Výběr Kraje Vysočina vybojoval na turnaji VTM zlato

12.02.2017 / Zdeněk Drla

Další turnaj v rámci projektu VTM v kategorii U12 (ročník 2005) proběhl na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Kromě "domácího" Kraje Vysočina se turnaje zúčastnily výběry krajů Pardubického, Královéhradeckého a Jihočeského. V prvních zápasech se utkaly kraje Jihočeský s Královéhradeckým a Vysočina s Pardubickým, vítězné týmy pak sehrály zápas o zlato, poražení o bronz. Úspěšný byl výběr U12 z Kraje Vysočina. V prvním duelu porazil Pardubický kraj 2:0, v zápase o první místo si pak svěřenci trenérů Martina Pykala (Dukla Jihlava) a Jana Dvořáka (Lední Medvědi Pelhřimov) poradili s Královéhradeckým krajem v divoké přestřelce 7:5.

Kraj Vysočina - Pardubický kraj 2:0

Branky a nahrávky: 17. Štos (Strnad), 37. Štos. Rozhodčí: Mejzlík - Havelka O., Šťastná. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.

Jihočeský kraj - Královéhradecký kraj 1:6

Branky a nahrávky: 28. Kofroň (Spěváček) - 3. Síla (Šimek), 7. Kocián (Grof), 12. Klíma, 20. Fiala (Sláma), 22. Klíma (Felcman, Žába), 23. Síla (Sláma). Rozhodčí: Ryšavý A. - Kouba, Mareček. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:6, 1:6. Třetiny: 0:3, 1:3, 0:0.

O 3. místo: Jihočeský kraj - Pardubický kraj 4:5

Branky a nahrávky: 2. Bůžek (Vondrášek), 14. Seidl (Spěváček), 26. Kučera (Bělohlav, 28. Bělohlav (Šťastný (Velíšek) - 17. Netolický (Pražan), 25. Sopoušek, 27. Štěpánek (Bulis), 30. Heimer (Půžička), 38. Netolický (Sopoušek). Rozhodčí: Mareček - Havelka O., Šťastná. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5 . Třetiny: 2:0, 2:4, 0:1.

Finále: Kraj Vysočina - Královéhradecký kraj 7:5

Branky a nahrávky: 5. Peš (Fábry), 5. Vandas (Bakus), 7. Peš, 13. Strnad (Modl), 22. Vnadas, 25. Vandas (Novák), 42. Peš - 10. Šimek (Síla, Sláma), 23. Klíma (Žába), 37. Klíma (Felcman), 37. Sláma (Síla), 44. Vencl (Klíma). Rozhodčí: Mejzlík - Čurilla, Mareček. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:4, 7:4, 7:5. Třetiny: 4:1, 2:1, 1:3.