kaláb, Grebenyuk, Šafář, Zadražil, Štebih, Dobrovolný – Prokš, Skořepa, Důras – Harkabus, Seman, Kohout – Anděl, Melenovský, Alekseev – Malec, Jícha, Kuřítko
HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Říha, Čermák, Čakajík, Havlín, Pabiška, Kajínek, Jandejsek – Jonák, Volf, Víšek – Ordoš, Plodek, Špaček – Miškovský, Havlas, Černoch – Král, Matějček, Huňa

POPRVÉ V SEZONĚ DO BENÁTEK. V prvním vzájemném měření sil v nové sezoně podlehla Dukla Benátkám doma 2:4. Loni si z jejich ledu přivezla dohromady tři body, když nejprve prohrála a následně vyhrála po samostatných nájezdech. Foto: Josef Plechatý

Program 19. kola WSM Ligy, sobota 31.října 2015

Hokej Ústí nad Labem s.r.o. - HOKEJ ŠUMPERK 2003 4:2 (předehrávka ve čtvrtek 29. října 2015)
Rytíři Kladno - HC AZ Havířov 2010 (16:00)
HC Benátky nad Jizerou - HC Dukla Jihlava (16:30)
SK Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice (17:00)
LHK Jestřábi Prostějov - HC Most (17:00)
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice (17:00)
HC Slavia Praha - SK Horácká Slavia Třebíč (17:30)