3:2
(0:0, 1:1, 2:1)

Z Kadaně opět bez bodů

21.12.2005 / Míša Sládková, Martin Gahler

Jihlavská Dukla jela do Kadaně dobře naladěna a také odhodlána konečně vyhrát a prolomit smolnou sérii prohraných zápasů na cizích hřištích. Utkání začalo velmi opatrně a hrálo se ze zajištěné obrany. Během prvních dvaceti minut se diváci branky nedočkali. Jako první střelec zápasu se zapsal jihlavský útočník Tomáš Čachotský. Ovšem po této trefě přišel drtivý nástup domácích, kteří třemi brankami otočili vývoj utkání. Jihlavští hokejisté do konce zápasu přidali ještě jednu branku, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Utkání skončilo vítězstvím domácích 3:2.
21.12.2005 18:00, 1. liga ČR - 35. kolo

SK Trhači Kadaň

Hübl - Klaus, Staněk, Lašek, Vobořil, Pospíšil P., Hlavatý, Zika, Oliverius, Kajer, Žák, Hlusička, Postl, Hahn, Švejda, Hubínek, Tauš, Řepík
3

HC Dukla Jihlava

Suchan - Šmarda, Staněk, Duben, Pospíšil R., Dobrovolný, Kuchyňa - Čachotský, Bakus, Hodek, Rytnauer, Hlouch, Lazorišák, Říha, Altrichter, Havel, Polák, Blanár, Rezek
2
Branky a nahrávky: 40. Kajer (Vobořil, Klaus), 55. Řepík (Tauš, Pospíšil P.), 55. Zika (Oliverius, Kajer) - 39. Čachotský (Duben), 57. Bakus (Čachotský, Hodek). Rozhodčí: Froněk - Mašek, Rozlílek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Průběh utkání

První třetina: Bezgólový rozjezd

Ačkoliv měla Jihalava papírově mnohem větší předpoklady k omračujícímu začátku, o dost svižněji začala Kadaň. Během prvních čtyřech minut se obranné pásmo hostů opouštělo jen sporadicky a jihlavský strážce svatyně měl dost možností k rozchytání. Domácím se dařilo nejen držet puk na svých hokejkách, ale daleko nesahali ani k nebezpečně vyhlížejícím kombinacím.

V osmé minutě se stadionem rozezněla branková konstrukce po střele Žáka. Jihalava působila mírně zaskočeným dojmem z aktivní hry soupeře. V patnácté minutě se prvně zablýskl také ostrý drápek Jihlavy. Hübl však spolehlivě zmařil pokus hostí. Dvě minuty před koncem si počkal Zika na modré čáře a následně se sám vydal na bránu, stíhám třemi hráči. Jeho střela mířila na Suchana, k dorážce se ale žádný odvážlivec nenašel. Pro Kadaň to byl popud k závěrečnému tlaku. Podařilo se puk udržet v pásmu a první branku si mohl připsat Postl, když stál sám před ležícím Suchanem. Jeho střela ale nemířila dostatečně vysoko.

Druhá třetina: Branky v jedné minutě

I začátek druhého dějství byl v režiji domácích. Hned v úvodních vteřinách se hra nasměrovala ke kleci hostí. Ve 26. minutě zaduněl Hüblův beton po ráně z dálky. O chvíli později se řítili domácím obranným pásmem dva na jednoho. Ani tentokrát nehodlal domácí brankář kapitulovat a Rezek na dorážku nedosáhl. Na druhé straně ve 38. minutě kadaňští Řepík s Hlusičkou zkoušeli obratnost Suchana. Ten jejich akci mařil až vyražením ramenem nad horní tyčku.

O minutu později se otevíralo skóre. Gól vzešel z velmi nenápadné akce. O to větší bylo překvapení, když Duben našel Čachotského a červené světlo za bránou se skutečně rozsvítilo. Kadaň tak musela dohánět jednogólové manko, 0:1. V závěru se začalo hojně vylučovat. Kadaň se dostala do přesilové hry pět na tři, kterou nešlo nevyužít. Tři vteřiny před sirénou předal Vobořil kotouč Kajerovi, který puk zvedl tentokrát již dostatečně. Do šaten se odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Třetí třetina: Druhá půle třetiny rozhodovala

Ani v této třetině se nepovedlo hostím vstoupit do začátku dvacetiminutovky lépe než soupeř. Zika hned v úvodu předvedl na chlup stejnou akci jako v první třetině. Jihlavský muž s maskou raději ztlumil puk tělem. Ve 46. minutě chybělo domácím ke gólu opět jen několik milimetrů. Pospíšil mířil do odkrytých míst, ke vzdálenější straně brány, jeho rána znamenala ale pouze další tyčku.

Jihlavské přesilovky nejsou medem. O pravdě tohoto tvrzení se mohli přesvědčit i černožlutí. Nebezpečně působila střela z úhlu, po které se hosté snažili najít skulinku mezi Hüblovými betony a tyčkou. Toto oslabení bylo pro domácí těžkou zkouškou a nejednou jim bylo ouvej. V 54. minutě odstartovala několika minutová gólová přestřelka. Nejprve předvedl Tauš a Řepíkem akci, z které ani oni sami zřejmě nemohli vědět, jak druhý jmenovaný puk mezi tyče nakonec dostal, 2:1.

Jen minutu nato už chvátali vstříc dalšímu gólu Oliverius se Zikou. V akci dva na jednoho už Zika neměl v zakončení těžkou práci, 3:1. Ale Jihlava se stále snažila zkomplikovat domácím cestu za vítězstvím. V 57. minutě si několik hráčů snažilo přivlastnit puk před Hüblovo brankou. Nakonec se přeci jen puk za brankovou čáru dostal. Posledním, kdo usměrňoval kotouč správným směrem byl Bakus, asistence si připsalo duo Čachotský, Hodek. Následovaly dva oddechové časy krátce po sobě a odvolání jihlavského muže s maskou. Na výsledek to však nemělo žádný efekt. Kadaň zaslouženě vyhrála 3:2.

Ohlasy trenérů

Miroslav Novák (SK Kadaň): „Dnes to byl pro nás velmi psychicky náročný zápas. Byli jsme v podstatě celé utkání lepší. Bohužel naše koncovka je žalostná. Opět se ukázalo, že nejsme schopni dát dva, tři góly v první třetině i když šance máme. Navíc dal soupeř první gól. Ale důležitý moment přišel tři vteřiny před koncem druhé třetiny, kdy jsme srovnali na 1:1 při přesilovce pět na tři. Myslím si, že dnes zvítězil lepší tým, byli jsme po celou dobu lepší a jsem strašně rád, že jsme vyhráli."

Milan Chalupa (Jihlava): „Poslední zápas před Vánocemi jsme chtěli vyhrát, ale náš výkon tomu nenasvědčoval. Z přístupu většiny hráčů jsem strašně moc zklamaný. Soupeře jsme vrátili do hry zbytečnými fauly a svoje šance jsme nedokázali využít. Je těžké bodovat, když nám pořád hraje jenom jedna pětka!“