4:5
(1:1, 1:4, 2:0)

V derby šťastnější Dukla!

07.01.2006 / Michal Kouklík, Lea Richterová

Dukla zvítězila na třebíčském ledě těsně 5:4 a v horáckém derby bere všechny tři body. Čtyři z pěti branek vsítila Jihlava v prostředním dějství. Horácká Slavia dvěma brankami ve třetí třetině zápas zdramatizovala, ale Jihlava vedení udržela a plně boduje. Lví podíl na výhře Dukly měla znovu první lajna a její vedoucí Oldřich Bakus, který vstřelil jednu branku a na další tři nahrál.
07.01.2006 17:00, 1. liga ČR - 37. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč

Luňák (41. Šindelář) - Rehák, Lukáč, Šefčík, Ščerban, Lučka, Bulička, Sláma - Fryauf, Oliva, Květoň - Pelán, Dolníček, Korotvička - Čech, Zahradník, Látal - Laš, Tatarčík, Přibyl
4

HC Dukla Jihlava

Suchan - Šmarda, Malena, Staněk, Pospíšil, Dobrovolný, Kuchyňa, Lukačovič - Čachotský, Bakus, Hodek - Rytnauer, Havel, Fiedler - Říha, Dušátko, Hlouch - Lazorišák, Altrichter, Polák
5
Branky a nahrávky: 14. Oliva (Lukáč, Fryauf), 27. Bulička (Zahradník), 41. Lukáč (Ščerban, Květoň), 49. Květoň (Oliva) - 6. Hodek (Bakus), 26. Říha (Hlouch), 30. Čachotský (Bakus, Hodek), 34. Bakus (Lukačovič), 39. Hodek (Bakus, Čachotský). Rozhodčí: Havlík - Dědek, Kašík. Vyloučení: 5:6, navíc Zahradník (TRE) 10 min. - Říha (JIH) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1560. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 4:5.

Průběh utkání

Utkání celků z Vysočiny začalo ve svižném tempu. Již od začátku zápasu bylo zřejmé, že půjde o velmi napínavé derby, které slibovalo kvalitní hokej. Fanoušci obou týmů vytvořili skvělou atmosféru. V polovině 6. minuty 1. třetiny v přesilové hře Třebíče Bakus zatáhl puk po pravé staně, Luňák jeho střelu vyrazil, ale na tvrdou střelu Hodka byl krátký. Po oboustranných šancích vstřelila Horácká Slavia v 13. minutě branku a stav utkání byl vyrovnaný. Autorem gólu se stal Jiří Oliva, který zužitkoval přihrávku Lukáče a Látala a vykoupal hostujícího brankáře Suchana. Výborně hrající Lukáš Květoň omotal celou jihlavskou obranu a jeho střelu v 15. minutě zastavila tyč. První třetina utkání skončila nerozhodně za stavu 1:1.

Druhá třetina rozhodla o vývoji zápasu ve prospěch hostujících. Nádhernou akci předvedl ve 26. minutě Vladimír Říha a strhl tak vedení na stranu Dukly. Horácká Slavia odpověděla po minutě rychlou brankou Pavla Buličky, který chladnokrevně zasunul puk do brány - 2:2. Asistence: Petr Zahradník. Ve 30. minutě utkání využíla Jihlava přesilovou hru. Tomáš Čachotský střelil pod víko po asistenci Bakuse vedoucí branku Jihlavy. Dukla opět udeřila 3 minuty poté brankou Oldřicha Bakuse. Asistenci si připsal Lubomír Vaškovič. Ve 39. minutě skóruje po přihrávce Oldřicha Bakuse Daniel Hodek. Stav na konci druhé třetiny - 5:2.

Přesilovou hru 5 na 3 využil v 41. minutě tvrdou střelou od modré Jozef Lukáč po nahrávce Ščerbana. Ve 48. minutě Lukáš Květoň vstřelil čtvrtou branku Třebíče po nahrávce Martina Fryaufa a Třebíč se přiblížila k vyrovnání. Ovšem ani odvolání brankáře a závěrečný nápor v poslední minutě utkání nepřinesl Třebíči vyrovnání a stav utkání skončil po dramatickém boji 4:5 pro domácí tým. Jihlavští si tedy odvezli z Třebíče tři cenné body.

Ohlasy trenérů

Milan Chalupa (Jihlava): „Jsem spokejen s výkonem hokejistů. Rozhodla druhá třetina utkání, kdy jsme utíkali do brejků hlavně díky zabezpečené obraně."

Jiří Otoupalík (Třebíč): „Ve druhé třetině nás Dukla dostala do tlaku a vytvořila si třígólový náskok. Ve třetí třetině nám nezbývaly síly utkání zdramatizovat."

Fotogalerie utkání

Fotogalerie